x-kom hosting

Laptop do gier [3400-4400 zł]

Dymon007
utworzono
utworzono

Witam, już za tydzień zamawiam nowy sprzęt i niestety pojawiły mi się nowe dylematy. Zaczne od tego do czego ma być przeznaczony laptop, przede wszystkim do gier, sprzęt ma bez problemu poradzić sobie z każdym nowszym tytułem (Gta5, wiedźmin 3) poza grami normalne zastosowanie, internet, filmy czasami obróbka video. Sprzęt musi być koniecznie z systemem, dysk SSD nie obowiązkowy.
Aktualnie moim liderem jest lenovo y50-70 ten z linku --> http://www.x-kom.pl/p/252180-notebook-laptop-15%2C6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-16gb-1000-win8x-gtx960m.html?partnerid=100698762&sm12=NDU=&ts=1441006635&token=867e6e4a9dbc5840c8bf50f3c87574b7

Aczkolwiek pojawił mi się nowy dylemat gdyż mam okazję kupić laptopa używanego przez 3 miesiące Clevo (kusi mnie możliwość wymiany każdego podzespołu w przyszłości), o to opis clevo ' Gwarancja do czerwca 2017 z dobrze znanego polskiego sklepu Xtreem.pl. Na pokładzie między innymi GTX 780M oraz i7 4700. Każdy kto trafił na to ogłoszenie wie co potrafi ten laptop. Oprócz tego 8 Gb RAM Kingston HyperX Cl 9 1600 . Pełen komplet. W zestawie również 2 klapa taka sama tylko bez otworów na wiatraczki.' cena clevo 3600 zł bez systemu aczkolwiek wtedy mógłbym swobodnie kupić oryginalny system i dokupić ram. Co sądzicie o tych propozycjach z tego co się orientuję GTX 780M jest wydajniejszy od GTX 960M.

Krieger
komentarz
komentarz
sprzęt ma bez problemu poradzić sobie z każdym nowszym tytułem (Gta5, wiedźmin 3)

 

 

GTX960 ma sobie poradzić BEZ PROBLEMU z każdym nowym tytułem, który wyjdzie. Rozumiem, że nie chodzi Ci o max detale bo to nierealne.

Dymon007
komentarz
komentarz

GTX960 ma sobie poradzić BEZ PROBLEMU z każdym nowym tytułem, który wyjdzie. Rozumiem, że nie chodzi Ci o max detale bo to nierealne.

Nie chodzi mi o max detale ale tak jak napisałem kusi mnie ten clevo że względu na:
1) każdy wymieniany podzespół
2) mocniejszą kartę graficzną
3) oferuje niższą cenę lenovo kosztuje 4100 + do tego napęd na USB to będzie razem 4200 w konfiguracji z 16gb RAM, clevo kosztuje mnie 600 zł mniej co mogę przeznaczyć na system, pamięć RAM 8 GB i jakiś mniejszy dodatkowy dysk ssd tylko na system.
Krieger
komentarz
komentarz

W używanego gamingówki bym się nie pchał chyba, że miałbym możliwość ją dość dobrze sprawdzić i potestować.

 

Na Twoim miejscu poczekałbym trochę i dozbierałbym do MSI GE72 z i7 i GTX965. Ten ma już znacznie mocniejszą kartę graficzną, możesz też poszukać wtedy clevo czy innych z GTX970. Za 4500 zł dostaniesz w efekcie prawie taką samą wydajność co w lapku za 3500zł - cały czas ta sama karta czyli GTX960. Dopiero 965/970 daje zauważalny skok wydajności więc osobiście nie dałbym tyle kasy z lapka z gtx960.

Dymon007
komentarz
komentarz

W używanego gamingówki bym się nie pchał chyba, że miałbym możliwość ją dość dobrze sprawdzić i potestować.

