x-kom hosting

(~ 3000zł) Dobry kupiłem laptop? Proszę o pomoc ;(

Nycki
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej, kupiłem kilka dni temu laptop, ale nie wiem czy nie wymienić bo mam 14 dni na to żeby ewentualnie wymienic! Nie jestem do końca zadowolony bo mi nie chodzą wszystkie gry które wczesniej chodziły (na starszym - stacjonarnym) np gra metin2(jak włączam okno gry to nie da sie w nic kliknac..dziwne nie moge wybrac w ogole serwera ani channela) albo gothic 3 (w ogole gra nie chce sie uruchomic). Bardzo prosze, napiszcie w czym tkwi wina.

Chce aby ten lapek był dobry do serfowania po necie, ogladania filmów(w necie bo na dysk nie chowam - po co? :P), do pisania w Office (to chyba kazdy lapek posiada ;D) no i do gier, chciałbym zeby np taki wiedzmin 2 albo nawet 3 mi juz poszedl xd no i starsze gry jak gothic 3 czy ten metin własnie :D ogólnie na studa go mam to zebym mogł na studiach popykac w coś :) nie chodzi mioczywiscie zeby mi chodzily gry które wyjda za kilka lat... nie zalezy mi az na takim dobrym.

Oto mój nowy sprzęt:

Procesor IntelCore i5 5200U (wiem ze procki z literka U nie sa zbyt dobre do gier ale włąsnie... jak to jest? z grami na tym procku?)

Karta graficzna GeForce 920M (czy dlatego ze to nie GTX to te gry moga nie chodzic?)

Pamięc 8GB RAM

Dysk twardy SSD 240GB (wolałem wziac mniejsza pojemnosc i SSD bo podobno lepszy i szybszy i w ogole.. :P)

15,6 cali

no i chyba tyle...matowy ekran  :D ASUS ogólnie

 

Bardzo mozliwe ze podane wyzej gry nie chodza mi przez zmiane systemu bo teraz mam system Windows 8.1 a wczesniej chodzily na stacjonarnym na 7, ale jak zmienilem zgodnosc na 7 to nic to nie daje ;/

Edytowane przez Nycki

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłeś dziadostwo za takie pieniądze.

 

Jak chcesz komfortowo pograć to najtaniej masz Lenovo y50 z i5 + GTX860. Karta ponad 2x mocniejsza od GT920

 

odświezona wersja lenovo y50 z i5 + GTX960 z ~10% mocniejszą kartą oraz lepszą matrycą IPS kosztuje trochę więcej

 

z większych laptopów masz Lenovo y70 z i5 + GTX860. Jest to większy brat y50 z dotykową matrycą 17,3"

 

Wydajnościowo jest to przepaść w porównaniu do tego co kupiłeś.

Edytowane przez Krieger
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz w tej cenie laptopa z ssd i mocniejszą grafiką niż sam wybrałeś to masz tutaj np:
[url="http://skroc.pl/35848"]Acer :: VN7-571G i5-5200U/8GB/120+1000 GT940M[/url]
Grafika wydajniejsza znacznie niż gt920m. Zawiera jako jeden z nielicznych od razu 2 dyski wewnątrz - SSD na system i programy i pojemny HDD na pliki - wszystko zamknięte w kompaktowej obudowie. Całość wykonania jest bardzo dobra. Chłodzenie wydajne. Masz tutaj też 4 głośniki dobrej jakości i podświetlaną klawiaturę.

lub od razu z systemem ale tylko 1 dyskiem wewnątrz:
[url="http://skroc.pl/aa249"]ASUS :: R556LB-XO153H-8 i5-5200U/8GB/240SSD/Win8 GT940M[/url]
Też asus, skoro podobają Ci się jego modele, ale z mocniejszą kartą graficzną ponownie niż Twoja gt920m w tej samej cenie i też z SSD.

Edytowane przez heaven92
Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

1) Jak to jest z tymi kart graf. czy każda karta graficzna geforce GTX jest lepsza od kazdej Geforce bez GTX?

