x-kom hosting

Laptop do gier [3400-4400 zł]

Gość
komentarz
komentarz

1. Nie pisz mi tu bzdur panie nowy, bo zachowujesz się jak dokładnie nowy laik w temacie. Nigdzie nie wprowadzam nikogo w błąd i nie podaję, że dostanie wersję BOX'ową, tylko napisałem ile kosztuje osobno wersja OEM i BOX z oryginalną płytą. Widzę, że masz problem ze sobą i swoją przemądrzałością której nie możesz wyważyć. Kwestia systemu na płycie - jest lepsza i droższa, ze względu na dodatkowe koszta dołączenia oryginalnego nośnika z systemem do laptopa.

2. Odniosłem się do tego co napisałeś, wydatek pieniędzy na 16 gb ramu jest wg mnie zbędny i będzie zbędny przez najbliższe lata - jeśli chodzi o wykorzystanie go od gier. Lepiej zainwestować w szybki dysk SSD zamiast HDD. Wersja jest z windowsem 7, czy to jest problem bo nie rozumiem? Wg mnie system jest dobry, aktualny oryginalny i wspomagany wciąż przez microsoft. Ewentualnie zawsze możesz go aktualizować do najnowszej 10 za darmo, która jak już pisałem łączy i  zalety tradycyjności 7 i nowoczesności oraz szybkości 8.1.

3. Co do Clevo, laptopy nie są złe, ale pisanie 'pewne źródło' to jak strzelenie sobie w stopę. Jedyne pewne źródło to laptop kupiony ze sklepu zaplombowany i kropka. Nie ma pewnego używanego źródła. Co dalej, problematycznym jest z tego co wiem gwarancja tych laptopów, bo nie jest ona typu 'door to door' tylko wysyłasz laptopa na swój koszt do Niemiec, do najbliższego serwisu. Dalej masz tutaj laptopa 13", które nigdy nie będą laptopami do gier. Ich chłodzenie jest zbyt małe, temperatury wysokie, a wygoda przy grze na takiej wielkości ekranie - żadna.

Dymon007
komentarz
komentarz

1. Nie pisz mi tu bzdur panie nowy, bo zachowujesz się jak dokładnie nowy laik w temacie. Nigdzie nie wprowadzam nikogo w błąd i nie podaję, że dostanie wersję BOX'ową, tylko napisałem ile kosztuje osobno wersja OEM i BOX z oryginalną płytą. Widzę, że masz problem ze sobą i swoją przemądrzałością której nie możesz wyważyć. Kwestia systemu na płycie - jest lepsza i droższa, ze względu na dodatkowe koszta dołączenia oryginalnego nośnika z systemem do laptopa.

2. Odniosłem się do tego co napisałeś, wydatek pieniędzy na 16 gb ramu jest wg mnie zbędny i będzie zbędny przez najbliższe lata - jeśli chodzi o wykorzystanie go od gier. Lepiej zainwestować w szybki dysk SSD zamiast HDD. Wersja jest z windowsem 7, czy to jest problem bo nie rozumiem? Wg mnie system jest dobry, aktualny oryginalny i wspomagany wciąż przez microsoft. Ewentualnie zawsze możesz go aktualizować do najnowszej 10 za darmo, która jak już pisałem łączy i zalety tradycyjności 7 i nowoczesności oraz szybkości 8.1.

3. Co do Clevo, laptopy nie są złe, ale pisanie 'pewne źródło' to jak strzelenie sobie w stopę. Jedyne pewne źródło to laptop kupiony ze sklepu zaplombowany i kropka. Nie ma pewnego używanego źródła. Co dalej, problematycznym jest z tego co wiem gwarancja tych laptopów, bo nie jest ona typu 'door to door' tylko wysyłasz laptopa na swój koszt do Niemiec, do najbliższego serwisu. Dalej masz tutaj laptopa 13", które nigdy nie będą laptopami do gier. Ich chłodzenie jest zbyt małe, temperatury wysokie, a wygoda przy grze na takiej wielkości ekranie - żadna.

Win 7 podobno źle działa na tym modelu laptopa, a druga sprawa że 256gb to za mało jak dla mnie.. Zainstaluję wiedźmina i GTA 5 i już praktycznie 120gb będzie zajęte
Gość
komentarz
komentarz

 Kwestia systemu na płycie - jest lepsza i droższa, ze względu na dodatkowe koszta dołączenia oryginalnego nośnika z systemem do laptopa.
 

