x-kom hosting

100%-owe zużycie dysku Lenovo Y50-70

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Zayfi ,
Lucas69
utworzono
utworzono

Witam,

 

Jestem od miesiąca posiadaczem laptopa Lenovo Y50-70 o następujących parametrach:

Intel Core i7-4720HQ

Nvidia GeForce gtx 960m

8GB Ram 1600mhz

dysk 1 TB hybrydowy.

 

Problem polega na tym że laptop w dniu dzisiejszym (wczoraj było jeszcze normalnie) włącza się około 2,5 minuty strasznie zamula, a jego zużycie dysku wynosi 100% cały czas. Miewał już wcześniej czasem zamułki, albo jak grałem w GTA V to w pewnym momencie zaczynało ścinać, ale nie było tak że jest tak jak teraz że nie mogę nic zrobić. Nic nie pomogło wywalenie McAfee czy skanowanie ADWCleanerem (znalazło tylko jakieś Pooky które usunąłem). Czym to może być spowodowane? Nowy laptop kupiony za całą kasę zapracowaną na wakacjach a takie cyrki odwala :D

Gość
komentarz
komentarz

Czyli czeka Cię zakup nowego dysku dysk zużyty w 100 procentach go niczego się nie nadaje, ale możesz odkręcić śrubki mogą się przydać.

Z pewnością masz problem ze 100% użycia dysku i absolutnie nie pojmuję jak możesz tego nie rozróżniać, no chyba że masz 11-12 lat to OK.

Zainstaluj wszystkie poprawki Windowsa ponoć na 8.1 to wina aktualizacji.

Lucas69
komentarz
komentarz

Zwykła literówka kolego, nie róbmy z igły widły. Ja mam windows 10 ze wszystkimi aktualizacjami. Co do logów z FRST już się za to zabieram


Oto logi z FRST. Dodam tylko że przed samym testem użycie dysku spadło do 50%

Zayfi
komentarz
komentarz

Drobna kosmetyka bez związku z problemem

 

Otwórz notatnik i wklej

U4 dmwappushsvc; Brak ImagePath
S3 wfpcapture; \SystemRoot\System32\drivers\wfpcapture.sys [X]
EmptyTemp:

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Łukasz\Downloads. Uruchom FRST i klinij w Fix. czekaj cierpliwie wykona sie restart. Po restarcie systemu pojaswi się plik fixlog.txt - przedstaw go.

 

2. Wracając do problemu głownego, masz taki bład w dzienniku zdarzeń

Error: (09/11/2015 05:06:54 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )
Description: Nie można uruchomić usługi Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0 z powodu następującego błędu: 
%%1053

wykonaj nastepujące czynności

 

 Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > na liście wyszukaj Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0, usługę zatrzymaj.

Wejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local. Ze środka skasuj plik FontCache3.0.0.0.dat.

Zresetuj system.

 

 

Zdaj relacje jak się zachowuje.

  • Dobra wypowiedź 1
Lucas69
komentarz
komentarz

W załączniku przesyłam fixlog.

 

Co do pkt 2 niestety nie pomógł, zauważyłem że system zachowuje się dziwnie przy starcie i w piewszych 10 minutach od uruchomienia, później jakby się uspokaja. Teraz na poziomie 8 minut od uruchomienia użycie dysku wynosi 80%


To jeszcze screen z menedżera zadań

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Łukasz czy w folderze C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local masz innew pliki z rozszerzeniem dat?

 

Jewst problem z dziennikiem zdarzeń

Error: (09/11/2015 04:01:12 PM) (Source: ESENT) (EventID: 413) (User: )
Description: SettingSyncHost (7272) Nie można utworzyć nowego pliku dziennika, ponieważ baza danych nie może dokonać zapisu na dysku dziennika. Dysk może być tylko do odczytu, zapełniony, niewłaściwie skonfigurowany lub uszkodzony. Błąd -1032.

a to jest kluczowa usługa w systemach windows

 

na razie nie wiem co o tym mysleć, potrzebuje troche czasu

 

zastosuj kompletne czyśzczenie dziennika plikiem bat. Jak czegoś nie jesteś pewien - pytaj.

 

http://winaero.com/blog/how-to-clear-the-windows-event-log-from-the-command-line/

Edytowane przez Zayfi
  • Dobra wypowiedź 1
Lucas69
komentarz
komentarz

Tak jest tam jeszcze kilka takich plików przesyłam screen'a


Co do czyszczenia plikiem .bat to jest dla mnie wyzwanie trochę, bo instrukcja jest po angielsku a ja w sumie średnio tym językiem operuję :D Ale spróbuję

  • Rekomendowana odpowiedź
Zayfi
komentarz
komentarz

Wszystkie pliki fontcache.dat do usunięcia

 

Co do czyszczenia plikiem .bat to jest dla mnie wyzwanie trochę, bo instrukcja jest po angielsku a ja w sumie średnio tym językiem operuję :D Ale spróbuję

 

 

 

Otwórz notatnik i wklej

@echo off
FOR /F "tokens=1,2*" %%V IN ('bcdedit') DO SET adminTest=%%V
IF (%adminTest%)==(Access) goto noAdmin
for /F "tokens=*" %%G in ('wevtutil.exe el') DO (call :do_clear "%%G")
echo.
echo Event Logs have been cleared!
goto theEnd
:do_clear
echo clearing %1
wevtutil.exe cl %1
goto :eof
:noAdmin
echo You must run this script as an Administrator!
echo.
:theEnd

plik zapisz jako fix.bat  > z prawokliku na plik > uruchom jako administrator

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 tygodnie później...
Lucas69
komentarz
komentarz

Póki co wszystko jest w porządku ;) Przepraszam że odpisuje dopiero teraz, ale byłem w delegacji i nie miałem za bardzo dostępu do komputera ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.