Na Twoim miejscu poczekałbym trochę i dozbierałbym do MSI GE72 z i7 i GTX965. Ten ma już znacznie mocniejszą kartę graficzną, możesz też poszukać wtedy clevo czy innych z GTX970. Za 4500 zł dostaniesz w efekcie prawie taką samą wydajność co w lapku za 3500zł - cały czas ta sama karta czyli GTX960. Dopiero 965/970 daje zauważalny skok wydajności więc osobiście nie dałbym tyle kasy z lapka z gtx960.

Wiem że to ryzyko kupować używanego gamingowego laptopa aczkolwiek cena jest apetyczna a dodatkowo mogę jeszcze coś utargować.. Oglądałem benchmarki kart graficznych w laptopach gtx965M wypada gorzej (minimalnie ale wciąż gorzej) od 780M pomimo tego że jeden jest na keplerze a drugi maksiu.. MSI jest bez systemu i znacznie wykracza poza mój budżet..
Ps. Ten clevo też mało był eksploatowany i kupuję go od informatyka..
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Znacznie mocniejszą kartą to jest GTX970M a nie gtx965m. Jak inwestować, to tylko w tą pierwszą, bo ceny pomiędzy są takie same, a wydajność o wiele większa.

Wiesz ile kosztują podzespoły do laptopa? Sama taka karta graficzna potrafi kosztować 2500-3000zł. Myślisz, że będziesz dokonywał wymiany grafiki w laptopie? Zmienią się układy, zmieni się wszystko. Wg mnie laptopy to się sprzedaje i kupuje nowe, a nie wymienia procesorów/kart graficznych tak jak w PC-tach.

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

Znacznie mocniejszą kartą to jest GTX970M a nie gtx965m. Jak inwestować, to tylko w tą pierwszą, bo ceny pomiędzy są takie same, a wydajność o wiele większa.

To już wykracza poza mój budżet napisałem dwie propozycję i widze że nic lepszego się nie znajdzie w związku z tym, inwestować w lenovo czy clevo?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5642860036 jeszcze ten wpadł mi w oko
Gość
komentarz
komentarz

Procesor słaby.

Gość
komentarz
komentarz

Tu masz go
[url="http://www.x-kom.pl/p/235981-asus-g771jw-t7050d-i7-4720hq-8gb-750gb-dvd-rw-gtx960.html?partnerid=100698762&sm12=NDI=&ts=1441548241&token=015676e60e4e7e15d4e19ef9736f9cfe"][b]Asus G771JW z i7HQ + gtx960m FHD[/b][/url]
za jeszcze 300zł mniej, z kodem promocyjnym w koszyku [b]EXPLOZJA[/b]. Nówka nieśmigana, zapakowany we wszystkie folie, z pełną gwarancją producenta.

Dymon007
komentarz
komentarz

Do kiedy trwa ta promocja? Czy ten sprzęt jest wart ceny?

Gość
komentarz
komentarz

Tak, jest wart ceny. Jest bardzo dobrze wykonany. Ma dodatkowe sloty na dyski. Nie wiadomo. Nawet jutro może jej już nie być.

Dymon007
komentarz
komentarz

Tak, jest wart ceny. Jest bardzo dobrze wykonany. Ma dodatkowe sloty na dyski. Nie wiadomo. Nawet jutro może jej już nie być.

Kupiłbym go ale jak nie wiadomo to lipa bo ja będę zamawiać laptopa za tydzień w poniedziałek.. A co do tej używki, podobno od miesiąca leży w pudełku.. Może utarguje ją do 3600
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Znam takie teksty.. od miesiąca leży w pudełku  :hurra: 
To jak masz możliwość zamów go do salonu w swoim mieście i napisz w uwagach, że odbierzesz go w poniedziałek i napisz datę. Będzie czekało zamówienie i cena Cię nie ominie.

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

A jakich różnic mogę się dopatrzyć pomiędzy lenovo a tym asusem? Bo jak tylko możliwością zamontowania dysku i matrycą, to wolę brać leno o

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepsze solidniejsze wykonanie. Dobrej jakości matryca. W y50-70 jest to średni IPS. Do tego wydajne chłodzenie. No ogólnie jakbyś stanął obok i zobaczył te 2 laptopy obok siebie to byś się ani chwili nie zastanawiał który wybrać.

