x-kom hosting

Seria Wiedźmin

Martin001
utworzono
utworzono

Witam,

             postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami na temat Wiedźmina. Zacznę od tego, że zainteresowałem się dziełem Sapkowskiego głównie poprzez internet i znajomych, czytałem książki grałem w Wiedźmina 1 i 2, w trójkę jeszcze nie grałem, ale oglądałem na kanałach yt.

 

                Chciałem się dowiedzieć czy są też tacy ludzie jak ja którzy w dziełach Sapkowskiego jak i grach nie widzą niczego nadzwyczajnego i nie rozumieją ludzi których ogarnia ogromny zachwyt i brak jakiejkolwiek krytyki. W serii Wiedźmin owszem jest piękna grafika, chociaż w trójce zauważyłem, że prawie zawsze wieje wiatr krzaki, trawy itp ruszają się nienaturalnie, wygląda to tak jakby cały czas była wichura. Poza tym gra jest piękna, bardzo dopracowana aż do przesady pewnie dlatego tak wysokie wymagania Wiedzmina 3.

 

            Optymalizacja serii pozostawia wiele do życzenia. Przykład Wiedźmin 2 i Skyrim. Skyrim wyszło później niż Wiesiek mimo to, to Wiedźmin 2 miał większe wymagania, świat gry był zamknięty przez co gra wydawała się w porównaniu ze Skyrim bardzo liniowa. 

 

Dialogi w serii Wiedzmin. Jeśli chodzi o voice acting super nie ma się do niczego przyczepić, aczkolwiek wspominam czasy kiedy królowały gry przygodowe, dialogi były równie dobrze dopracowanie i równie dobrze się grało. Jestem pewien że gdyby gra powstała 15 lat temu odniosła by taki sam sukces jak dziś w 2 D, bo największą zaletą Wieśka są właśnie dialogi. 

 

Lepszy interfejs gry jak i gameplay i coś czego nie dało żadne studio jakaś innowacja w tego typu grze napewno nadało by tej grze status legendarnej, niestety w moim odczuciu żaden Wiesiek nie jest grą świetną. 

 

Subiektywnie oceniając, serie Wiedźmin widzę jako kopię innych gier tego typu, jedyną nowością jest uniwersum Sapkowskiego.Wszyscy którzy tworzyli tą grę nastawili się na wykonanie solidnej lecz mało innowacyjnej serii, ogólnie rzecz biorąc twórcy gier nie mają pomysłu na lepszy gameplay a jedynym wyznacznikiem jest grafika i rozdzielczość w HD, UHD, SUHD a za niedługo może i 2xsuper3xultraHD i 500 GB miejsca na dysku. 

 

Jak to gdzieś przeczytałem jak się już osiągnie jakiś poziom satysfakcji posiadanych dób materialnych, również pieniędzy to dalej wszystko cieszy coraz mniej i uważam, że z grafiką i rozdzielczościa te HD jest i tak na wyrost.

 

Jeśli uważa ktoś tak jak ja niech napisze, jeśli myśli inaczej również :)

 

 

Luke Łałi
komentarz
komentarz

Co do nienaturalności w Wiedźminie 3 się nie zgodzę. Nie widzialem jeszcze gry, w której ruchy wody są tak naturalne. Co do wiatru to zależy od miejsca. (Spoiler) Jak Geralt jest innym wymiarze wieje wielki wiatr, który utrudnia chodzenie natomiast gdy np. uda się do do Novigradu wiatru już nie widać. Cienie są ladnie odzwierciedlone. Wieczorem na wschodzie, rano na zachodzie. Przyczepić mogę się do grafiki bluszczu na zamku w Kear Morhen, który wygląda jakby był papierowy ( bylo to podczas dialogu Yennefer i Geralta o tym jakie to Kear Morhen jest piękne). Co do jego ( bluszczu) ruchu to średnio mogę sie przyczepić. Fabuła całej gry była dla mnie bardzo ciekawa.

Napisałeś, że jest to dla ciebie kopia innych gier z fabułą Sapkowskiego ( tak to zrozumiałem). Otóż z tym też się nie zgodzę. Jak chcesz stworzyć gre RPG, ktora ma być nie podobna do innych RPG. Co jest dla ciebie skopiowane? Otwarta mapa? Rodzaj dialogów? Gwint? Co do 2 części zgodzę sie, że nie bylo to nic imponującego.

