x-kom hosting

Aktualizacja z win7 do win10 +Chłodzenie laptopa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: r102 ,
AronBlitz
utworzono
utworzono

Witam.
Chciałbym się zapytać, czy opłaca mi się aktualizować mój system. Mojego laptopa (Samsung R780) mam od około 5 lat. System jest oryginalny, wszystko ładnie śmiga, tylko że kilka razy miałem już format całego laptopa i nie pojawiła mi się ikonka aktualizacji.

Dosłownie mi chodzi, (bo skąd win10 pobrać i wgl. (https://www.microsoft.com/pl-PL/software-download/windows10)) Czy opłaca mi się aktualizować i jak wtedy będzie chodził mój laptop, szybciej, wolniej. I jeszcze jedno pytanie. Jakbym zainstalował win10 z tego narzędzia (link powyżej) to jak w razie potrzeby odinstalować ten system i ponownie przejsć na win7??


A jeszcze tak przy okazji mam pewien problem. Zgaduję to, że przez obudowę, szybko mi się on przegrzewa. Dokupiłem już podstawkę chłodzącą, ale to nic nie pomogło. Chodzi o to, że klapa od monitora zasłania wentylator/procesor. Dokładnie nie wiem. Ale czy jest jakaś rada by to naprawić. Baardzo to przeszkadza w graniu, gdy nagle z 60fps robi się max 10...

Czekam na szybką odpowiedź. Z góry dziękuję :)

lukee8
komentarz
komentarz

Chodzi o to, że klapa od monitora zasłania wentylator/procesor

WTF?
Foto
  • Dobra wypowiedź 1
AronBlitz
komentarz
komentarz

Jak na tym zdjęciu.
http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_migrated/pics/4_11ce09.jpg

Jest wylot wentyacyjny i jak się otwiera laptopa, to klapa od monitora nachodzi na niego.
Ale głównie chodzi mi o tą aktualizacje. Te przegrzewanie się to taka mniej ważna sprawa.

r102
komentarz
komentarz

"miałem format laptopa" - rozumiem przez to tak niefortunnie i nielogicznie nazywaną reinstalację systemu.

 

W jaki sposób reinstalowałeś system - z partycji recovery czy masz może płytę/płyty recovery ?

  • Dobra wypowiedź 1
AronBlitz
komentarz
komentarz

z partycji. 

  • Rekomendowana odpowiedź
r102
komentarz
komentarz

No to pupa. Przy instalacji win10  - nie wiadomo co się stanie -pewnie się lekko partycje rozjadą /???/

i należy zakładać że przywracanie systemu do stanu fabrycznego może nie zadziałać  :co:

 

Co bym zrobił - przywrócił do stanu fabrycznego i spróbował zrobić płytę/płyty recovery.

Albo jak się nie da - obraz dysku jakimś tam programem typu Acronis True Image albo co /funkcjonalna wersja trial/...

Wtedy jak się win10 znudzi ładujesz to na dysk i masz system jak z fabryki /wg stanu na rok 2010.

  • Dobra wypowiedź 1
AronBlitz
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie. Myślę, że można zamknąc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.