x-kom hosting

Monitor 600-800

qben142
utworzono
utworzono

Witam,
poszukuję monitora w cenie 600-800zł najlepiej gdyby miał 24 cale. Monitor będzie używany do grania(CS:GO, LOL) oraz oglądania filmów. Co moglibyście polecić i dlaczego?

Youki
komentarz
komentarz

Jak blisko siedzisz od monitora ?

 

Stricte do CS'a GO w tej cenie nic z nówek nie dostaniesz.

qben142
komentarz
komentarz

z 80 cm od monitora 

Youki
komentarz
komentarz

Multimedialnie możesz brać Dell P2414H. Przyzwoite odwzorowanie barw oraz szerokie kąty widzenia, nie ma problemów ze smużeniem.

Youki
komentarz
komentarz

Jest na innej matrycy.

 

Może być, chociaż może ciut smużyć czasami.

qben142
komentarz
komentarz

ostatnie moje pytanie może wydać się strasznie laickie. Zdecydowałem się na kupno tego Della, a teraz pytanie, którym kablem go najlepiej podłączyć d sub czy HDMI ? bo jestem totalnie zielony w tym temacie 

Youki
komentarz
komentarz

HDMI

Soyero
komentarz
komentarz

Cześć. Nie będę zakładał kolejnego tematu ponieważ monitor którego szukam też się mieści w przedziale 600-800. I tak po przeczytaniu kilku wątków wypisałem na kartce takie:

 

1. LG24MP76HM-S

2. SAMSUNG S24D390HL

3. DELL P2414H

4. AOC 2369UM

5. Liyama X2483 HSU

 

Na monitorze tym będą pracowały głównie dorastające dzieciaki. Czyli monitor potrzebny jest do gier typu minecraft, Sims, fifa + filmiki i bajki z YT.

Brać który tańszy z wymienionych czy jednak są jakieś ważne cechy na korzyść konkretnego modelu?

 

Ps. Będę chciał od czasu do czasu oglądać na monitorze Telewizję naziemną z tego względu, że TV okupuje żona.

Czy do tych monitorów bez problemu podepnę Tuner TV aby oglądać naziemną?

Czy jednak muszę poszukac innego monitoru aby naziemna chodziła? Czy wbudowany tuner TV jest niezbędny do tego?

 

Ps.2. Do takiej karty graficznej : Gigabyte HD6850 1GB 256 PCI-E GDDR5 OC każdy z tych monitorów podepnę przez HDMI?

Youki
komentarz
komentarz

Czy do tych monitorów bez problemu podepnę Tuner TV aby oglądać naziemną?

Zależy jaki masz tuner, ale jak ma złącze HDMI, a powinienen mieć to oczywiście

Soyero
komentarz
komentarz

Tak

 

Zależy jaki masz tuner, ale jak ma złącze HDMI, a powinienen mieć to oczywiście

Tak, tuner ma HDMI. A jakbym chciał po USB coś na stale przyłączyć np.

http://www.morele.net/tuner-tv-omega-usb-dvb-t-mpeg-4-h-264-avc-hd-41399-692095/

to da radę jak monitor też ma wyjście USB>?

Czy lepiej się w to nie bawić i po prostu wyszukać monitor z wbudowanym tunerem/.?

Ew. możesz jakiś polecić?

Chciałem osobno z tego względu, że gdzieś wyczytałem, że monitory z wbudowanymi tunerami są do bani.

Youki
komentarz
komentarz

Czy lepiej się w to nie bawić i po prostu wyszukać monitor z wbudowanym tunerem/.?

Z tym to się nie baw, bo same monitory są kompletnie nieopłacalne z mega kiepskimi matrycami.

Soyero
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za info.

Czyli co polecisz z tych wymienionych?

 

1. LG24MP76HM-S

2. SAMSUNG S24D390HL

3. DELL P2414H

4. AOC 2369UM

5. Liyama X2483 HSU

 

Obojętne jaki wezmę nie sprawi znacznej różnicy czy jednak jakiś jest warty wyróżnienia>?

Youki
komentarz
komentarz

Z tańszych LG 24MP55HQ, potem optymalnie jak znajdziesz za te 700 zł max LG 24MP76HM-S to będzie OK, drożej to Dell P214H zdecydowanie

Soyero
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, dziękuje za info

 

 

 

edit:

Youki a http://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/dużo się różni od podanych wyżej?

Edytowane przez Soyero
Youki
komentarz
komentarz

O ile nie przeszkadza Ci wysoka minimalna wartość luminancji to może być ten AOC 

qben142
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie, jak mam podłączyć ten monitor pod HDMI jak on takiego wejścia nie ma?

Youki
komentarz
komentarz

A, kupiłeś Della ? 

qben142
komentarz
komentarz

tak, kupiłem della 

Youki
komentarz
komentarz

To przejściówke z HDMI na DP musisz wziąć. 

Youki
komentarz
komentarz

Chyba ta.k

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.