 

Tylko bez nerwów w czym lepszy jest Windows 8.1 dostarczony na DVD przez XKom od Windowsa 8.1 pobranego ze strony Microsoftu i wypalonego na DVD

albo zrobiony z niego bootowalny pendrive.

System na partycji recovery ma wpis w BIOS-ie i nie trzeba żadnych naklejek które mogą się zetrzeć.

Pomijam już sprawę że Windows na recovery wychodzi taniej niż na DVD nawet od XKom który ma dobre ceny.

Jak pisałem tylko bez nerwów, nie jest lepszy w przypadku Win8.1 na DVD bo przy Windows 7 to zdecydowanie na DVD jest lepszy.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Win 7 podobno źle działa na tym modelu laptopa, a druga sprawa że 256gb to za mało jak dla mnie.. Zainstaluję wiedźmina i GTA 5 i już praktycznie 120gb będzie zajęte

No w życiu. Mam dokładnie ten model laptopa i mam zarówno windows 7 jak i dysk ssd 256gb. Żadnych problemów. Wszystkie sterowniki aktualne.
59737654588613490742.png
25gb wiedźmin
GTA V z wszystkimi dodatkami ma chyba 40gb
Do tego mam STEAM'a z kilkoma grami, jakieś 15gb + system i programy = 110gb.. - 140gb wolnego miejsca.

Jak potrzebujesz przechowywać dużą ilość plików to lepiej zainwestować w dysk zewnętrzny pod USB 3.0. Podłączasz go tylko jak potrzebujesz, masz bezpieczeństwo przechowywania plików + dłuższą gwarancję bo 3-letnią dla takiego dysku. W pracy pod SATA są no nieporównywalne - SSD, a HDD. W życiu się nie przesiądę na HDD już teraz.

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

Kurcze ale wciąż mnie ta 7 jakoś nie przekonuje..
A do 10 nie mam zamiaru aktualizować narazie, z ciekawości czy dysk SSD wpływa też na wczytywanie i instalowanie się gier?

Gość
komentarz
komentarz

Mnie nigdy windows 8.1 nie przekonywał i fakt faktem nigdy go nie będę używał, bo jedynie co to teraz przesiadam się od razu na 10, jak wszystkie sterowniki będą pod nią optymalne.

Dymon007
komentarz
komentarz

Szczerze coraz bardziej się zastanawiam nad zakupem laptopa z dwoma kieszonkami na dysk..

Mnie nigdy windows 8.1 nie przekonywał i fakt faktem nigdy go nie będę używał, bo jedynie co to teraz przesiadam się od razu na 10, jak wszystkie sterowniki będą pod nią optymalne.

Gwarantujesz że wszystko będzie stabilnie z win7 bo może zdecyduje się na ten z SSD i win7 jeżeli wszystko jest ok
Gość
komentarz
komentarz

No nie mam żadnych problemów. Ja Ci tylko dobrze radzę. SSD to w dzisiejszych czasach świetna inwestycja. Mówię - dodatkowe 8gb ramu które będzie leżało niewykorzystane vs dysk SSD który znacznie przyspiesza Ci komfort pracy codziennej to kolosalna różnica.

Co do systemu... no widzisz że bez problemu wszystko robię na tym laptopie. Jest w pełni kompatybilny z każdym podzespołem. 
Sterowniki są na bieżąco aktualizowane do 4 systemów:
http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-y-series-laptops/y50-70-notebook-lenovo
- win 7 32bity
- win 7 64bity
- win 8 32 bity
- win 8 64bity
i powoli wchodzą nowe dla win 10.

Dymon007
komentarz
komentarz

No nie mam żadnych problemów. Ja Ci tylko dobrze radzę. SSD to w dzisiejszych czasach świetna inwestycja. Mówię - dodatkowe 8gb ramu które będzie leżało niewykorzystane vs dysk SSD który znacznie przyspiesza Ci komfort pracy codziennej to kolosalna różnica.

Co do systemu... no widzisz że bez problemu wszystko robię na tym laptopie. Jest w pełni kompatybilny z każdym podzespołem.
Sterowniki są na bieżąco aktualizowane do 4 systemów:
http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-y-series-laptops/y50-70-notebook-lenovo
- win 7 32bity
- win 7 64bity
- win 8 32 bity
- win 8 64bity
i powoli wchodzą nowe dla win 10.

