x-kom hosting

Podłączenie jednego routera do drugiego

Gość
utworzono
utworzono

Witam.Mam pytanko. Istnieje coś takiego żebym mógł swoim routerem w domu , połączyć się z siecią wifi(generowaną przez drugi router) żeby tak jakby mój router generował nową sieć wifi , tyle że ona byłaby brana z tego drugiego routera , który ma swoją sieć wifi

Po krótce:
Chcę się moim routerem połaczyć z siecią wifi inneg routera ,zeby mój router generował własną sieć wifi z własnymi hasłami itp . tyle że uzaleznioną od drugiej..

Jest coś takiego możliwę ? Chce po prostu zwiększyć zasięg jeden sieci wifi poprzez montaż drugiego routera który będzie z tą siecią wifi połączony ./..

 

W razie dalszych pytań , proszę pytać...

Gość
komentarz
komentarz

A nie mam możliwości jakiejś żeby zmienić , by wtedy z noweg routera stworzyć własną sieć wifi ? I wtedy jak na komputerze chce się połączyć z nowym routerem to nazwa sieci wifi będzie ta sama , czy mogę mieć inną/własną ? I jaki trzeba do tego router ? Bo jeden jest już aktualny od Neti , i czy trzeba w nim coś będzie zmieniać , bo nie zabardzo mi to pasuje ? Czy po prostu kupie nowy łącze się wpisuje hasło i tyle ? Mogę jakieś najtańsze propozycje na ten drugi router ? Cena itp ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Napisz może wpierw na co ci drugi router, czy ten pierwszy jest w innym budynku ?

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Aby było tak jak chcesz potrzebujesz dwóch routerów, jeden musi mieć opcję WISP (ewentualnie Client). Za pomocą pierwszego routera odbierzesz internet z pierwszego routera i stworzysz swoją podsieć (własna adresacja). Drugi router będzie po prostu nadawał WiFi po domu (nowa nazwa sieci WiFi).

Jeżeli chcesz jedno urządzenie to można kupić Airlive G.Duo.

Taniej będzie z repeaterem.

Edytowane przez andrzejwoloszyn
Gość
komentarz
komentarz

Aby było tak jak chcesz potrzebujesz dwóch routerów, jeden musi mieć opcję WISP (ewentualnie Client). Za pomocą pierwszego routera odbierzesz internet z pierwszego routera i stworzysz swoją podsieć (własna adresacja). Drugi router będzie po prostu nadawał WiFi po domu (nowa nazwa sieci WiFi). Jeżeli chcesz jedno urządzenie to można kupić Airlive G.Duo. Taniej będzie z repeaterem.

 

A tym twoim sposobem , to będzie można połączyć routery kablem czy bezprzewodowo ? Bo w gre wchodzi tylko opcja bezprzewodowa.

 

Pytacie mnie co chcę uzyskać: napewno chcę zwiększyć zasięg jednego routera, ale myślałem że da radę też bezproblemowo zrobić włąśnie taką podsieć , żeby po prostu były dwie sieci Wi-Fi dostępne :) 

 

Jeszcze poproszę najtańszą propozycję routera z repeterem

Gość
komentarz
komentarz

I co wtedy , w ten nowy router będzie bezprzewodowo połączony z tym drugim , niezależnie jaki on jest tak ? I czy będzie trzeba coś przestawiać w tym aktualnym żeby połączyć się z tym nowym ?

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz bezprzewodowo to ten Twój pierwszy router w Twoim domu aby odbierał internet z tego pierwszego domu i go powielał dalej musi być ustawiony w tryb Repeater.

Do tego routera możesz się podłączyć bezpośrednio laptopem lub jakimś następnym routerem (WISP,Client) i robić z nim dalej co chcesz.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Znaczenie jaki on jest może mieć w trybie WDS, w trybie repeatera nie ma znaczenia.

Gość
komentarz
komentarz

I powiedzcie mi jedną rzecz: Jak podłącze sobie ten tryb repeter , to wtedy np. w laptopie jak będę sie chciał podłączyć do sieci wifi , będę widzieć na liście dwie sieci wifi o tej samej nazwie , czy jedną ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dwie sieci o tej samej nazwie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm. . Wiec skoro tworzy się i druga sieć wifi o tej samej nazwie i haśle to dziwne ze nie można zmienić nazwy i hasła tej drugiej sieci :/
Wiec mam jeszcze takie pytanka:
Zależy mi przede wszystkim:
Na zwiększeniu aktualnego zasięgu tej sieci wifi
Oraz
Utworzeniu podsieci/wirtualnej sieci wifi która będzie siecią tej prawdziwej lecz o innej nazwie i haśle ...
Proszę o jakieś pomysły jak to zrobić :) Wiem ze zasięg powiększe reaprterem lecz chce też z tego wyciągnąć inna nazwę i hasło dodatkowej sieci ,,,
Doradcę co zrobić co kupić itp.
PS.

