x-kom hosting

Lenovo Y580 spory spadek wydajności w grach

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: bochenele ,
bochenele
utworzono
utworzono (edytowane)

Od kilku dni mam problem z wydajnością laptopa w grach. Np. w Wiedźminie 3 z około 28fps-ów zrobiło się 11, w Brutal Legend z 50 jest teraz 30fps-ów a w zainstalowanym dzisiaj Bioshock Infinite mam 24-35 fps podczas gdy na gameplayach na YT utrzymuje się w okolicach ok 45fps-ów i to na najwyższych ustawieniach graficznych podczas, gdy ja musiałem co nieco powyłączać.

W laptopie zainstalowany jest Windows 10 i jest to wersja z Intelem i5. Laptop wczoraj wrócił z konserwacji, więc to na pewno nie wina zbyt wysokich temperatur. Na obydwu rdzeniach w czasie grania temperatura wynosi 65 stopni, a na karcie graficznej ok 52 stopni. Gry na pewno korzystają z GeForce'a, nie ze zintegrowanej karty. Sterowniki instalowałem zarówno najnowsze jak i trochę starsze, ale nie miało to żadnego wpływu na ilość fps.

Czy to może być wina Windowsa 10 czy jest jakieś inne rozwiązanie niewymagające przeinstalowywania systemu?

Edytowane przez bochenele

sabaka
komentarz
komentarz

Profil zasilania ustawiony na maksymalną wydajność?

Gość
komentarz
komentarz

A na innym windowsie było ok?

Jesli tak moze byc to wina złych sterowników na win 10.

bochenele
komentarz
komentarz

Profil zasilania ustawiony na maksymalną wydajność?

Oczywiście.

 

 

A na innym windowsie było ok?

Jesli tak moze byc to wina złych sterowników na win 10.

Kilka dni temu na Win10 też nie było najmniejszego problemu. Żadnych sterowników nie zmieniałem. Zacząłem tylko mieszać ze sterami od karty graficznej jak pojawił się problem, lecz nie dało to żadnego efektu.

Gość
komentarz
komentarz

W takim razie w tym jest problem sterownikiem od grafy

bochenele
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale problem pojawił się bez zmieniania sterowników. Od kiedy pojawił się Win10 krzystałem z jednego sterownika i nie było problemów. Po prostu jak gry zaczęły słabiej chodzić, to ściągnąłem najnowsze stery, później próbowałem ze starszymi, ale nie było żadnej różnicy. Problem musi leżeć gdzieś indziej, bo sterowniki od karty graficznej, to pierwsze, co mi przyszło na myśl i co próbowałem zmieniać.

Edytowane przez bochenele
Gość
komentarz
komentarz

Ale odinstlowałes sterownik zresetowałes komputer zainstalowałes nowy od grafiki?

bochenele
komentarz
komentarz

Tak, przy instalacji sterowników do grafiki zawsze wybieram opcję z "Czystą instalacją".

Sobiepan
komentarz
komentarz

Windows 10 sam sobie aktualizuje sterowniki przez windows update. Polecam program: http://www.oo-software.com/de/shutup10Można powyłączać automatyczne aktualizacje sterowników, szpiegownie itd.

  • Rekomendowana odpowiedź
bochenele
komentarz
komentarz

Windows 10 sam sobie aktualizuje sterowniki przez windows update. Polecam program: http://www.oo-software.com/de/shutup10Można powyłączać automatyczne aktualizacje sterowników, szpiegownie itd.

Już dawno tym programem poblokowałem wszystkie "dodatki" Microsoftu.


Problem się naprawił. Zainstalowałem najnowszy sterownik 355.82, który przy próbie odpalania gry wywalał błąd z karnelem więc wróciłem do 353.60 i teraz w Bioshocku w tym samym miejscu w którym wczoraj miałem około 30 klatek, teraz mam 60. Temat można zamknąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.