x-kom hosting

video_tdr_failure windows 8.1

Youki
komentarz
komentarz

ostatnio win 8 przeszedł aktualizacje do 8.1

Kolejne aktualizacje systemowe także wgrane ?

 

Problem jest ze sterownikami do tej GPU. 

swen
komentarz
komentarz

Nie pokazywało innych aktualizacji 

 

jaki to problem?

Youki
komentarz
komentarz

W menedżerze urządzeń masz jakiś żółty wykrzyknik  ?

swen
komentarz
komentarz

jeden jest

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli przykładowo w OCCT dasz test na GPU i go uruchomisz to także masz błędy ? 

swen
komentarz
komentarz (edytowane)

błąd

 

 

Edytowane przez swen
Youki
komentarz
komentarz

Które teraz masz sterowniki do tej GPU zainstalowane ?

 

Zrób tak, z trybu awaryjnego usuń obecne sterowniki, do tego użyj programu Revo unninstaler, wyczyść resztki oraz wpisy z rejestru i spróbuj z awaryjnego zainstalować ze strony Lenovo. 

swen
komentarz
komentarz

tylko już pisałem, że ten sterownik ze strony Lenovo nie jest zgodny...

Youki
komentarz
komentarz

To ze strony nVidii.

swen
komentarz
komentarz

Wszystko wyczyscilem, zainstalowalem od nowa, ale problem występuje nadal

 

są jeszcze jakieś mozliwosci?

Youki
komentarz
komentarz

Jak nie masz nic do stracenia to masz możliwość zainstalować na czysto system od nowa ? 

swen
komentarz
komentarz

No za bardzo nie mogę tego zrobić...

 

Tak myślę nad tym i nie mogę tego ogarnąć co mogło się zepsuć 

 

idąc po kolei:

 

Ściągnąłem grę, grałem w nią ponad tydzień  i nie było żadnych problemów, laptop się nie wyłączał no nic -> 

windows przeszedł aktualizację do 8.1 -> 

przy uruchamianiu pojawiał się problem pt.:failed to create a D3D9 device. This can happen if the desktop is locked. exiting...  

nie mam pojęcia jak to "naprawiłem" ale coś zrobiłem i przestało się pojawiać, dalej ->

Gra zaczęła działać na zintegrowanej, a na Nvidii występuje problem wiadomo jaki ->

raz udało mi się odpalić grę na Nvidii i trzymała jakieś 4min (?), komputer pracował normalnie, nie zaczął głośno warczeć czy coś.

 

przecież  to musi się dać jakoś rozwiązać

Youki
komentarz
komentarz

Albo jakoś sterowniki się skopały, albo karta graficzna. 

swen
komentarz
komentarz

No ale jakby się karta zepsuła to chyba w ogóle by nie dało się przez nią odpalić?

Youki
komentarz
komentarz

Niekoniecznie właśnie, nie tyle zepsuła co może się odklejać. 

swen
komentarz
komentarz

Ale to by tak nagle? Przecież jak by miała się karta zepsuć to albo od jakiegoś uderzenia(?) albo się spaliła?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, może nagle i tyle, Tak samo jak w krzyżu strzeli czy coś, też zawsze nagle i niespodziewanie. 

swen
komentarz
komentarz

To mogę jakoś rozkręcić go i sprawdzić czy to technicznie się z nią coś  stało?


A wiesz jak się naprawia ten problem - > failed to create a D3D9 device. This can happen if the desktop is locked. exiting...   ?

 

 

bo w googlach się nie doczytałem.

Youki
komentarz
komentarz

To mogę jakoś rozkręcić go i sprawdzić czy to technicznie się z nią coś  stało?

Pytanie czy masz gwarancję, czy nie ? 

swen
komentarz
komentarz

no nie mam

Youki
komentarz
komentarz

Jak nie masz to można rozkładać.

 

Mimo wszystko najpierw proponowałbym wgrać na czysto WIn 8 od nowa i zobaczyć czy masz problem, może coś się skopało po aktualizacji i nie chce ruszyć dziwnym przypadkiem, może na 8.1 tylko jakiś odosobniony przypadek. Windows to kobieta z charakteru, różnie to bywa. 

swen
komentarz
komentarz

A może odinstalować aktualizację?

Youki
komentarz
komentarz

Możesz próbować

swen
komentarz
komentarz

hmmm

 

zainstalowałem minecrafta żeby zobaczyć  czy w innych grach jest to samo, oczywiscie wywalilo bs, ale przed tym mignęło okienko na dosłownie 2 sec z tego paska powiadomień w prawym dolnym że coś tam sterownik nie mógł zostać prawdilowo użyty czy coś w tą strone, wiec wydaje mi sie ze to problem ze sterownikiem a nie technicznie z kartą, jest jakiś inny sposob niz ten co mi pisales zeby w trybie awaryjnym? co prawda zaraz jeszcze raz pobiore i sprobuje ale moze inaczej tez sie da?


edit

chyba jestem na dobrej drodze - udało mi się zaktualizować  sterownik i teraz po włączeniu gry wywala błąd : 

 

tylko jak go naprawić....

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj uruchomić w grę w 800x640 i zobacz czy ten sam roblem Ci wyskakuję. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.