x-kom hosting

Laptop do gier [3400-4400 zł]

Gość
komentarz
komentarz

No taniej to tylko z wersją gtx860m:
[url="http://www.x-kom.pl/p/250444-notebook-laptop-15%2C6-acer-vn7-591g-i7-4720hq-8gb-1000-win8-gtx860m-fhd.html?partnerid=100698762&sm12=MA==&ts=1441566028&token=21316f39097ec80b52171f1ff52a02e5"][b]Acer vn7 z i7HQ + gtx860m[/b][/url]

Dymon007
komentarz
komentarz

Z GTX 860M odpada, a ten z 960M znajdzie się jakiś z systemem na płytce? I czy na nie działa kod eksplozja?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, nie działa na nie kod. 

Po co Ci płyta, skoro nie ma napędu? :-)
Masz system na wydzielonej partycji. Nie musisz mieć płyty. Z niej dokonasz sobie reinstalacji w razie potrzeby.
Szkoda że nie chcesz tego asusa. Naprawdę dobra oferta. System w wersji OEM nawet wyciągniesz na allegro za 100 jak się uprzesz. Oczywiście nie nakłaniam do tego, bo to też piractwo ciągle jeśli podeprzemy się prawem własności tej wersji..  :klaps:   :E

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

Nie, nie działa na nie kod.

Po co Ci płyta, skoro nie ma napędu? :-)
Masz system na wydzielonej partycji. Nie musisz mieć płyty. Z niej dokonasz sobie reinstalacji w razie potrzeby.
Szkoda że nie chcesz tego asusa. Naprawdę dobra oferta. System w wersji OEM nawet wyciągniesz na allegro za 100 jak się uprzesz.

Podoba mi się bardzo ten ASUS, aczkolwiek nie chce zamawiać go tak w ciemno (w niedzielę za tydzień mam wypłatę), a w poniedziałek dopiero wracam do domu. Za 100zł Windows 8.1?

Nie, nie działa na nie kod.

Po co Ci płyta, skoro nie ma napędu? :-)
Masz system na wydzielonej partycji. Nie musisz mieć płyty. Z niej dokonasz sobie reinstalacji w razie potrzeby.
Szkoda że nie chcesz tego asusa. Naprawdę dobra oferta. System w wersji OEM nawet wyciągniesz na allegro za 100 jak się uprzesz. Oczywiście nie nakłaniam do tego, bo to też piractwo ciągle jeśli podeprzemy się prawem własności tej wersji.. :klaps: :E

Co powiesz na to http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5652692865 jestem go w stanie wynegocjować do 2600-2700 za resztę kupuje system, RAM i procesor i7
Gość
komentarz
komentarz

 System w wersji OEM nawet wyciągniesz na allegro za 100 jak się uprzesz. Oczywiście nie nakłaniam do tego, bo to też piractwo ciągle jeśli podeprzemy się prawem własności tej wersji..  :klaps:   :E

 

Jak możesz pisać takie bzdury, a kreujesz się na "eksperta" w dziedzinie laptopów.

Dymon007
komentarz
komentarz

Proszę o szybką odpowiedź mogę mieć tego clevo za 2600 zł ---> http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5652692865
Dokupić do niego ten procesor --> http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5645710077 405 zł
System 300 zł
8 gb RAM 200 zł
Co daje razem 3505 zł ale jeszcze 4gb i procesor i5 sprzedał bym za 260 zł czyli za cały laptop z 8gb RAM, GTX 860M i mocnym i7 i systemem dałbym 3245 zł .. W kieszeni miałbym niecały 1000 zł (co mógłbym przeznaczyć na dysk SSD) iść w takie coś?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak możesz pisać takie bzdury, a kreujesz się na "eksperta" w dziedzinie laptopów.

ZAcznij czytać ze zrozumieniem co piszę. Przeczytaj wszystko do końca. To są bzdury? Mam prawo pisać co chcę i ja chcę. Piszę pełną prawdę. Nic nie ukrywam, oczywiście przyczepić się można do wszystkiego.

Co do tematu autora, to za bardzo kombinujesz. Nikt nie sprzedaje za 2600zł nowego clevo, w dodatku gwarancja door to door na clevo z tego co wiem nie obowiązuje. Mam nadzieję, że czytając testy doczytałeś się że Clevo ma układ chłodzenia, który chodzi pod obciążeniem strasznie głośno, co może być problematyczne w codziennym użytkowaniu. Jak się uparłeś na clevo to możesz próbować testować, skoro tak twierdzisz. Założenia takie masz ambitne, jednakże to tylko założenia.

