x-kom hosting

[2500~ zł] Laptop do gier i grafiki

szmidlu
utworzono
utworzono

Witam, cześć, siemanko ;) 

Ogólnie poszukuję laptopa, celowałem najpierw w kwotę trzy tysiące złotych ale po rozmowie z rodzicielami niestety musiałem trochę zejść z ceny. Niestety obawiam się, że to 500 czy nawet 1000 zł mniej może znacznie obniżyć podzespoły laptopa i za 2-3 lata komputer będzie słaby i średnio nadający się do pracy. Nie chcę kupować laptopa który po jakimś czasie będzie nie do użytku (tak wiem, że po jakimś czasie by się to stało, że nie będzie już wyrabiał na nowszych grach itd ale chcę trochę z niego korzystać). Teraz pytanie do was. Jest sens kupować coś w tym przedziale cenowym (2000-2500) czy poczekać trochę i zakupić jednak za te 3000zł

Na czym mi OGÓLNIE zależy? Przede wszystkim na global offensive. Chcę mieć płynną grę na poziomie 200-300fps lub nawet więcej jeżeli to możliwe (nie zależy mi na rozgrywce full HD tylko raczej niskie detale). Później chciałbym bez problemu pograć w najnowszą serię od RockStar Gta 5. Chciałbym też w swoim czasie streamować ale wiem, że laptop się do tego nie nadaję i chce zainwestować w avermedia (ale tu też się muszę zastanowić). 

Skończyłem też technikum graficzne i możliwe, że z tym też chciałbym wiązać z tym jakąś przyszłość. Nie wyobrażam sobie żeby Photoshop czy Indesign się zacinał więc to też biorę pod uwagę. :) 

Nie wiem naprawdę co zrobić. Proszę też nie podsyłać od razu tryliard linków tylko chciałbym też w jakimś stopniu mieć uzasadnione dlaczego właśnie ten laptop. 

Gość
komentarz
komentarz

Laptop z systemem czy bez?

szmidlu
komentarz
komentarz (edytowane)

Bez, bez. 

Jeszcze chciałem zapytać. Podobno CS:GO lepiej zachowuje się pod grafiką AMD, a wszyscy twierdzą, że NVIDIA jednak lepsza.. Jak to jest?

Edytowane przez szmidlu
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Osobiscie tez bym Ci zaproponował NVIdie ale teraz AMD tez nie wypada tak słabo.

 

W okolicach 2500 zł

Dell inspiron 3543 z i7 ulv i GF840m. Laptop posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie serwisanta i laptop jest naprawiany na miejscu). Łatwy dostep do podzespołów, umiarkowane temperatury.

 

Lenovo z51-70 z i5 ulv i r9Matryca FULL HD matowa,  podświetlana klawiatura, niskie tempratury, dobre głośniki JBL, dobra wydajność w niskiej cenie. Jest to nowa odsłona Lenovo z50-70.

 

Acer e5-571g z i5U i GF840m. Laptop jest niezle wykonany, posiada mocna akumulator nawet do ponad 7h działania na wifi, dobra kultura pracy, nie jest głosny ani sie nie przegrzewa. 

 

Acer e5-572g z i5M i GF840m. Matowa matryca FULL HD. Laptop jest nieźle wykonany, posiada mocna akumulator nawet do ponad 5h działania na wifi, dobra kultura pracy, nie jest głośny ani się nie przegrzewa.

 

A jeśli chcesz około 3000 zł to zdecydowanie najlepiej wypada Lenovo y50-70 z i5H i GTX960m. Matryca FULL HD IPS o dość wysokich parametrach. Podświetlana klawiatura, głośniki JBL, dobre wykonanie, smukła i elegancka obudowa, przyjemny w dotyku pulpit roboczy, łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów, dość długi czas działania (jak na takie podzespoły) 4h na wifi. Najlepszy stosunek ceny do wydajności.

Edytowane przez Gajwer
szmidlu
komentarz
komentarz

Znajdzie się coś aby lekko dopłacić i mieć jednak lepszą kartę graficzną? Boję się, że może być jednak problem z tym Counter Strikiem. Nie będzie tutaj zbyt mało fps? 
I jak ten chipset Broadwell'a? 

szmidlu
komentarz
komentarz

Jakieś jeszcze propozycje? 

avatarek
komentarz
komentarz

Lenovo z50 z i7ulv + gt840m FHD

kompaktowa obudowa

stosunkowo wydajny

matryca full hd w zastosowaniach poza growych znacznie wygodniejsza

vp-tdi
komentarz
komentarz

tyle że ten r9 to za nowa grafa i za mało testów ,tez się przymierzam do tej grafy ale nie wiem czy to nie będzie wydatek tylko na kilka miesiecy ,bo wyjdzie jakas fajna gra i będzie klęska żeby zagrac chociaż na medium

szmidlu
komentarz
komentarz (edytowane)

O co chodzi dokładnie z pamięcią dzieloną np. w tym laptopie ? http://www.x-kom.pl/p/255739-notebook-laptop-15-6-lenovo-b70-80-i5-5200u-8gb-240-gf920m.html
 

 

I lepiej wybrać coś z i5 lepszej generacji czy coś na i7 ? Jak to wygląda aktualnie z procesorami ?

