x-kom hosting

Częste BSoD

Himok
utworzono
utworzono

Cześć,

 

sprawa wygląda tak: od kilku tygodni mam często BSoD oraz dziwne ściny systemu (System się ścina i jedyne wyjście to restart. Lampka na komputerze sygnalizująca pracę nie świeci.) Problemy zaczęły się po zakupie nowych słuchawek (Razer Kraken USB). Myślałem, że to ich wina bo nie minął tydzień i zaczęły się problemy. Lecz, gdy zaczęły się ściny to stwierdziłem, że to niestety chyba jakaś wina po stronie wnętrzności mojego PC. Z góry dziękuję za pomoc :)

Zapisane BSoD:​

"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

"SYSTEM_EXCEPTION_NOT_HANDLED"
"KMODE​​_EXCEPTION_NOT_HANDLED"

"DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

 

PC:
AMD Athlon II X2 250 Processor  3,01 GHz
​NVIDIA GeForce GT 240
4,00 GB RAM
64-bitowy WIN10 (aktywowany)​
 

r102
komentarz
komentarz

Nu tradycyjnie trzeba przeselekcjonować problemy.

 

Na początek - czy komputer /już chyba ok 5 letni/ był kiedykolwiek otwierany, wyczyszczony z "kotów" i wymieniona pasta na procesorze.

Jeśli nie - wypada to zrobić ot tak standardowo.

 

Następnie bym wykluczył problemy software - czyli np zainstalował win7 /może być 90 dniowa wersja trial/ - 

jeśli będzie działać OK, to pewnie  obecnie jest problem współpracy win10 z komputerkiem,

jeśli też będzie walić błędami to pewnie coś ze sprzętem

Youki
komentarz
komentarz

Jakiś sterownik raczej Ci nawala, spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload.

Himok
komentarz
komentarz

Komputer czyszcze kilka razy na miesiac nawet. Pasty nigdy nie wymieniałem. Rzeczywiście po 5 latach by się przydało. Dzięki.

Youki, nie wiem gdzie jes​t folder minidump.


Youki, masz tu link do minidumpa https://www.sendspace.com/file/cw59r8

Youki
komentarz
komentarz

Marka i moc zasilacza ? 

 

Przetestuj pamięci RAM za pomocą programu memtest86+. Test powinien trwać łącznie kilka godzin

Himok
komentarz
komentarz

Zasilacz LOGIC Logic-500ATX


Przed chwilą miałem jeszcze błąd "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"


I "UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP"


Zapomniałem jeszcze dodać, że mam często podczas włączania komputera problem. Podczas ekranie ładowania (zarówno przed aktualizacja w win7 jak i w win10) zacina się ladowanie i animacja ladowania i musze resetować przyciskiem.


Zapomniałem jeszcze dodać, że mam często podczas włączania komputera problem. Podczas ekranie ładowania (zarówno przed aktualizacja w win7 jak i w win10) zacina się ladowanie i animacja ladowania i musze resetować przyciskiem.

 

Wyniki z memtesta podrzucę rano ;)


Jednak nie dam rady dać jutro rano wyników.  Jeśli mi się uda to wieczorem gdzieś powinny być ;]

  • 2 tygodnie później...
Himok
komentarz
komentarz

Cześć, wróciłem właśnie z wakacji i pierwsze uruchamianie komputera zajęło mi ponad 10 minut (ok. 10 razy musiałem używać przycisku reset na komputerze bo system sie zatrzymywal przy wlaczaniu). Nie dałem rady zrobić memtesta bo za kazdym razem gdy próbuje wypalić obraz płyta nie działa , a gdy raz juz myślałem, że się udało to na ekranie przez 10 sekund pojawiało się nieskończenie wiele razy inforamcje o memtest, a komputer trzeba było restartować (próbowałem też bootwać pendrive'a i nadal nic). Pomocy ;;;

Youki
komentarz
komentarz

Tryb awaryjny też się długo uruchamia ? 

Himok
komentarz
komentarz

Jestem nareszcie w odmu po kolejnych wyjazdach i udało mi się nawet odpalić memtesta z pendrive'a, ale o dziwo nic nie wykazał. Próbowanie działać z jedną kościa raczej nic nie da bo win10 potrzebuje chyba minimum 4GB. Co robić?

Youki
komentarz
komentarz

. Próbowanie działać z jedną kościa raczej nic nie da bo win10 potrzebuje chyba minimum 4GB

Zależy do czego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.