x-kom hosting

Komputer chodzi powoli, buczy.

Maxi178PL
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z komputerem, komputer nie chodzi tak szybko jak powinień, długo się wczytują programy, foldery itd., ogólnie slychac z obudowy jak np. coś właczam, że trzeszczy, buczy mi sie chyba wydaje, że to dysk.. Format wiele razy był, nie pomogło, aktualnie mam Win 10 bez zmian, ciagle buczy.. Zasilacz mam 350W, moje parametry;

HlnI9t7.jpg

a tu HDTune i temperatury;

093oagU.jpg

V03aN7d.jpg

okBATae.jpg

 

 

Wydaje mi się ze to cos z dyskiem albo zasilaczem procesor, plyta i karta wymieniana była ok mies temu, wiec to odpada... Jakieś rady, da się jakos naprawić ten dysk?

 

PS. Jak już buczy komputer to zużycie dysku 100%, praktycznie co chwile jest 100.

Edytowane przez Maxi178PL

Ghoustaaa
komentarz
komentarz

Z Twojego opisu , że pliki długo się wczytują na moje oko świadczy, że dysk powoli dociąga do końca swojego żywota lub wirus dopina swego.

Czy buczenie "dysku" wydobywa się podczas pracy czy w trakcie spoczynku?

Próbowałeś odpalić tryb awaryjny ? Sprawdzałeś komendą chkdisk?

Bimbrominator
komentarz
komentarz

podaj model zasilacza 

Maxi178PL
komentarz
komentarz (edytowane)

Podczas pracy, w spoczynku zużycie dysku 0% i nie buczy. W trybie awaryjnym, tzn? sprawdzić jak sie sprawuje? Wlasnie dzisiaj coś robilem z ta komenda, wpisalem chkdisk C coś mi tam sprawdziło po uruchomienia komputera ale bez zmian, nie wiem czy dobrze robiłem. Ogolnie programy sie wczytuja troche, BF3 poczatkowo to chyba 5 minut sie wczytywał, raczej bym musial wymienić dysk, ale nie mam na razie możliwości. Moze jest jakis sposob na to? Wirus raczej nie bo ostatnio jak robilem format to formatowalem wszystkie partycje.

 

zasilacz ibox 350w sl-8360btx (z czarnej listy jak się nie myle)

Edytowane przez Maxi178PL
Youki
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym, tzn? sprawdzić jak sie sprawuje?

Tak

 

Jak już chcesz coś wymieniać to zasilacz także obowiązkowo do wymiany.

Maxi178PL
komentarz
komentarz

Sprawdzilem, trzeszczac trzeszczał.. Nie umialem sprawdzić zuzycie dysku w trybie awaryjnym, a tez duzo aplikacji nie dzialalo.. Wiec nie moge stwierdzić czy chodziło szybciej czy nie, ale wydaje mi sie, ze chyba szybciej sie ladowalo, ale i tak buczał..

Youki
komentarz
komentarz

Jesteś pewien, że hałas z dysku twardego dobiega ? 

Maxi178PL
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak dysk twardy, jak zacznie buczeć to jest 100% zużycie dysku, a jak przestaje to się uspokaja i 0% czy tam 5%.

Edytowane przez Maxi178PL
Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dysk Ci nie wpada w wibracje w obudowie. 

Maxi178PL
komentarz
komentarz

Nie rozumiem, chodzi Ci czy dobrze jest przykręcony? Zadnych wibracji tutaj nie odczuwam, odglos dochodzi od dolu dysku, tak mi sie wydaje. Ale to na pewno dysk.

Youki
komentarz
komentarz

W obudowie, masz pod śrubki jakieś podkładki z miękkiej gąbki czy coś ?

 

Albo wyjmij go i daj na inną powierzchnie i zobacz.

Ale raczej po prostu głośno chodzi, skoro zależne jest to od obciążenia dysku. 

Maxi178PL
komentarz
komentarz

Robiłem już tak, coś w srodku tak buczy. Chodzić może głośno, tylko te zuzycie dysku 100% i strasznie mnie irytuje dlugie właczanie aplikacji.. Nie wiem czy da sie to jakims programem naprawić.. Jak cos kopiuje to od razu buczy.. Kopiowanie 10-20 mb/s.

Youki
komentarz
komentarz

Kiedy ostatni raz defragmentowałeś dysk twardy ? 

Maxi178PL
komentarz
komentarz

Ojj, dawno. a to ma różnice, jak robilem formata 2 dni temu?  Miesiac temu myslalem, ze może pomoze format wszystkich dysków, tzn partycji.. ale bez zmian.. Myslisz, ze pomoże?

Youki
komentarz
komentarz

Format nie ma nic do tego. 

  • Dobra wypowiedź 1
Maxi178PL
komentarz
komentarz

Oki, zaczynam defragmentacje, jak zrobie wszystkie partycje to dam znać co i jak, dzięki :)


Troche lepiej chodzi, np. jeżeli wlacze Photoshopa to po malu wzrasta do 100% ale pozniej spada.. to normalne? Dziekuje, a macie jeszcze jakieś pomysły? :)

Youki
komentarz
komentarz

Tak, przecież musi się wszystko z PS'a załadować

Maxi178PL
komentarz
komentarz

Akurat PS mi potrzebny, taki kierunek :) Dzieki za pomoc, chyba nie bedzie co juz mozna zdzialac z dysku, tylko do wymiany, zeby nie bylo problemu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.