2) I kolejne pytanie odnosnie procka... czym charakteryzuje sie konkretnie ten moj procek? Czy mozliwe aby przez niego niektore gry nie chcialy chodzic? Czym w praktyce charakteryzuje sie IntelCore z tą literą "U"? Czy chodzenie gier zalezy w dużej mierze od ilosc GHz jakie posiada procek?

 

 

Kieger, ale czy ta komfortowa gra na lapku jaki poleciłes bedzie kosztowała słabym działaniem np serfowania po necie albo innych rzeczy? I czym sie rózni oczywiscie ten procek Intel Core i5-4210H od mojego? w praktyce oczywisci... na czym strace a na czym zyskam? W przypadku zmiany grafiki to samo pytanie  :D

Edytowane przez Nycki
Gość
komentarz
komentarz

Nie, głównie zależy to od karty graficznej i sterowników. Taki metin 2 chodzi na każdym pierwszym lepszym gó... bo to nie jest wymagająca gra, więc problem musi leżeć po Twojej stronie. Procesor ten mimo że jest energooszczędny to i tak ma dość wysokie taktowanie i do tej grafiki wystarczy.

Z reguły gtx-y są mocniejsze niż gt. Twoja grafika jest mniej wydajna niż karty typu GT. Jest mniej wydajna niż GT840m, niż GT750m i mniej wydajna niż GT940m - która jest najwydajniejsza z serii GT.

Krieger
komentarz
komentarz

Metin jak każda gra MMO jest zależna od procesora szczególnie jak na ekranie jest dużo mobów typu RAIDY etc.

 

GTX960 jest ponad 2x mocniejsza od gt940 więc róznica spora. i5m/h również jest mocniejszym procesorem od i5ulv - ten ma wydajność jak i3m.

Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

Sory za moja natrętność ale w takim razie podsumowując...

Co strace a co zyskam zamieniając geforca 920M na geforca jakiegos gtx? wiem ze dzieki grafice gtx lepiej beda chodzily gry ale ma ona jakies minusy wzgledem takiej co ja mam?

i co strace a co zyskam zamieniając intelcora i5 5200U np na i5 4210H? jakie wady i zalety ma moj procek wzgledem innych?

 

To dla mnie bardzo wazne pytanie heh :D tak jasno, w praktyce :D

 

Czy plynnosc przegladania internetu czy odtwarzania materialow video traci na geforce gtx?

Edytowane przez Nycki
avatarek
komentarz
komentarz

920m i 940 omijaj szerokim łukiem

najlepiej mijaj posty heaven92

 

940 to karta za słaba jak na nowości a laptopy z nia są na tyle drogie ze spokojnie kupisz cos znacznie mocniejszego

Nycki
komentarz
komentarz

A wiec wydajność kart GTX czy GT jest lepsza od 920M pod kazdym wzgledem? Nie tylko gier ale i przegladania neta czy odtwarzania filmow, muzyki tak?

Nycki
komentarz
komentarz

Ale zależy mi też na dysku SSD zeby byo chocby z 80GB chociaz na ten system i jakas gre, nie wiem czy ten dysk SSD warto brac za cene dobrej grafiki i procka.

Dzieki waszym odpowiedziom juz sie zorientowałem mniej wiecej w grafice, ale nie w procesorach, mój procek a wiec intelcore i5 5200U pod jakimi wzgledami jest lepszy niz te podawane przez was, oczywiscie wiec ze mniej pradu ciagnie, w ogole co jest zalezne od procka xd

bartek_warszawa_2
komentarz
komentarz

Kartę graficzną masz słabą, SSD tej sytuacji nie zmieni. Będziesz miał lagi w grach i tyle.

Nycki
komentarz
komentarz

Wiem ale chodzi o szybkosc uruchamiania systemu i chocby wczytywania gry...

bartek_warszawa_2
komentarz
komentarz (edytowane)

Co ci po wczytywaniu gry, gdy lagi będą występowały, bo masz słabą kartę graficzną i tego nie zmienisz.

