x-kom hosting

Ubuntu 15.04 na y580 kilka problemów/pytan.

Unitra
utworzono
utworzono

witam, posiadam laptop lenovo y580, mam na pokładzie i7 8 gb ramu gtx660m i intela hd 4000. mam kilka pytań.

 

po pierwsze czy linux jest na tyle inteligentnym systemem ze korzysta z karty intela czy nvidii? Gdy rozwinę program Psensor na liscie czujników mam gtx660m i jego wartości procentowe obciążenia jak i temperature, wiele z nich ciągle się zmienia, więc zastanawiam się czy ciągle pracuje na dedykowanej karcie? jak zmienić na zintegrowana?

po drugie mam problem z wyjściem słuchawkowym, ciągle się świeci w nim czerwona dioda. na windowsie też tak się dzieje gdy nie ma zainstalowanych sterowników do karty muzycznej. czy ta dioda to po prostu świecidełko czy ma jakieś zadanie?

 

kolejne pytanie to program tlp pomimo ze go zainstalowalem nie widzę dużo większej różnicy w żywotności baterii. na windowsie laptop trzyma prawie godzinę dłużej. czy może to być spowodowwane tym że widnwos obsługuje intela hd 4000 ktory jest bardziej energooszczędny?

  • 3 tygodnie później...

Unitra
komentarz
komentarz

jesteście wspaniali.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.