x-kom hosting

NETGEAR DGND3700V2

Mattii4211
utworzono
utworzono

Przyszedł mi dziś Netgear DGND3700v2 wszystko podłączyłem, ustawiłem ale jak na złość nie chce połączyć się z netem. Co robić?


Niby router działa (zielone ikony włącznie z połączeniem sieciowym) ale pc nie chce się połączyć (karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP) a pozostałe urządzenia nie widzą WiFi. Odinstalowanie karty i ponowna instalacja nic nie dały. Proszę o szybką pomoc. Dodam, że router bezproblemowo się zaktualizował. Mam neostardę. Nie mogę również wejść na stronę konfiguracyjną routera.


Dobra połączenie jest ale pojawił się nowy problem. Gdzie w ustawieniach znajdę opcję BRIDGE MODE?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Masz połączenie ale z czym ?

Na co ci bridge mode ?

Zalogowałeś się do routera ?

Mattii4211
komentarz
komentarz

1. Mam połączenie z Internetem.

2. Zalogowałem się do routera bez problemu.

3. Mam 1 router z ADSL (Netgear) i z niego idzie kabel do 2 bez ADSL do wejścia LAN (TP-Link). Poprzednio miałem ustawioną opcję Bridge Mode, i nie było problemu z zalogowaniem się do routera 2. Teraz po wpisaniu IP TP-Linka nie mogę się do niego zalogować (Internet normalnie działa, zarówno kabel jak i WiFi). 

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Aby teraz się zalogować na tego Netgeara bez ADSL musisz sobie ustawić kartę sieciową na sztywno (jeżeli adresem netgeara było 192.168.2.1 to ustawiasz kartę na 192.168.2.111) i w przeglądarkę wpisujesz 192.168.2.1.

Mattii4211
komentarz
komentarz

Aby teraz się zalogować na tego Netgeara bez ADSL musisz sobie ustawić kartę sieciową na sztywno (jeżeli adresem netgeara było 192.168.2.1 to ustawiasz kartę na 192.168.2.111) i w przeglądarkę wpisujesz 192.168.2.1.

Adres Netgeara: 192.168.0.1, a TP-Linka 192.168.1.2 i niby, gdzie mam ustawić kartę na sztywno?

 

Czy Netgear nie ma ustawienia podobnego do Bridge

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Pierwszy jest ten Netgear ADSL a drugi jest TP-LInk ?

Aby wejśćw TP-Linka ustawiasz sobie kartę, którą jesteś wpięty do TP-Linka, na sztywno ... w tym wypadku ustawiasz kartę na 1.111 i wbijasz w przeglądarkę 1.2

Bridge masz między Netgearem a TP-Linkiem ... TP-Link w tym układzie przepuszcza tylko adresy z serwera DHCP na Netgear'rze.

Edytowane przez andrzejwoloszyn
Mattii4211
komentarz
komentarz

Pierwszy jest ten Netgear ADSL a drugi jest TP-LInk ?

Aby wejśćw TP-Linka ustawiasz sobie kartę, którą jesteś wpięty do TP-Linka, na sztywno ... w tym wypadku ustawiasz kartę na 1.111 i wbijasz w przeglądarkę 1.2

Bridge masz między Netgearem a TP-Linkiem ... TP-Link w tym układzie przepuszcza tylko adresy z serwera DHCP na Netgear'rze.

tak pierwszy jest Netgear a 2 TP-Link. 

 

Ale nie ma innej opcji. Wcześniej miałem 2 TP-Linki i ten z ADSL miał włączone DHCP i Bridge a 2 wyłączone DHCP i nie było żadnych problemów.

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Netgearowi zostaw 0.1, teraz wejdź na TP-Linka i ustaw go na 0.2 (DHCP zostawiasz wyłączone).

Od teraz masz dostęp do obu urządzeń, odpowiednio 0.1 oraz 0.2. Wszystko jest w jednej podsieci.

Mattii4211
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc. Wszystko działa jak powinno.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.