x-kom hosting

Urz. wielofunkcyjne Epson?

rawka18
utworzono
utworzono

Mój Brother własnie się poddał. Chciałabm kupić teraz urz. wielofunkcyjne z Epsona. Nie jest to popularna firma wśród moich znajomych, więc nie mam kogo się poradzic.  Czy moglibyście polecić jakiś model do uzytku domowego w ok. 400zl? Czy może Brother jest lepszy?

fikusik
komentarz
komentarz

ja jdenak pozostałbym na twoim miejscu przy brotherze, sama korzsytam z tego producenta, od klilu lat dział bez zarzuru a do tego mam do niego tanie zamienniki a dużo drukuję wiec to dla mnie ważne. 

Dżony2
komentarz
komentarz

Jasne ze brother i to jeszcze w modelu dcp152.

  • 2 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

a ty też zamienniki stosujsz do tego modelu activ jeta?

bartek2411
komentarz
komentarz

Polecam Ci Brothera J105 - model z WIFI. Wydajność BK- 2500, KOLOR - 1300 (C,M,Y). Eksploatacja na oryginalnych tuszach 30-40 zł. Nie ma sensu szukać nawet zamienników. Cena 430-480. 

fikusik
komentarz
komentarz

takie tanie oryginalne tusze, zastanawiam się tylko co to za producent? zazwyczaj ceny oryginałów są znacznie wyższe.

bartek2411
komentarz
komentarz

takie tanie oryginalne tusze, zastanawiam się tylko co to za producent? zazwyczaj ceny oryginałów są znacznie wyższe.

Brother.

Brother jest względnie droższy w zakupie od drukarek marketowych za 120 zł z wystawy w biedronce. W takiej drukarce z biedronki eksploatacja to jest często wartość drukarki jak nie więcej.  Brother wypuszcza serię tanich urządzeń wielofunkcyjnych gdzie koszt zakupu urządzenia w porównaniu do produktu z biedry tesco czy carefour jest większy, ale Brother odpłaca nam to wydajnością tuszy i ich ceną. 
Dla niedowiarków, sprawdź LC525XL C, M, Y, LC529XL BK lub wpisz sobie kod tuszu w googlach i sprawdź. 

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

Polecam Ci Brothera J105 - model z WIFI. Wydajność BK- 2500, KOLOR - 1300 (C,M,Y). Eksploatacja na oryginalnych tuszach 30-40 zł. Nie ma sensu szukać nawet zamienników. Cena 430-480. 

 

Nie wiem czy to dobre stwierdzenie, że nie warto szukać zamienników. Komplet oryginalnych to 130 zł, a komplet dobrych zamienników 40 zł :)

bartek2411
komentarz
komentarz

No dobra, każdy ma swoje zdanie i tyle. Po to jest forum między innymi, żeby wymieniać się wiedzą, czy doświadczeniami. Jeżeli o mnie chodzi to ~130 zł to nie dużo za komplet tuszy oryginalnych. Bardziej mnie bolała kieszeń jak parę lat temu miałem wydać na toner do drukarki Brothera, 300 zł za TN2000, więc korzystam do tej pory z zamienników po 50-70 zł. I jestem zadowolony. 
Wychodzę z założenia, że jeżeli coś co jest oryginalne nie jest aż tak drogie to czemu mam się borykać z zamiennikami, a tu coś nie zadziała, wyświetli błąd itp. 

 

Owszem zamienniki jak najbardziej polecam bo jeżeli ktoś nie jest w stanie wrzucić sobie tuszu/tonera w koszty w firmie, a drukarkę będzie używać "rekreacyjnie" studia, czy rachunki, potwierdzenia etc. To zamiennik jak najbardziej jest na tak. 

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

No dobra, każdy ma swoje zdanie i tyle. Po to jest forum między innymi, żeby wymieniać się wiedzą, czy doświadczeniami. Jeżeli o mnie chodzi to ~130 zł to nie dużo za komplet tuszy oryginalnych. Bardziej mnie bolała kieszeń jak parę lat temu miałem wydać na toner do drukarki Brothera, 300 zł za TN2000, więc korzystam do tej pory z zamienników po 50-70 zł. I jestem zadowolony. 
Wychodzę z założenia, że jeżeli coś co jest oryginalne nie jest aż tak drogie to czemu mam się borykać z zamiennikami, a tu coś nie zadziała, wyświetli błąd itp. 

 

Owszem zamienniki jak najbardziej polecam bo jeżeli ktoś nie jest w stanie wrzucić sobie tuszu/tonera w koszty w firmie, a drukarkę będzie używać "rekreacyjnie" studia, czy rachunki, potwierdzenia etc. To zamiennik jak najbardziej jest na tak. 

 

Tu zgoda! :D

fikusik
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to dobre stwierdzenie, że nie warto szukać zamienników. Komplet oryginalnych to 130 zł, a komplet dobrych zamienników 40 zł :)

moim zdaniem zawsze warto poszukać dobrych zamienników niż od razu zamykać sie na oryginały, bo mozńa naprawdę sporo przepłacić. 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 miesiące później...
Maria Antośka
komentarz
komentarz

Zamienniki są zdecydowanie bardziej opłacalne, tylko trzeba uważać skąd się je kupuje. Osobiście nie wierzę w tusze za 4-5 zł na allegro i nigdy bym takich do swojej drukarki nie kupiła. I już nawet nie chodzi o to, że mogłyby nie działać, tylko bałabym się że popsują mi drukarkę. Dlatego wolę nawet zapłacić parę złotych więcej, ale mieć gwarancję na te zamienniki, jak choćby na http://www.optima-md.com/

fikusik
komentarz
komentarz

no tak jakość zamiennika też jest bardzo istotna, ja zawsze kupuje activ jety i nigdy się nie zawiodłam, przy zakupie zawsze mogę liczyć na 5-letnia gwarancję.

Dżony2
komentarz
komentarz

Z Epsonów ja bym polecił jeszcze model L365. Droższe, ale bardzo dobre urządzenie wielofunkcyjne. 

fikusik
komentarz
komentarz

a jak z dostępnością zamienników w tym modelu drukarki?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.