Laptop tańszy od tego Lenovo Y 50-70 http://allegro.pl/laptop-msi-gp60-15-6-i5-8gb-750gb-gt840-w8-1-i5589867242.html

ale mocniejszy, wydajniejszy od tego twojego, lecz słabszy od Lenovo Y 50-70. Mam ten laptop Lenovo Y 50- 70 jest naprawdę dobry, wydajny, popykasz sobie w gierki- polecam.

Edytowane przez bartek_warszawa_2
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

920m i 940 omijaj szerokim łukiem

najlepiej mijaj posty heaven92

 

940 to karta za słaba jak na nowości a laptopy z nia są na tyle drogie ze spokojnie kupisz cos znacznie mocniejszego

Chyba przeginasz koleś. Chciał laptopa lepszego niż kupił. Zależało mu na SSD. Dostał i SSD i mocniejszą kartę niż ma:
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-940M-vs-GeForce-920M

To że w tej cenie jest jeszcze mocniejsza karta to i ja wiem to samo, ale już bez dysku SSD, a metin 2 czy gothic 3 'pojdzie' na niej spokojnie.

Edytowane przez heaven92
Nycki
komentarz
komentarz

Jeszcze mam jedno pytanie odnosnie RAMu, wystarcza 4GB? Czy trzeba 8 chociaz?

Krieger
komentarz
komentarz

Jak chcesz grać w nowe gry to kupuj gtx860/960 i się nawet nie zastanawiaj. Dysk SSD zawsze sobie możesz dokupić a karty graficznej w takim laptopie już nigdy nie zmienisz. Za rok w guzik pograsz na takim laptopie

Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

a jesli o RAM chodzi to 4GB wystarczy ?

Edytowane przez Nycki
Youki
komentarz
komentarz

Do najnowszych gier tak średnio, optymalnie będzie dorzucić kolejną kostkę 

Nycki
komentarz
komentarz

Powiedzcie mi jeszcze co oznacza literka "U" w procku i5 5200 U i lterka "H" w procku i5 4200 H. Bo moge kupic procka np i5 4210U zamiast np i5 4210H, tanszy :)

bartek_warszawa_2
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż link do tego laptopa. Procesor a dalej co ? Jaka karta graficzna i cena tej maszyny ?

Edytowane przez bartek_warszawa_2
Youki
komentarz
komentarz

U to seria niskonapięciowa, czyli niższy pobór energii, ale i niższa wydajność. 

Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu jest mój lapek zreszta juz parametry podałem w 1 poscie  

http://www.x-kom.pl/p/245366-notebook-laptop-15-6-asus-r556lj-xo164h-8-i5-5200u-8gb-240ssd-win8-gf920m.html

 

a ten na jaki byc moze zamienie

http://www.x-kom.pl/p/251832-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4210h-8gb-1000-win8-1-gtx860m.html?partnerid=100180188&sm12=NTU=&ts=1439560413&token=d3324b0eb4e5f54c1668edeb4cbf417d

 

 

Ale chodzi mi tylko o te 2 literki...

 

 

Widze ze procki 5 generacji, jak ten z mojego maja dodatkowa funkcje - technologia Intel RealSense która obsługuje funkcje, między innymi sterowanie za pomocą gestów, rejestrowanie i obróbka obrazów 3D oraz innowacyjne możliwości odtwarzania zdjęć i wideo na urządzeniach wg opisu jaki mozna przeczytac w inf o lapku... ale ta funkcja raczej mi sie nie przyda wiec najlepsze sa chyba 4 generacji nie? 

Edytowane przez Nycki
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie jest tak. Generacje się mieszają w wydajności, w zależności od modelu. Im nowsza generacja tym zrobiona w nowszej manufakturze - mniejszy pobór energii, mniej wydzielanego ciepła. Najlepsze zastosowanie przy postawieniu na dużą mobilność sprzętu.

Edytowane przez heaven92
Nycki
komentarz
komentarz (edytowane)

A więc przy procku i5 4210H bardziej sie lapek nagrzewa i jest jego szybkosc mniejsza niz przy i5 5200U 

Edytowane przez Nycki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.