x-kom hosting

Sterowniki do laptopa oraz problem z odnalezieniem drugiej karty GeForce'a

Astrothis
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam dość poważny problem, a mianowicie z w10 chciałem się przenieść spowrotem na 7-kę. Przy okazji zrobiłem format laptopa. Mój konkretny model to Samsung NP300E5C-S05PL, więc postanowiłem zajrzeć na stronę producenta odnośnie sterowników: http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-S05PL

I tutaj pojawia się problem, zainstalowałem wszystko co mogłem pod wersję 64 bitową z windowsem 7, ale większość sterów nie chciało się zainstalować. Wyświetlał się komunikat o tym, że mój sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań. Można prosić o pomoc na temat, które sterowniki z tej strony, jak i po kolei zainstalować ? Ponadto, gdy chciałem zainstalować sterowniki do NVidia GeForce GT 610M w programie od Nvidii, który ściągnąłem ze strony producenta pojawił się komunikat, że moja karta jest niezgodna z bazą, która jest w tym programie, a gdy pobrałem ten sam program ze strony Nvidii to pojawił się komunikat, żebym najpierw zainstalował sterowniki do Intela. Które to są z tej strony. Proszę o pomoc eksperta. Poza tym wcześniej, gdy byłem na siódemce miałem interfejs aero, którego znowuż nie mogę zainstalować, ponieważ laptop nie spełnia minimalnych wymagań, a karty GeForce'a nie ma na liście sprzętu tak jakbym jej w środku w ogóle nie miał, a programy od samsunga, które dostałem na starcie i były niezbędne zniknęły.
@Edit proszę o dokładne podanie nazw sterowników które są podane na stronie producenta w jakiej kolejności powinienem instalować

Edytowane przez Astrothis

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż najpierw screena z menedżera urządzeń aby zobaczyć mniej więcej co jest, a czego brakuję. 

Gość
komentarz
komentarz

Samsung obok Sony ma najgorzej rozwiązana sprawę sterowników.

Moim zdaniem pewnie jeszcze raz musisz zainstalować  system, a stery instalować w odpowiedniej kolejności.

Sterowniki do laptopa instalujemy na prawach Admina i obowiązkowo ze strony producenta laptopa a nie układu jak Nvidia czy Intel.

Na stronie podanej są stery pod Win7 tylko musisz ich zainstalować w odpowiedniej kolejnosci;

1.chipset

2.grafika Intela-VGAgraphic  Intel to ona

3.grafika dedykowana

4.dźwięk

inne 

Po instalacji każdego drivera obowiązkowy restart nawet jak Windows tego nie wymaga.

Możesz też użyć software update na Windows 8.1 działa całkiem poprawnie.

Astrothis
komentarz
komentarz

34osg14.png

Podczas instalacji sterownika do chipsetu (win7, 64bit) wyświetlił mi się komunikat: "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie

Youki
komentarz
komentarz

Proponowałbym raz jeszcze na czysto wszystko zainstalować jak kolega wyżej sugerował.

Gość
komentarz
komentarz

 

 "Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie

Komunikat wywaliło po próbie instalacji chipsetu pobranego ze strony Samsunga czy Intela choć pewnie Samsunga.

Chipset zawsze instalujemy jako pierwszy, zadnej grafiki czy co innego potem restart.

Wybacz pytanie może bez sensu ale już różnych  "gigantów" na forach widziałem np. po instalacji sterownika grafiki zintegrowanej na laptopie

 Windows wywala komunikat o obowiązkowym restarcie systemu a gośc to olewa i instaluje Nvidię oczywiście instalacja zaraz sie wysypuje

a on z pytaniami na forum :"co ja mam teraz zrobić".

Astrothis
komentarz
komentarz

Komunikat wywaliło po próbie instalacji chipsetu pobranego ze strony Samsunga czy Intela choć pewnie Samsunga.

Chipset zawsze instalujemy jako pierwszy, zadnej grafiki czy co innego potem restart.

Wybacz pytanie może bez sensu ale już różnych  "gigantów" na forach widziałem np. po instalacji sterownika grafiki zintegrowanej na laptopie

 Windows wywala komunikat o obowiązkowym restarcie systemu a gośc to olewa i instaluje Nvidię oczywiście instalacja zaraz sie wysypuje

a on z pytaniami na forum :"co ja mam teraz zrobić".

Chipset pobrałem ze strony od Samsunga z moim konkretnym laptopem świeżo po włączeniu laptopa, także wszystkie niezbędne aktualizacje pewnie już przy włączeniu się zrobiły. Dodam, że wcześniej na samym początku już zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej, ponieważ wcześniej nie mogłem korzystać z internetu. Jutro z rana zrobię ponowny format i wszystko od nowa na czysto zainstaluję tak jak zasugerowałeś. Jutro dam znać co i jak.

Gość
komentarz
komentarz

 Dodam, że wcześniej na samym początku już zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej, ponieważ wcześniej nie mogłem korzystać z internetu. 

 

Kpiny sobie robisz czy co.

Chipset musi być zainstalowany jako pierwszy bez żadnych dyskusji.

Sterowniki pobierz teraz na pendriva i potem z niego instaluj potem drivery.

 

P.S.

Wybacz ostry ton ale nie wyrabiam, prościej napisać nie potrafię a Ty ...dalej swoje.

Astrothis
komentarz
komentarz (edytowane)

To już było o wiele wcześnie i nie mam prawa wybaczać za ton, w końcu próbujesz pomóc za co ci bardzo dziękuję.
Stera od karty zainstalowałem może z miesiąc temu. Zrobię wszystko na czysto i zdam relację.
@EDIT Zrobiłem format i nadal wyskakuje mi ten sam błąd.

Edytowane przez Astrothis
Gość
komentarz
komentarz

Z jakiego nośnika instalujesz ten system, może tu jest problem.

Próbowałeś przez program Samsung software update albo Windows update.

Astrothis
komentarz
komentarz

Instaluję z dysku przenośnego 500 Gb

Nie próbowałem przez samsung software ani windows'a
Spróbuję przenieść sterowniki na inny nośnik i spróbować zdziałać coś z tymi programami. W razie dalszych problemów dam znać.

Gość
komentarz
komentarz

Nośnik miałem na myśli pochodzenie obrazu systemu a nie fizyczny nośnik.

Czyli oryginalna płyta z Windowsem, inne pobrane z torrentów czy z płyty od Samsunga jeśli w ogóle jest taka.

Bo Dell,HP, Fujitsu-Siemens kiedyś dodawali takie płyty do laptopów.

Astrothis
komentarz
komentarz

Tak, mam płytę od Samsunga z której instalowałem system.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.