x-kom hosting

Bluescreen. Prosze o pomoc

Necrontyr
utworzono
utworzono

Witam. OD kilku dni męczę się z Bluscrrenami. Występują one po 2-3 razy dziennie, niby nic ale denerwuje. Występują one w różnych sytuacjach, czasami nawet jak nic nie robię. Mam Windows 7 Professional N 32 bity i jest w pełni  legalny. Żeby nie przeciągać dam garść danych. Oto kilka komunikatów po restarcie:

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.49
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: f4
  BCP1: 00000003
  BCP2: 867DB448
  BCP3: 867DB5B4
  BCP4: 82C62CF0
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
 
oraz:
 
Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.49
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: f4
  BCP1: 00000003
  BCP2: 865BAD40
  BCP3: 865BAEAC
  BCP4: 82C5DCF0
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\083115-13806-01.dmp
  C:\Users\SARKAZM\AppData\Local\Temp\WER-26473-0.sysdata.xml
Do Posta dołącze również kilka plików:
Screen i raport z programu BlueScreenView
Pliki podane w komunikacie po restarcie (JEDNEGO PLIKU NIE DA SIE ZAŁADOWAĆ WIĘC DAJE LINKA)

https://mega.nz/#!i4tUHRqJ!b62UcE8vD8icPFI7FM7gdt-TEjvvH8BTcNZvOxn2utw

Youki
komentarz
komentarz

Konfiguracja tego PC wraz z marką i mocą zasilacza ?

 

Instalowałeś/aktualizowałeś coś ostatnio ? 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Intel Pentium 4 2,8 Ghz, 3 GB Ram DDr II GeForce GT 640 zasilacz FeveR 400 Wat (wiem że na czarnej liście ale elektryk stwierdził że mimo 3 ponad 3 lat służby chodzi idealnie jak nówka), żeby wykluczyć winę zasilacza pożyczyłem od kumpla dobry markowy zasilacz Corsair VS Series 450W 80Plus 120mm FAN i nadal były bluscreeny. Ostatnio co było aktualizowane i instalowane to aktualizacje automatyczne do Mozilli i UTorrenta i Adobe Readera oraz instalowałem 27 sierpnia grę Metro Last Light. Oczywiście orginalną i była instalowana już wielokrotnie na tym systemie. Windows nie był nigdy aktualizowany a mam go prawie 2 lata, coś sie popsuło i nie chce aktualizować.

Youki
komentarz
komentarz

że mimo 3 ponad 3 lat służby chodzi idealnie jak nówka)

A co ma piernik do wiatraka ? Przecież na pewno nie siedział 24/7 z miernikiem na zasilaczu i patrzył czy są spadki napięć.

 

a mam go prawie 2 lata, coś sie popsuło i nie chce aktualizować.

Co konkretnie, jak wygląda sytuacja ? 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Zwyczajnie wchodze w Windows Update wybieram opcje szukaj aktualizacji i zaczyna szukać, nawet pasek ładowania jest. tylko że tak szuka i szuka i nie przestaje, zostawiłem go tak na 2h i dalej szukał, dzisiaj zostawiłem go od 8 rano do 13 akurat mnie nie było, wracam po 13 a on dalej szuka. I masz poaktualizowane

Youki
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym z dostępem do sieci tak samo jest ? 

Gość
komentarz
komentarz

Z aktualizacjami na Windows 7 jest problem, tzn. nie problem ale celowa robota MS.

Też mam Win7 całkiem legalnego i nie młógł wyszukać poprawek, technicy od MS poprzez dostęp zdalny siedzieli

ponad 5 godzin i nie dali rady zrobić nic, załapało jakoś samo po może 100 próbach ręcznego wymuszenia

instalowania poprawek z mojej strony.

Na innym laptopie HP też zainstalowałem Win7 z płyty od HP i też wyszukuje poprawki w nieskończonośc.

Jak wyszukało ponad 200 to nie może pobrać poprawkę ważącą 200KB pobiera parę godzin i dalej jest 0%.

To celowa robota MS aby przejśc na szpiegowski Windows10.

Necrontyr
komentarz
komentarz

Youki właśnie mi scraschowało winde i wszedłem w tryb awaryjny z netem i nie ma opcji aktualizacji windowsa. Jeśli dobrze zrozumiałem to co zaraportował mi program BluescreenView to problem robi plik systemowy ntkrlpa.exe. Nie można go zwyczajnie usunąć i po problemie? A co do aktualizacji to można je robić tylko przez wbudowany windows update?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, to plik systemowy. 

Zrób jeszcze profilaktycznie z awaryjnego za pomocą programu MalwareBytes AntiMalware

Necrontyr
komentarz
komentarz

Ale co mam zrobić z tym programem? Wejść na tryb i wyszukać tym programem wirusów i usunąć? Oraz jak odpalić ręcznie tryb awaryjny bo tego nie wiem

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

 

Windows 7 to F8 naciskaj od momentu naciśnięcia przycisku power. 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Pobrałem co kazałeś, wszedłem w tryb awaryjny i zrobiłem pełny skan, wykryto i usunięto 43 zagrożenia. Załączam raport nie wiem czy to co usunięto to było to co robiło wysypy

Youki
komentarz
komentarz

Jak wygląda teraz sytuacja ? 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Jak na razie nie wywaliło ale to nic straconego, wywala max 3 razy dziennie, czasami tylko raz, poczeka sie ze 2-3 dni jak wywali albo nie wywali dam znać. Tymaczasem można zrobić jakoś te aktualizacje windy poza wbudowanym Windows Update?

Youki
komentarz
komentarz

A nie wiem, a SP1 w ogóle wgrane masz ? 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Tak, był już podczas instalacji

Youki
komentarz
komentarz

A no to nie wiem w sumie.

Necrontyr
komentarz
komentarz

Ok to pozostaje czekać kilka dni, będę informował na bierząco

Necrontyr
komentarz
komentarz

Ech niestety wywaliło dzisiaj znów, jakieś pomysły?

Youki
komentarz
komentarz

Ten sam kod co ostanio ? 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Tak, nadal BCCode f4

Youki
komentarz
komentarz

Jesteś w stanie posiedzieć chwilę na trybie awaryjnym z dostępem do sieci i popatrzeć czy BSOD wyskakuje ? Wiem, że może to być uciążliwe. 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Wyszedłem z domu zostawiłem kompa na trybie awaryjnym, po kilku godzinach wróciłem i było już po bluescreenie.

Youki
komentarz
komentarz

To masz możliwość na innym zasilaczu sprawdzić działanie ? 

Necrontyr
komentarz
komentarz

Już testowaliśmy 2 dni na o wiele lepszym zasilaczu i wywalało

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.