Kurcze z jednej strony kusi mnie ta aukcja z allegro za 3859 zł z tym normalnym dyskiem a z drugiej zaś strony nie wiem czy nie warto dopłacić do SSD. A powiedz mi jeżeli kupilbym tego z allegro i chciał zmienić dysk na SSD w przyszłości jakby wyglądało przeniesienie systemu skoro byłby na partycji recovery?
Heaven a co powiesz na tą ofertę:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5654151891 tu dostaje dysk SSD i drugi dysk 1 terabajt w kieszonce, czy sferis jest zaufanym sklepem?
Gość
komentarz
komentarz

Z dyskiem SSD od razu w zestawie, wychodzi Cie o wiele taniej, bo tak to musiałbyś doliczać ~400zł koszty za taki dysk.
Musiałbyś go przerzucić na jakiś nośnik zewnętrzny żeby go zainstalować ponownie od nowa na innym dysku. 

Za dużo rozwodzenia się nad tym wszystkim i za dużo spamu. Masz wystarczająco dużo informacji żeby dokonać właściwego wyboru.

Dymon007
komentarz
komentarz

Z dyskiem SSD od razu w zestawie, wychodzi Cie o wiele taniej, bo tak to musiałbyś doliczać ~400zł koszty za taki dysk.
Musiałbyś go przerzucić na jakiś nośnik zewnętrzny żeby go zainstalować ponownie od nowa na innym dysku.

Za dużo rozwodzenia się nad tym wszystkim i za dużo spamu. Masz wystarczająco dużo informacji żeby dokonać właściwego wyboru.

Ostatnie pytanie co powiesz na tą ofertę --> http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5654151891 tu dostaje dysk SSD oraz fabryczny 1 terabajt w kieszonce, tylko czy sferis jest zaufanym sklepem??
Bo jeżeli sferis to pewne źródło to kupie tego bo to będzie najlepsze rozwiązanie.
Gość
komentarz
komentarz

Nie mam pojęcia czy jest zaufanym sklepem.
Nie kupiłbym laptopa z allegro to po 1, bo wg mnie koszta są już za wysokie na niepewne aukcje, tylko prosto ze sklepu.
Ponadto laptop ten [b]nie posiada fabrycznego dysku SSD[/b] tylko dostał wymieniony dysk przez Sferis - 240gb, na taki który mieli akurat na stanie - a najczęściej są to jakieś egzemplarze zalegające w magazynie. Dlatego masz dysk HDD w obudowie zewnętrznej - bo został wyjęty standardowo ze środka fabryczny przez nich.

W linku który Ci podałem masz dysk fabryczny SSD - 256gb. Wychodzi Cię taniej, fakt ale bez dysku zewnętrznego. Jednakże lepiej w tym wypadku kupić fabrycznie nowy dysk HDD w przyszłości, zewnętrzny - a nie pakowany z wnętrza w obudowę i używany jako zewnętrzny. Wtedy jak dokonasz zakupu osobno, będziesz miał na taki dysk 3 lata gwarancji, a nie 2 lata. Takie dyski są dość awaryjne, więc taki rok dodatkowy gwarancji może być zbawieniem, oprócz lepszej jakości jaką będzie reprezentował, bo te HDD-ki z lenovo są strasznie słabe i wolne. Jak tak czytasz dużo z tego co widzę o wszystkim, możesz z pewnością wyczytać te opinie o dyskach HDD z tego laptopa od użytkowników. To nie jest mój własny wymysł.

Dymon007
komentarz
komentarz

Dobra przekonałeś mnie, musze tylko skontaktować się z x-kom apropo gratisów. Wybiorę tę wersję z win7, 8gb oraz SSD.

Dymon007
komentarz
komentarz

Nie mam pojęcia czy jest zaufanym sklepem.
Nie kupiłbym laptopa z allegro to po 1, bo wg mnie koszta są już za wysokie na niepewne aukcje, tylko prosto ze sklepu.
Ponadto laptop ten nie posiada fabrycznego dysku SSD tylko dostał wymieniony dysk przez Sferis - 240gb, na taki który mieli akurat na stanie - a najczęściej są to jakieś egzemplarze zalegające w magazynie. Dlatego masz dysk HDD w obudowie zewnętrznej - bo został wyjęty standardowo ze środka fabryczny przez nich.

