x-kom hosting

Gigabyte GTX770 4GB Windforce 3X OC - podkręcanie

Doomer47
utworzono
utworzono

Witam.

 

Rok temu kupiłem kartę wymienioną w temacie i niestety już nie jestem zadowolony z osiągów jej. Chciałbym ją jakoś podkręcić, by był chociaż minimalnie większy przyrost wydajności. Nigdy się nie bawiłem w podkręcanie GeForców i za bardzo nie wiem jak mam się za to zabrać. Czy ktoś bawił się w OC tej karty? Jakie programy do tego powinienem wykorzystać? Widziałem na różnych stronach internetowych, że najlepiej dać max. 1300MHz w procesor, 7,4GHz w pamięć i napięcie 1.21V. Obecnie mam wgrany w niej zmodyfikowany BIOS, który ma za zadanie lepiej wykorzystywać moc karty (niby boost jakiś jest, ale bardzo mały). W razie czego mam backup starego BIOS'u to mogę go w każdej chwili wgrać jeżeli może to sprawiać problemy. Reszta podzespołów:

Intel Core i7-4790k (niekręcony)

Thermaltake Smart M750W

MSI Z97-G43

Doomer47
komentarz
komentarz

Odświeżam

Youki
komentarz
komentarz

Każda sztuka kręci się inaczej. To jest sprawa losowa. Użyj programu MSI AfterBurner i kręć najpierw rdzeń co 20/30 MHz i sprawdzaj stabilność. 

  • 2 tygodnie później...
Doomer47
komentarz
komentarz

Każda sztuka kręci się inaczej. To jest sprawa losowa. Użyj programu MSI AfterBurner i kręć najpierw rdzeń co 20/30 MHz i sprawdzaj stabilność. 

Robić to na napięciu standardowym, tak?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, narazie tak. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.