x-kom hosting

Nienormalnie długi czas ładowania stron z konkretnego serwera

robomanus
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

 

Jestem administratorem kilku stron internetowych postawionych na jednym serwerze. Serwer ten jest wykupiony od operatora linuxpl.com. Od pewnego czasu mam problem z łączeniem się z tymi domenami, co uniemozliwia mi ich konfigurowanie, ze względu na to, że są tam postawione Joomle, do których loguje się poprzez panel administratora, a to wymaga połączenia z serwerem. Problem objawia się tym, że strony te wczytują się bardzo długo, a niekiedy nawet zostaje przekroczony czas na połączenie. Jest to bardzo uciążliwie szczególnie, że pozostałe strony internetowe (google, poczta) chodzą znakomicie.

 

Problem próbowałem już rozwiązać na wiele sposobów. Napisałem do operatora serwera, ale u nich wszystko gra, zresztą na innych urządzeniach (telefon, tablet, inny komputer) strony śmigają. Problem nie leży także po stronie opratora sieci, gdyż inny komputer podłączony do tej samej sieci odwiedza te strony bezproblemowo. Problem nie leży także po stronie routera wifi, którego używam, ponieważ po podłączeniu kabla bezpośrednio do mojego laptopa nic się nie zmieniło i problem nadal występował. Podobnie po odłączeniu antywirusa.

 

Co najśmieszniejsze robiłem test pingiem windowsowskim i wszystkie pakiety przechodziły w przeciągu 36 milisekund, tak jakby wszystko grało. Ponadto kiedy łączę się przez Total Commandera z serwerem ftp to także nie mam żadnego problemu i połączenie zostaje nawiązane od razu.

 

Czuję, że to może być jakiś głupi, mały program, który mam zainstalowany, a który blokuje mi dostęp do stron właśnie z tego serwera. Strony o które chodzi to np. smconcerto.pl, wernerorkiestra.pl, marcinwerner.pl - wszystkie postawione są na tym samym serwerze.

 

Proszę o pomoc, może można wykonać jakiś test, który sprawdziłby co blokuje mi i wydłuża czas połączenia z podanymi wyżej domenami?

 

Z góry dzięki,

Marcin

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wolno otwierają się same strony, czy tylko panele administracyjne ?

robomanus
komentarz
komentarz

Wolno otwierają się same strony, czy tylko panele administracyjne ?

 

I strony i panele... Mam podobny problem kiedy próbuję się zalogować do panelu administracyjnego serwera na stronie linuxpl.com Strona logowania wczytuje się natychmiast, natomiast po wpisaniu nazwy uzytkownika i hasła czas logowania przekracza limit połączenia...

robomanus
komentarz
komentarz

Podbijam wątek - naprawdę nikt nie wie, czy nie można wykonać jakiegoś testu, żeby sprawdzić co zamula połączenie z tym właśnie serwerem?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyczyść wszystkie ustawienia prywatne w przeglądarce. Spróbuj z inną przeglądarką, albo z jakąś starszą wersją przeglądarki. Zaktualizuj flash player, odinstaluj antywirusa.

Edytowane przez MasterYoghourt
robomanus
komentarz
komentarz

Wyczyściłem ustawienia Firefoxa - nic. Odpaliłem strony w Operze - niestety bezskutecznie.... Naprawdę nie wiem co mam robić. Jest to o tyle problematyczne, że korzystam z tych stron regularnie i mam utrudniony dostęp. Czy jest jakieś narzędzie do śledzenia połączenia w trakcie ładowania strony? Żeby zlokalizować gdzie pojawia się ten problem, bo na pewno u mnie w komputerze. Może da się to jakoś sprawdzić?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj z wyłączonym antywirusem. Może spróbuj zresetować ustawienia routera.

Edytowane przez DarkMan011
robomanus
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że problem tkwi w jakimś procesie, który jest aktywny i blokuje mi dostęp właśnie do tego serwera. Co to za proces to niestety nie mam pojęcia. Kiedyś miałem podobny problem z serwisem allegro, który nie chciał się w ogóle załadować. Okazało się, że problemem był zainstalowany Hamachi na kompie, który w jakiś sposób blokował mi dostęp do allegro. Odinstalowałem go i wszystko śmiga. Może przyczyną jest jakiś program? Na pewno nie antywirus, bo wyłączałem go już kilkakrotnie, podobnież nie jest to wina routera, bo podłączałem się bezpośrednio do sieci przez kabel Ethernet.

robomanus
komentarz
komentarz

Czy naprawdę nikt mi nie może nic poradzić? Chociaż jakiś test, którym można by wykryć problem.... Korzystanie z poczty w przeglądarce na tym serwerze także mam utrudnione.... To już zaczyna być naprawdę denerwujące. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.