W linku który Ci podałem masz dysk fabryczny SSD - 256gb. Wychodzi Cię taniej, fakt ale bez dysku zewnętrznego. Jednakże lepiej w tym wypadku kupić fabrycznie nowy dysk HDD w przyszłości, zewnętrzny - a nie pakowany z wnętrza w obudowę i używany jako zewnętrzny. Wtedy jak dokonasz zakupu osobno, będziesz miał na taki dysk 3 lata gwarancji, a nie 2 lata. Takie dyski są dość awaryjne, więc taki rok dodatkowy gwarancji może być zbawieniem, oprócz lepszej jakości jaką będzie reprezentował, bo te HDD-ki z lenovo są strasznie słabe i wolne. Jak tak czytasz dużo z tego co widzę o wszystkim, możesz z pewnością wyczytać te opinie o dyskach HDD z tego laptopa od użytkowników. To nie jest mój własny wymysł.

Przepraszam za odkopywanie tematu ale zwiększył mi się budżet do 4900 zł, czy w tym momencie ten laptop to dobry wybór --> http://www.hyperbook.pl/hyperbook-g6-i74720hq-8gb-120gb-ssd-gtx-970m-p-25738.html .
Jezeli w tej cenie mam dostać coś z GTX 965M to wolę kupić tańszy sprzęt z 960M
Gość
komentarz
komentarz

Dolicz do tego system operacyjny i dysk HDD, bo ten ma tylko 128gb SATA.

Dymon007
komentarz
komentarz

W październiku mam urodziny zawsze jakiś grosz wpadnie, a aktualnie pociągnął bym na miesięcznej wersji testowej win7
Powiedz mi czy w tej cenie jest to opłacalne? Bo akurat dysk zawsze mogę dokupić tak samo jak system lecz grafiki już nie kupie ( w przypadku poprzednich modeli).

Gość
komentarz
komentarz

No gtx970m jest wydajniejszy i jest opłacalny w tej cenie, nie da się ukryć.Jednakże koszta rosną.

Dymon007
komentarz
komentarz

Koszta rosną?

Gość
komentarz
komentarz

Jak porównasz specyfikację oprócz gtx970m a gtx960m, to ta sama karta będzie Cię kosztowała 1100zł - tzn różnica między kartami.

Dymon007
komentarz
komentarz

No tak, ale coś kosztem czegoś.. Na GTX 970M większość tytułów działa swobodnie na ultra w fullhd..
Mam jeszcze inne rozwiązanie http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5658521653 zakup tego laptopa, za 800 zł dokupiłbym system i dysk SSD. Podobno po lekkim pod kręceniu różnica między gtx880M a 970M wynosi mniej jak 10%. Jedyną bolączką byłby słaby i7 w tym clevo (w przyszłości dałoby się wymienić) i brak pośrednika w Polsce co do gwarancji.
Co do zaś używanego clevo o którym pisaliśmy sprzedawca zgodził się na kwotę 3600zl z dyskiem SSD 120gb, hdd 300gb, reszta specyfikacji i7 4700, gtx780M, 8gb RAM kusi mnie on coraz bardziej i chyba na niego się zdecyduje

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmieniasz decyzje co minutę. To nie jest rozsądek. Zastanów się i wtedy dokonaj wyboru, ale nie używanego sprzętu za takie pieniądze.

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

Tyle tych propozycji jest że nie wiem na co się zdecydować.. Kusi mnie strasznie ten clevo bo taka prawda że dając za niego 3600 mam 1300 zł na ulepszenie go..

Gość
komentarz
komentarz

Powiedzmy. Zobacz jakie są ceny do podzespołów mobilnych i czy są dostepne na polskim rynku.

Dymon007
komentarz
komentarz

Pisząc na ulepszenie go chodziło mi o np. Dokupienie drugiego dysku SSD, wtedy z hdd robię przenośny a w laptopie mam 120ssd i powiedzmy 240ssd.. Wydajność większa od gtx960M a parę stowek w kieszeni mi zostanie
Na upartego do 1300 znalazłbym drugiego GTX 780M i zrobił SLI bo jest taka możliwość w tych laptopach

Dymon007
komentarz
komentarz

Kupiłem nowego clevo z gtx880M 8gb gddr5, i7 4702, 8gb RAM, 1T sshd. Temat do zamknięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.