x-kom hosting

Rozbudowa laptopa

symusek1
utworzono
utworzono

Witam!!

Chcę "przebudować" ten laptop.I moje pytanie czy da się w tym laptopie zmienić procesor na dwurdzeniowy bez wymiany płyty głównej :P bo czytałem gdzieś, że w tym notb. procesor jest zamontowany jakoś tam (nie wiem jak to się po fachowemu nazywa)i podobno że jest taka opcja ?Chce dokupić większy dysk twardy, ram'u 1gb i mniej więcej ile mnie to będzie kosztować???

M4tth3w
komentarz
komentarz

RAM'u możesz dołożyć, jeśli masz wolny slot.

HDD też możesz zmienić.

Ale co do procka, to nie jestem pewny ;) chyba nie ma takiej opcji.

Mateo93
komentarz
komentarz

Dysk na 99% da się wymienić, a w starszych lapkach była od spodu taka klapka, ją się odkręcało i tam podpinało się ramy :) Co do płytek, grafik i procków to zazwyczaj są przylutowane na stałe, więc wymiana kosztowała by więcej niż zakup nowego notebooka.

szczepan522
komentarz
komentarz

RAM i HDD możesz mu wpakować tyle ile masz ograniczenie w bios ;) możesz nawet 4Giga ale jeśli bios (płyta) ma ograniczenie to lipa... jeśli grafika jest zintegrowana to zapomnij o wymianie... a co do procka to jaki teraz masz w nim zamontowany ??

zeniTh
komentarz
komentarz

nie chcialem zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj poniewaz mam 2 pytania

1 czy u mnie dalo by sie wymienic procesor na core 2 duo bo jak kupowalem mojego laptopa byl model dv6625ew taki samiutki jak moj tylko mial dysk 160 i procek core 2 duo

a po 2 jakie taktowanie maja moje pamieci ? 533mhz ?

prosze o odp

// btw juz znalazlem mam pamieci 667

wiec czekam na odp tylko na 1 pytanie :)

symusek1
komentarz
komentarz

zamontowany mam Intel Celeron M 540

M4tth3w
komentarz
komentarz
1 czy u mnie dalo by sie wymienic procesor na core 2 duo bo jak kupowalem mojego laptopa byl model dv6625ew taki samiutki jak moj tylko mial dysk 160 i procek core 2 duo

A na jaki chcesz wymienić procek?

zamontowany mam Intel Celeron M 540

Daj screen z Everesta (informacje o płycie głównej) to Ci powiem, czy możesz wymienić :P

zeniTh
komentarz
komentarz

no narazie nie bede zmienial bo ten mi styknie

ale jak bym zmienial to na jakiegos c2d i chcialbym wiedziec jaki by mi spasowal najwiekszy ?

symusek1
komentarz
komentarz
informacjeopyciegwnejan3.th.png
M4tth3w
komentarz
komentarz

Też daj screena z everesta :) płyty głównej.

symusek1, patrząc na Twoją płytę główną, myślę, że możesz zmienić procesor na Intel Pentium Dual-Core T2310 2* 1.46 GHz .

Ja mam Acer'a Extensa 5620Z i mam taki procesor.

Twoja płyta główna jest ciut słabsza, więc procek powinien działać :)

symusek1
komentarz
komentarz

a czy to dobry procek bo jeśli nie to poco dawać dużo kasy do tego...wiem że techniki nie da się dogonić ale tak z 2 lata żebym się nie wstydził... :D

M4tth3w
komentarz
komentarz

Procek zły nie jest, ale za dwa lata, to już pewnie wszyscy będę mieć 4 rdzenie :D

symusek1
komentarz
komentarz
Procek zły nie jest, ale za dwa lata, to już pewnie wszyscy będę mieć 4 rdzenie biggrin.gif

19 lutego premiera AMD 2 i 4 rdzeniowych ciekawe jakie im wyjdą :o

czarnes
komentarz
komentarz

do lapkow ?jak tak to poczekam jeszcze z zakupem lapka

symusek1
komentarz
komentarz

nie wiem czy do lapków

M4tth3w
komentarz
komentarz

Schodzimy trochę z tematu..

Ja na Twoim miejscu wymieniłbym ten procesor ;)

Na pewno będzie bardziej wydajny :)

symusek1
komentarz
komentarz

Wymieniam procesor i to jak najszybciej! Bo chce grać w nowe gry...

M4tth3w
komentarz
komentarz
Wymieniam procesor i to jak najszybciej! Bo chce grać w nowe gry...

yyy... raczej wątpie, żebyś pograł w nowe gry.. (grafika)..

symusek1
komentarz
komentarz
yyy... raczej wątpie, żebyś pograł w nowe gry.. (grafika)..

no nie wiem...

Dzisiaj u mnie był gościu od neta żeby zamontować mi antenę i on prowadzi też serwis komputerowy, i powiedział mi że grafika w tym lapku nie jest zła tylko...firma Acer uwielbia dawać albo złe albo przestarzałe sterowniki więc lepiej jest ściągnąć je z firmy acera. A co do grafiki to ściągnąć najnowsze sterowniki do chipsetu i grafiki ze strony Intela i w nowe gry można jechać...poszukałem w goglach i niektórzy z tą samą kartą graf.grają w COD2 :huh: (muszę sprawdzić :P ) ale póki co muszę dołożyć ramu i procesor zmienić...

byku
komentarz
komentarz
niektórzy z tą samą kartą graf.grają w COD2
Nie żebym się czepiał, ale COD2 to już jest stara gra, więc co w tym dziwnego? :>

A w najnowsze gry na Intelu X3100 nie pograsz, ponieważ jest za słaby ( nawet na laptopie za 15 tys. zł nie pograsz w najnowsze gry ).

M4tth3w
komentarz
komentarz
( nawet na laptopie za 15 tys. zł nie pograsz w najnowsze gry ).

No z tym to się nie zgodzę.. ;)

symusek1, na tej grafie można pograć, ale gry typu Wiedźmin / Crysis nie będą działać.

symusek1
komentarz
komentarz
( nawet na laptopie za 15 tys. zł nie pograsz w najnowsze gry ).

w laptopach od 3,5 tys. można grać już w wiedźmina

byku
komentarz
komentarz
No z tym to się nie zgodzę.. wink.gif
Podaj mi laptopa, na którym, na maksymalnych detalach, komfortowo pograsz w Crysisa.

@DOWN: no właśnie, to nawet do stóp nie dorasta dzisiejszym 8800GTS. :P

krakersp
komentarz
komentarz

ten pierwszy jest lepszy do gier, ja bym go wybrał, i nie radze udoskonalać laptopa lepiej sprzedac troche dołozyć i nowego kupić, bo mogą być problemy z zainstalowaniem nowego sprzetu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.