Lenovo daje Ci wydajne podzespoły w atrakcyjnej cenie.

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

Lepsze solidniejsze wykonanie. Dobrej jakości matryca. W y50-70 jest to średni IPS. Do tego wydajne chłodzenie. No ogólnie jakbyś stanął obok i zobaczył te 2 laptopy obok siebie to byś się ani chwili nie zastanawiał który wybrać.

Lenovo daje Ci wydajne podzespoły w atrakcyjnej cenie.

To i to by mnie kosztowało tyle samo lenovo y50-70 z 16gb RAM systemem i DVD na USB to koszt 4200 ASUS z 8 GB bez systemu kosztuje tyle samo.. A różnica między 2gb a 4 GB przy GTX 960 ma jakąś różnice ?
Jak złożyć takie zamówienie jak napisałeś? Czy w przypadku nie odebrania przeze mnie paczki w ten dzień ponoszę jakieś konsekwencje?
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Żadnych konsekwencji. W miejscu dostawa - wybierz że do salonu, i wybierz salon w Twoim mieście. Odbiór - osobisty. W uwagach do zamówienia podaj datę kiedy przyjdziesz. Dostaniesz SMS-a jak będzie gotowy do odbioru.
Pamięć karty przy mobilnych jest prawie bez znaczenia tak naprawdę.

Edytowane przez heaven92
Dymon007
komentarz
komentarz

Żadnych konsekwencji. W miejscu dostawa - wybierz że do salonu, i wybierz salon w Twoim mieście. Odbiór - osobisty. W uwagach do zamówienia podaj datę kiedy przyjdziesz. Dostaniesz SMS-a jak będzie gotowy do odbioru.
Pamięć karty przy mobilnych jest prawie bez znaczenia tak naprawdę.

Z salonem mogę się jeszcze dogadać co do ewentualnych gratisów?
Gość
komentarz
komentarz

No nie wiem, czy przy gratisie -300zł jeszcze się dogadasz o jakieś ;-)

Dymon007
komentarz
komentarz

Zobaczymy :-) a takie pytanko apropos systemu win10 mogę zainstalować swobodnie? (Jest darmowy)

Gość
komentarz
komentarz

Jest darmowy ale tylko przy aktualizacji z 7 lub 8.

Dymon007
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobrze przemyślę dziś sprawę czy wybrać lenovo czy asusa.

Jest darmowy ale tylko przy aktualizacji z 7 lub 8.

A czy z serii Nitro znajdzie się coś do 4300 zł (prosiłbym o podanie 15 cali i 17) z gtx960M i systemem? Edytowane przez Dymon007
Gość
komentarz
komentarz

Tu masz np.:
[url="http://www.x-kom.pl/p/242453-notebook-laptop-15%2C6-acer-vn7-591g-i7-4720hq-8gb-1000-win8-gtx960m-fhd.html?partnerid=100698762&sm12=MzI=&ts=1441555111&token=e83128dcb4e21365aa67f1a6c23b1e35"][b]Acer vn7 i7HQ + gtx960m + windows[/b][/url]
Jednakże wykonanie jest słabsze niż asusa. Masz tutaj też możliwość dołożenia dysku SSD pod M.2. W cenie jest system. Ma bardzo dobrą matrycę FullHD IPS. I resztę standardowo jak inne.

Dymon007
komentarz
komentarz

Tak tylko przy myślałem sprawę i musze zrezygnować z asusa że względu na system, bo nie chce bawić się w piraty

Tu masz np.:
Acer vn7 i7HQ + gtx960m + windows
Jednakże wykonanie jest słabsze niż asusa. Masz tutaj też możliwość dołożenia dysku SSD pod M.2. W cenie jest system. Ma bardzo dobrą matrycę FullHD IPS. I resztę standardowo jak inne.

A coś taniej?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.