Najlepiej opiszcznie to prostym językiem bo nie znam się za bardzo na tych skrótach. ..

 

I kolejne pytanko czy ten router ma tryb repeter TP-LINK (TL-WR841N)

Edytowane przez vogelvogelvogel3
MasterYoghourt
komentarz
komentarz
Hmm. . Wiec skoro tworzy się i druga sieć wifi o tej samej nazwie i haśle to dziwne ze nie można zmienić nazwy i hasła tej drugiej sieci :/

Może uda ci się znaleźć taką opcję w poniższych przykładach:

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=659

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=725

:E

 

Utworzenia podsieci/wirtualnej sieci wifi która będzie siecią tej prawdziwej lecz o innej nazwie i haśle ...

To nie jest ani wirtualna sieć, ani podsieć. Chcesz za pomocą jednego urządzenia być klientem jednej sieci bezprzewodowej ale jednocześnie stworzyć drugą niezależną, która może połączyć się z pierwszą. Jeśli chcesz zrobić coś takiego to musisz kupić urządzenie z dwoma Access Pointami jak to: http://www.morele.net/access-point-airlive-g-duo-2x-801-11b-g-4x-lan-passive-poe-280352/

 

Wiem ze zasięg powiększenie reaprterem

Repeater to powielenie nadawania, a nie stricto powiększanie zasięgu źródłowego nadajnika.
 

I kolejne pytanko czy ten router ma tryb repeter TP-LINK (TL-WR841N)

TL-WR841N nie ma funkcji repeatera, może działać w trybie WDS. Nie wiadomo czy w trybie WDS dwa różne routery będą funkcjonować prawidłowo.

Gość
komentarz
komentarz

To nie jest ani wirtualna sieć, ani podsieć. Chcesz za pomocą jednego urządzenia być klientem jednej sieci bezprzewodowej ale jednocześnie stworzyć drugą niezależną, która może połączyć się z pierwszą. Jeśli chcesz zrobić coś takiego to musisz kupić urządzenie z dwoma Access Pointami jak to: http://www.morele.ne...ive-poe-280352/

 

Ale dlaczego urządzdenie z dwoma Access Pointami ? Nie wystarczy z jednym ? http://www.morele.net/access-point-tp-link-tl-wa801nd-326391/          

http://www.euro.com.pl/routery/netis-wf2414.bhtml?from=pla&gclid=CLmwzoyM9sYCFUTicgod_-sKYA&gclsrc=aw.ds#opis

 

I czy w takim rozwiązaniu z tym Access Pointem , musiałbym coś przestawiać , w tym routerze co teraz aktualnie sobie pracuje ( bo niestety nie mam możliwości tam niczego zmieniać ) ...

 

I czy musiałbym też kupić oprócz tego routera z Access Pointem , router z repeter żeby zwiększyć zasięg ? I wtedy podłączyć te 2 ? Z access pointem i z repeterem ?

 

Bo tak jak mówie ja chciałbym oprócz zwiększenia zasięgu , stworzyć jeszcze takie dodatkowe punkty dostępowe , w domu , jakieś po prostu pod sieci czy coś , czyli np. coś takiego jak jeden internet wifi w domu dla rodziny , i np. dodatkowe punkty wifi bez hasła np. dla gości (np. jeden w ogródku, drugi w sypialni dla gości itp), lecz chciałbym żeby np. ustawić w tych odblokowanych sieciach wifi dla gości limit danych itp , żeby za dużo nie korzystali i nie opóźniali mi internetu,

Tylko też potrzebuje zwiększyć zasięg :)

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli chcesz ogarnąć wszystko jednym Accespointem, to możesz to zrobić tylko za pomoca repeatera. Repeater stworzy drugą taką samą sieć na tym samym kanale  nie jest to zarządzalne.

Jeżeli jednak jednym routerem odbierzesz internet (router z opcją WISP) to wtedy już drugim Acces Pointem tworzysz nową sieć i ustawiasz ją jak Ci się tylko podoba.

 

Podsumowując, jeżeli chcesz stworzyć w domu klka sieci kup router z opcją WISP aby odebrać internet. Do tego trzeba też kupić jakiś wypasiony Acces Point, który potrafi tworzyć kilka zarządzalnych podsieci WiFi.

W Acces Poincie, który nadaje WiFi nie będzie trzeba nic zmieniać.