Edytowane przez heaven92
Gość
komentarz
komentarz

 Mam prawo pisać co chcę i ja chcę. 
 

 

Tylko od tego jest Moderator żeby takie posty usuwał.

Uwierz mi przeczytałem cały Twój post i to kilka razy bo nie mogłem uwierzyć że przy takiej wiedzy takie bzdury możesz pisać.

Dymon007
komentarz
komentarz (edytowane)

ZAcznij czytać ze zrozumieniem co piszę. Przeczytaj wszystko do końca. To są bzdury? Mam prawo pisać co chcę i ja chcę. Piszę pełną prawdę. Nic nie ukrywam, oczywiście przyczepić się można do wszystkiego.

Co do tematu autora, to za bardzo kombinujesz. Nikt nie sprzedaje za 2600zł nowego clevo, w dodatku gwarancja door to door na clevo z tego co wiem nie obowiązuje. Mam nadzieję, że czytając testy doczytałeś się że Clevo ma układ chłodzenia, który chodzi pod obciążeniem strasznie głośno, co może być problematyczne w codziennym użytkowaniu. Jak się uparłeś na clevo to możesz próbować testować, skoro tak twierdzisz. Założenia takie masz ambitne, jednakże to tylko założenia.

Ostatnie pytanie, zdecydowałem już kupuję y50-70 w konfiguracji z 16gb RAM i gtx960M. Powiedz mi tylko jedno bo ten podany z systemem na płycie dostaje za 4120 zł a na allegro x-kom znalazłem go o wiele taniej z ta różnica że system jest na dysku link --> http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5644205729 czy ten z allegro mogę swobodnie zamawiać? Edytowane przez Dymon007
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No bo koszt oryginalnego systemu na płycie to - 350zł w wersji OEM, a ~400zł w wersji BOX. 

Poza tym do czego Ty chcesz go używać, że potrzebujesz 16gb ramu?
Nie lepiej zainwestować zamiast 8gb, w szybszy znacznie dysk SSD zamiast HDD? Tutaj masz w wersji fabrycznej SSD Samsunga prawdopodobnie:
[url="http://www.x-kom.pl/p/252254-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-256-7hp64x-gtx960m.html?partnerid=100698762&sm12=Mw==&ts=1441692275&token=c7bc7c6efa83d10bb58e8b1bef3f20f2"]Lenovo y50-70 z i7HQ + 8gb ramu i 256GB SSD GTX960M + win[/url]

Porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=QXL-WUmRYFc

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

No bo koszt oryginalnego systemu na płycie to - 350zł w wersji OEM, a ~400zł w wersji BOX.

Dobrze ale jaką jest różnica z płytką a partycją recovery? Co jest bardziej opłacalne?
Gość
komentarz
komentarz

No masz system tylko na dysku, na osobnej partycji na komputerze w postaci obrazu płyty. 
W wersji ze strony masz go wraz z oryginalną płytą z systemem osobno dostajesz.

Ponawiam, po co Ci 16gb ramu..

Dymon007
komentarz
komentarz

Czyli jeżeli nie zależy mi na systemie na płycie mogę brać tego z allegro ( http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5644205729 ). Po co mi tyle ramu? Wiedźmin już ma w minimalnych 6 GB ramu, podejrzewam że w najbliższych latach wymagania gier skoczą w górę a wymiana ramu będzie trochę kosztowna 2 kości po 8 GB w najlepszej opcji 400 zl, 2 kości po 4 sprzedał bym za 160 .. Równie dobrze w przyszłości mogę zainwestować w dysk SSD. Ale dobra pokaż mi link do laptopa z SSD z systemem na płytce i bez niej :-)

Gość
komentarz
komentarz

Wg mnie lepszą opcją jest system na płycie i taki Ci podałem. 16gb ramu nie wykorzystasz. Wiedźmin wykorzystuje max 4gb ramu, ewentualnie rezerwuje sobie więcej. Wymagania zawsze były zawyżane.
16gb to jedynie do specyficznych zastosowań - renderingu dla architektów np.
Płać za to, co wykorzystasz.

Dymon007
komentarz
komentarz

W takim razie proszę o link z systemem na płytce i dyskiem ssd

Gość
komentarz
komentarz

Dostałeś........... #35

Dymon007
komentarz
komentarz

Z 8.1 na nośniku nie ma? Proszę spojrzeć na odpowiedź #31 jak się do niej odniesiesz? Opłacałoby się takie coś?

