x-kom hosting

Amd fx 8320 a intel i5 4460

niewinny578
utworzono
utworzono

Witam składam komputer do gier. I tu pojawił mi się dylemat : który procek wybrać ? Amd fx 8320 czy intel 4460 ? Zależy mi żeby procek był jak najbardziej przyszłościowy , żeby gry pochodziły jeszcze kilka lat . Slyszałem że lepszy jest intel , ale sprawdziłem specyfikacje obydwu procesorów i amd ma lepsze taktowanie i 8 wątków a intel tylko taktowanie 3,2 . Czy taktowanie jest ważne w wyborze procesora ? Prpszę o odpowiedź i polecenie mi lepszego procesora bo boję się że wydam kase w błoto .

mcj89
komentarz
komentarz (edytowane)

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-FX-8320

tutaj jest porównanie. 

W grach natomiast wydajniejsze są procesory Intel. AMD są znów lepsze do programów. 

Jak ktoś kiedyś powiedział tańszy AMD lepszy Intel. 

Dodam tylko jeszcze, że nie jest tak że na AMD wcale nie będą chodzić gry.

Edytowane przez mcj89
niewinny578
komentarz
komentarz (edytowane)

A co z tym taktowaniem i ilością wątków ? Czy amd nie jest bardziej przyszlościowy ? Wgl polecacie mi tego intela czy jest coś lepszego do gier do 800 zł ? Czy 3.2 ghz to nie za mało ? Wystarczy to za pare lat ? :)

Edytowane przez niewinny578
Youki
komentarz
komentarz

Czy amd nie jest bardziej przyszlościowy

Wróżek tutaj nie ma. MImo wszystko raczej wątpie :E

 

Do gier z nówek nic wydajniejszego od I5 4460 nie dostaniesz.

Mogeto
komentarz
komentarz

parametry nie mają znaczenia, liczy się tylko realna wydajność w testach i grach

mcj89
komentarz
komentarz

Do tej kwoty polecają głównie intel w tej wersji. Wystarczy na pare latek. Z dobrą kartą graficzną.

Później to już tylko wyższe modele, np 4690k z odblokowanym mnożnikiem. - robiłeś kiedyś OC??

Nie piszesz nic wcześniej o płycie głównej mam nadzieje że nic jeszcze nie kupiłeś....

Pytanie tylko jaki masz ogólny budżet i czy interesują Cię nowe czy używki.

 

Ja AMD nie polecam ponieważ nie widzę tego jako do gier.

Co innego tani komp do biura czy multimediów.

niewinny578
komentarz
komentarz

Czyli mam rozumieć że polecacie mi intela 4460 i mogę go z czystym sumieniem kupić ;) ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

mcj89
komentarz
komentarz

Jasne

niewinny578
komentarz
komentarz

A są jakieś silniejsze procki pod ten socket co 4460 ? Bym mógł w przyszlości przykładowo zmienic na lepszy ?

rafalluz
komentarz
komentarz

4690K/4790K, przy czym żeby były wyraźnie wydajniejsze, trzeba je podkręcić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.