Mówisz też, że nie grałeś w ostatnią część wiedzmina. Zagraj a na pewno nie pożałujesz. Samą gre możesz zakończyć na wiele sposobów. Podczas gry podejmujesz decyzje, które wpływają na koniec rozgrywki. Mi osobiście nie podoba się w tej grze brak trybu multiplayer. Gdy przeszedłem tą gre nie mam już dalszej ochoty w nią grać drugi raz więc musiałem odłożyć ją na pułke :/

Osobiście w skali od 1 do 10 oceniłbym tego RPG na mocne 9. Jest to w sumie chyba najlepsza gra RPG w jaką dotąd grałem. Podoba mi się w niej również to, że mapa nie jest pusta. W skyrimie można bylo przejść pół mapy i nie spotkać żadnego potwora, npc. Tutaj mapa jest wypełniona potworami i zadaniami. Może to dlatego, że Wiedzmin 3 to dużo późniejsza produkcja :D

Dnia, którego kupilem Wieśka kupilem też Call of duty: Advanced Warfare. Chociaż to dwa inne typy gier i trudno je porównywać mogę spokojnie powiedzieć, że Wiesiek wypadł o niebo lepiej pod każdym względem. Szczególnie finansowym :D

Martin001
komentarz
komentarz

Piszac kopie mialem na mysli, że wszystkie te gry sprowadzaja sie do jednego schematu, wiedzmin 3 to nie Wiedzmin 1 z inna fabula i lepsza grafiką? Brak innowacji w gameplayu, osobiscie nie mam żadnej idei co można bylo by zrobic zeby urozmaicic rozgrywke oczekuje tego od tworcow. Patrzac jednak na takiego Fallouta 4 widze że tworcy szukali czegos nowego a grafika nie jest tam jakims przeskokiem jak w Wiedzminie. Mozliwosci budowy wlasnego schronu w Fallout 4 to juz jakas nowosc w grach typu rpg.

Luke Łałi
komentarz
komentarz (edytowane)

Gra na podatawie książki zawsze będzie podobna do poprzednich jej części. Książka opowiada o tym samym bohaterze, jednak dodali tu też możliwość sterowania Ciri :D Może to nie innowacja, bo sterowanie kilkoma postaciami bylo już w pierwszych częściach gier Harrego Pottera. W tej części wiedzmina masz też możliwość sam wybrać zakończenie a masz ich bardzo dużo :D

Edytowane przez Luke Łałi
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Zacząłem czytać sagę wiedźmin, ale nadal nie skończyłem, ale grałem we wszystkie części (3 jeszcze nie skończyłem), ale jedynka ze względu, iż przechodziłem ją kilka miesięcy temu odstraszyła mnie początkowo grafiką oraz ogólnym jej projektem, jedynie style walki mnie bardzo zaciekawiły, jednak fabuła była znacznie przyjemniejsza dla mnie niż ta z W2. Dwójka dała nam już znacznie ciekawszy system walki, lepszą oprawę wizualną i oczywiście nową fabułę, która również mnie w jakimś stopniu zainteresowała. Eksploracja w2 nie nudziła mnie tak jak w innych grach RPG, co mnie bardzo ucieszyło, ale najbardziej brakowało mi skakania. W3 szczerze jak do tej pory spełnia moje oczekiwania z kilku względów: spory świat, nie ma dziwnych błędów graficznych związanych z poruszaniem się po otoczeniu (zawsze dziwne zacinanie irytowało mnie w skyrimie) i na dokładną ocenę czekam do ukończenia gry.

 

Odnośnie optymalizacji to nie była ona wybitna, ale jest w porządku przynajmniej W1 nie zadowolił mnie w tym wypadku, W2 jakoś nie odczułem wymagań na C2D + 9800 GT i rozdzielczości 1280x1024, natomiast W3 przez dodatki od nvidii wymaga mocnego rdzenia GPU, ale odnośnie procesora nie jest tak wymagający. (ramu i vramu też nie bierze dużo)

Luke Łałi
komentarz
komentarz

Jak przejdziesz pochwał się zakończeniem :D Podobno jest ich wiele

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.