Gość
komentarz
komentarz

Panowie system na płycie a na partycji recovery to jest to samo praktycznie w przypadku Windows 8.1

Nawet jak masz na partycji recovery pobierasz ze strony Microsoft obraz Windowsa i sam instalujesz według uznania.

Nawet nie wymaga klucza przy instalacji, a przy systemie na DVD klucz masz na naklejce na spodzie laptopa i może się zetrzeć.

Moim zdaniem kup ten z Windowsem na recovery bo jest bardziej praktyczne pobierzesz obraz systemu i masz DVD z Windows 8.1.

 

P.S.

Kolega heaven92 dalej wprowadza w błąd co do systemu po co w ogóle piszesz o wersji Box przecież XKom na 100% daje OEM-a a nie Box-a.

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Panowie system na płycie a na partycji recovery to jest to samo praktycznie w przypadku Windows 8.1
Nawet jak masz na partycji recovery pobierasz ze strony Microsoft obraz Windowsa i sam instalujesz według uznania.
Nawet nie wymaga klucza przy instalacji, a przy systemie na DVD klucz masz na naklejce na spodzie laptopa i może się zetrzeć.
Moim zdaniem kup ten z Windowsem na recovery bo jest bardziej praktyczne pobierzesz obraz systemu i masz DVD z Windows 8.1.

P.S.
Kolega heaven92 dalej wprowadza w błąd co do systemu po co w ogóle piszesz o wersji Box przecież XKom na 100% daje OEM-a a nie Box-a.

Czyli co ostatecznie ten z allegro jest najbardziej opłacalny? :-)
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

@Up

 

Jeśli nie różnią się niczym innym tylko tym że ten z Allegro ma partycję recovery z Windowsem 8.1 a ten ze sklepu XKom ma Windows 8.1 na DVD

I ten z Allegro jest tanszy to tak laptop z Allegro jest ekonomicznie bardziej opłacalny.

Windows 8.1 na recovery=Windows 8.1 OEM na płycie od XKom.

Niczym się nie różnią z licencyjnego punktu widzenia tylko tym że masz Win 8.1 na DVD zresztą bez żadnych hologramów jak ten od MS.

Nośnik z Windows 8.1 sam pobierzesz i wypalisz albo na DVD albo na penie i sam wgrasz systrem.

Natomiast laptop z partycją recovery ma sporo programów od Lenovo które można/trzeba usunąć.

 

Cały post dotyczy tylko systemy Windows 8.1 jeśli chcesz z Win7 to zdecydowanie system na płycie a nie recovery.

Edytowane przez nowy1986
Dymon007
komentarz
komentarz

Tak niczym się nie różnią a różnica to 240 zł

Gość
komentarz
komentarz

Innym pomysłem jest zakup tego laptopa bez systemu i osobno dokupić Windows 8.1 ale BOX

http://www.x-kom.pl/szukaj/windows_8.1

 

Kosztuje 439złotych ale można go przenieść no inny komputer po usunięciu z poprzedniego.

Dymon007
komentarz
komentarz

Innym pomysłem jest zakup tego laptopa bez systemu i osobno dokupić Windows 8.1 ale BOX
http://www.x-kom.pl/szukaj/windows_8.1

Kosztuje 439złotych ale można go przenieść no inny komputer po usunięciu z poprzedniego.

A powiedział byś mi coś na temat tego clevo co mogę go kupić za 2600 z i5, 500gb 4gb RAM i gtx860M 2 GB (clevo jest nowy). Jak wiadomo 2gb i 4gb to jest tylko marketing, za 400 zł mógłbym kupić i7 z taktowaniem 2.7 z turbo do 3.7, dokupić kość ramu za 130 zł 4gb, i system właśnie ten box za 405 zł razem by wyszło 3535 a miałbym w kieszeni prawie 600 zł.
Gość
komentarz
komentarz

Windows 8.1 Box kosztuje 439 złotych a nie 405.

Co do Clevo to nie znam się na gamingowych laptopach ale rozsądnie myśląc laptop o takich parametrach i takiej marki

który kosztuje 2600złotych nie może być nowy, może jakiś refurb albo niewiadomego pochodzenia.

Dymon007
komentarz
komentarz

Ja to mam z pewnego źródła , jest nowy bo jest dowód zakupu z września :-) tylko ten model ma 13.3 cala. Ponawiam pytanie czy takie coś byłoby opłacalne?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.