x-kom hosting

Zainstalować Windows'a 7 na dysku ssd czy hdd?

YouSteee
utworzono
utworzono

Witam, 

Otóż dzisiaj zakupiłem nowy komputer. Posiada on 1 dysk ssd 120 gb i 1 dysk hdd 1 tb i właśnie się zastanawiam, na którym z nich zainstalować oprogramowanie. Spotykałem z różnymi opiniami i nie wiem co mam zrobić? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

P.S. O dziwo mam do wyboru tylko dwa dyski, jeden ma 111.8 gb, a drugi 465.8 gb. Który z nich to ten ssd i czy informatyk na pewno dał mi takie dyski jak chciałem?  

Z góry dziękuję, 

Pozdrawiam. 

Sadysta
komentarz
komentarz

Ten mniejszy to zapewne SSD, sprawdź w biosie lub na dysku czy to jest 1tb czy 500gb.

Na SSD się instaluje system - głównie po to się właśnie kupuje ssd aby system szybciej "chodził".

Gość
komentarz
komentarz

Spotykałem z różnymi opiniami i nie wiem co mam zrobić? 

 

 

Gdzie wyczytałeś opinie żeby systemu nie instalować na SSD, bo takie opinie to mogą wygłaszać tylko bezmózgi a nie fachowcy.

Na czas instalacji Windowsa odepnij dysk HDD, zostaw sam SSD tylko wyglada że ten HDD to 500GB a nie 1TB.

r102
komentarz
komentarz

I zawsze zostaje hardcorowe sprawdzenie jaki jest dysk - otwarcie obudowy i przeczytanie na naklejce cototo.  Na ogół wymaga też demontażu dysku z zatoki /ciężko widać/ ale nie zawsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.