 

Chyba zdecyduje się na tą pozycję http://www.x-kom.pl/p/253489-notebook-laptop-15-6-lenovo-z51-70-i7-5500u-8gb-1000-r9-m375-fhd-bialy.html?partnerid=100180188&sm12=MjA=&ts=1441116441&token=0575c778f4fa8b35127b2a0073d16ce2

Tylko strasznie wiruje mi w głowie czy kupić np. z tymi samymi podzespołami ale na i5 która będzie wydajniejsza? Czy pozostać przy i7 ? 

Edytowane przez szmidlu
Gość
komentarz
komentarz

Pamięcią dzieloną? Tzn? Mówisz o dual-channel w ramie?

Gość
komentarz
komentarz

Miedzy i5U a i7U nie ma duzej róznicy

szmidlu
komentarz
komentarz

O grafice. 
 

4TtU21r.jpg
Gość
komentarz
komentarz

To jakis błąd chyba powinno byc DDR3

 

A GF920 to znacznie słabsza grafika od podanych w temacie.

Gość
komentarz
komentarz

Pamięć współdzielona - chodziło o pamięć grafiki zintegrowanej - z procesorem i płytą główną.
Masz też dedykowaną GeForce'a, którą się włącza w zależności wymaganej większej wydajnośći od GPU - to sam sobie modyfikuje CPU.

Gość
komentarz
komentarz

To jest ten sam model który CI podałem ale z troche lepszym procesorem 

 

W cenie 2900 zł dostaniesz Asus r510jk z i5H i GTX850m. - Matryca FULL HD matowa, masz wydajniejsza grafike + troszke jeszcze wydajniejszy procesor.

 

A za kolejny 300 zł znowu będziesz miał lepszy sprzet.

szmidlu
komentarz
komentarz

Ty tutaj jesteś cały dzień ? :D 

Ale strasznie kurci mnie ta karta 4gb. Skoro mówisz, że ta 850tka jest wydajniejsza to już sam nie wiem :/

szmidlu
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba mała pomyłka. AMD ma 4gb, a nVidia 2gb :P

Edytowane przez szmidlu
Gość
komentarz
komentarz

I tak GTX850m jest wydajniejsze :)

szmidlu
komentarz
komentarz

Nadal nie wiem co wybrać. Zostaje przy budżecie 2600-2750zł ale boję się, że te karty w tym przedziale cenowym nie podołają moim oczekiwaniom :(

Gość
komentarz
komentarz

Najlepsze oferty w tej kwocie masz na 1 stronie, musisz sie zastanowic i wybrac :)

Nikt za Ciebie nie wybierze bo to Twoje pieniądze 

szmidlu
komentarz
komentarz

Najlepsze oferty w tej kwocie masz na 1 stronie, musisz sie zastanowic i wybrac :)

Nikt za Ciebie nie wybierze bo to Twoje pieniądze 

Jeżeli Ty byś miał wybrać laptopa pod gry to którego byś wybrał ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Do gier zdecydowanie Lenovo y50-70 z i5H i GTX960m

 

Taniej Dell inspiron 3543 z i7 ulv i GF840m. Laptop posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie serwisanta i laptop jest naprawiany na miejscu). Łatwy dostep do podzespołów, umiarkowane temperatury.

 

Lenovo z51-70 z i5 ulv i r9 – Matryca FULL HD matowa,  podświetlana klawiatura, niskie tempratury, dobre głośniki JBL, dobra wydajność w niskiej cenie. Jest to nowa odsłona Lenovo z50-70.

 

Ewentualnie jeszcze Lenovo y510p z i5M i GT755m. Matryca HD dzieki czemu wiecej FPS w grach, wygodna podświetlana klawiatura, dobre aluminowe wykonanie, niski poziom hałasu, miejsce na dysk SSD M.2, bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, dobrze spasowana obudowa, dobre głosniki JBL.

 

Zalezy ile chcesz wkońcu wydac :P

 

Ale najlepszy Lenovo z GTX960m.

Edytowane przez Gajwer

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.