x-kom hosting

Sterownik do Toshiba MK8046GSX (80GB)

Posiadacz DELL D830
utworzono
utworzono

Witam.

Przeszukałem prof. google i nie mogę znaleść konkretnie tego czego szukam. Mianowicie, potrzebuje sterowniki SATA do dysku Toshiba MK8046GSX do integracji z Win XP. Kupiłem lapka Dell Latitude D830 z owym dyskiem i zainstalowanym XP, ale w razie czego jak się posypie to będę chyba miał problem z postawieniem systemu.

W necie są filmiki jak zintegrować SATA z XP, ale nie ma linków ze sterownikami SATA.

Wybaczcie za może w Waszej branży głupie pytanie, ale ja nie znam się na bardziej skomplikowanych problemach komputerowych.

Nie wytykajcie mnie palcami tylko poprostu podeślijcie linka ze sterami do mego dysku.

Z integracją SATA z XP sobie już sam poradze.

Z góry dziękuję.

Radzio

Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź ten sterownik https://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/8him03ww.exe

 

A jak nie zadziała, to szukaj sterownika do Intel ICH8M-E/M AHCI.

Edytowane przez Jaro070
Posiadacz DELL D830
komentarz
komentarz

Sprawdź ten sterownik https://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/8him03ww.exe

 

A jak nie zadziała, to szukaj sterownika do Intel ICH8M-E/M AHCI.

Ten sterownik jest do kamery i to do Lenovo, a ja potrzebuje do Toshiby. Nawet po service tag w dell nie ma sterowników do tego dysku. 

Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)
Ten sterownik jest do kamery

 

Nie widziałem kamery, która nazywa się Intel SATA Controller AHCI Driver for Windows.

 

 

 

sterowników do tego dysku

 

Nie masz szukać sterowników do dysku, tylko do chipsetu.

 

Podałem CI link do najnowszych sterowników do XP, na stronie Della jest wersja z 2013 roku http://www.dell.com/support/home/us/en/19/Drivers/DriversDetails?driverId=TRDW5

Edytowane przez Jaro070
Posiadacz DELL D830
komentarz
komentarz

Nie widziałem kamery, która nazywa się Intel SATA Controller AHCI Driver for Windows.

 

 

 

 

Nie masz szukać sterowników do dysku, tylko do chipsetu.

 

Podałem CI link do najnowszych sterowników do XP, na stronie Della jest wersja z 2013 roku http://www.dell.com/support/home/us/en/19/Drivers/DriversDetails?driverId=TRDW5

We właściwościach w szczegółach napisano camera driver for windows :)


We właściwościach w szczegółach napisano camera driver for windows :)

Możesz mi wytłumaczyć jak sterowniki z Lenovo nie podpisane do konkretnego dysku mogą pasować do mojego? To są jakieś uniwersalne stery?

Jaro070
komentarz
komentarz

Nie ma czegoś takiego jak "sterownik do dysku". Sterownik jest do kontrolera dysków, czyli chipsetu.

Posiadacz DELL D830
komentarz
komentarz

Nie ma czegoś takiego jak "sterownik do dysku". Sterownik jest do kontrolera dysków, czyli chipsetu.

a jak Ci podam service tag, to sprawdzisz na stronie dell`a?

Jaro070
komentarz
komentarz

Przecież podałem Ci link do sterowników na stronie Della.

Posiadacz DELL D830
komentarz
komentarz

Dobra. Inaczej. Pisałem, że znam się na tym jak świnia na gwiazdach. Więc service tag mojego dell`a 8YFCM3J. Sorki, upokarzam się na każdym kroku.


Dobra. Inaczej. Pisałem, że znam się na tym jak świnia na gwiazdach. Więc service tag mojego dell`a 8YFCM3J. Sorki, upokarzam się na każdym kroku.

chodzi mi o to, że potrzebuje sterownika pewnego, bo jak mi się system posypie za rok, półtora i będę chciał postawić system, to będę w czarnej (wiesz w czym).

r102
komentarz
komentarz

Zawsze możesz zainstalować /oczywiście na próbę poglądowo - o cenzorzy/ - jakiegoś modowanego windowsa opublikowanego w sieci

dla celów edukacyjnych przez jakiegoś pasjonata windowsa XP...

Gość
komentarz
komentarz

Ten laptop powinien mieć możliwość ustawienia kontrolera na IDE w BIOS-ie.

Niewiele tracisz na wydajności XP to staroć.

Posiadacz DELL D830
komentarz
komentarz

W załączniku wysyłam zrzuty ekranu. Zinterpretuje to ktoś, bo może robię dym o nic.

[attachment=41688:Zrzut_1.JPG]

[attachment=41689:Zrzut_2.JPG]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.