Edytowane przez andrzejwoloszyn
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To już będą dwa urządzenia.

doominik90
komentarz
komentarz

Witam, opiszę swój problem, bo mam wrażenie, że jest on podobny, jeśli nie taki sam, na komputerach znam się słabo, a na sprawach sieci i internetu praktycznie wogóle. Otóż mój sąsiad, a zarazem mój kolega udostępnia mi swoje wifi, z tym, że nie zawsze jest dobra jakość ponieważ między moim domem, a jego jest ok 30 metrów i antena w jego acces poincie musi być idealnie ustawiona, ponieważ gdy lekko się obsunie, ja automatycznie tracę jakość, albo wogóle zrywa połączenie. I tak, kolega ma router sagem tpsa nie pamiętam dokładnie modelu i do tego ma acces point edimax ew-7206apg, z którym łącze się laptopem, ale tak jak napisałem wcześniej, nieraz jest taka jakość, że wolę wyłączyć lapka i pooglątać trudne sprawy niż się wściekać. Pomyślałem, że może jest jakaś opcja, abym bezprzewodowo się z nim złapał swoim routerem. Kiedyś miałem neta z cyfrowego polsatu i został mi sprzęt edimax lt-6408n .  I teraz pytanie. Czy jest opcja moim edimaxem złapać jakoś sygnał od mojego kolegi, bez żadnego ustawienia haseł, ustawiania nowych sieci, poprostu złapania sygnału, dla użytku własnego, aby polepszyć komfort korzystania na swoim laptopie? Jeśli jest taka opcja BARDZO BYM PROSIŁ o instrukcję, prostym językiem, taką dla ułomnych :) Podrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten EDIMAX może funkcjonować w trybie WISP, czyli można ustawić wifi jako sieć WAN (instrukcja pkt 3.1.7). Jak konfigurować tego EDIMAX'a jest napisane w instrukcji obsługi www.cyfrowypolsat.pl/Edimax_LT-6408n_instrukcja_obslugi.pdf‎. Według mnie jest to napisane prostym językiem, ale jeśli nie znasz terminologii IT to wszystko i tak może być dla ciebie czarną magią.

 

Połączenie poprzez router nie gwarantuje, że będzie miał on na tyle mocne wzmocnienie karty i anteny byś odczuł wyraźną różnicę w jakości połączenia. Jakby nadal było słabo to zastanów się nad taką anteną http://allegro.pl/tp-link-antena-dookolna-8dbi-2-4ghz-tl-ant2408c-i5571928156.html(kupuj tylko anteny TP-Link, inne to często ściema). Po drugie, jeśli router pracuje w trybie WISP, to musisz do niego podłączyć komputer za pomocą kabla (zwykłej skrętki).

 

Jest jeszcze inna opcja, gdzie nie będziesz na łasce kolegi.

Ten router możesz wykorzystać do darmowego Internetu od Aero2 http://aero2.pl/Bezplatny-Internet/Informacje

Musisz posiadać jeden z poniższych modemów i podłączyć go do routera: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/router-edimax-lt-6408n.cp

(być może pozostał ci modem po Cyfrowym Polsacie ?). Modem NIE MOŻE posiadać sim lock'a.

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
doominik90
komentarz
komentarz

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Więc zrobiłem tak jak w instrukcji ze strony cyfrowego polsatu

14t7ekk.jpg

po kliknięciu "zastosuj" otwiera mi się ta opcja (ona także otwiera się automatycznie po wejściu w ustawienia WAN, i dopiero ja wszedłem w WISP)

b5juhd.jpg

i właśnie nie wiem czy mam coś zmieniać w "dynamiczny ip", albo w pozostałych, czy tylko WISP i koniec, bo zrobiłem tylko to co na pierwszym zdjęciu, wybrałem z listy sieć kolegi, dałem zastosuj, otworzyło się to "dynamiczny ip", ale nic nie wpisywałem i też dałem zastosuj, router się zresetował 90 sekund, połączyłem się z nim, ale internetu nie ma. Mam tylko bezpośredni od kolegi, który łapie laptop.  Czy coś pominąłem, bądź zrobiłem źle?

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

W WISP wpisz nazwę sieci z którą się łączysz i podaj do niej hasło (szyfrowanie). W dynamiczny IP daj wszystko na auto.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W WISP masz przycisk skanuj. Odnajdź tam sieć kolegi, wybierz ten sam kanał co ma jego sieć, wybierz szyfrowanie i wpisz hasło.

 

W dynamicznym IP póki co nic nie zmieniaj.

 

Teraz podłącz swój komputer kablem typu skrętka do EDIMAX'a w jedno z wolnych żółtych portów. Otwórz linie poleceń w komputerze i wpisz ipconfig. Daj tu zrzut ekranu z tego polecenia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.