x-kom hosting

Komputer nie wyłącza się do końca

PLMamutPL
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z komputerem. Chodzi dokładnie o jego wyłączenie, system się zamyka lecz komputer nadal pracuje, wszystkie oświetlenia/wiatraki pracują normalnie. Kolejną sprawą jest zintegrowana kata sieciowa, po włączeniu kompa najzwyczajniej się odpala z jakimś błędem i muszę ją manualnie wyłączyć i włączyć. Proszę o rady, pomoc. :)
Wykonałem format kompa, wgrałem inny system i nic nie pomogło, sterowniki aktualne prosto ze strony gigabyta

 

CPU - Intel i7 4770K

GPU - GTX 770

RAM - DDR 3 16GB

MB - Gigabyte Z87X-UD3H

Windows 8.1 (obecnie), wcześniej na Win 7

 

mkgraf
komentarz
komentarz

co do karty sieciowej przeinstaluj sterowniki co do wyłączanie się komputera spróbuj reset biosu wyciągasz baterie z płyty głównej na około 10 min i wkładasz spowrotem. Jeżeli to nie pomoże to winy upatruje się w płycie głównej która nie odcina prądu, ale to tylko przypuszczenia

Youki
komentarz
komentarz

CPU kręcony ?

 

BIOS aktualny ?

PLMamutPL
komentarz
komentarz

co do karty sieciowej przeinstaluj sterowniki co do wyłączanie się komputera spróbuj reset biosu wyciągasz baterie z płyty głównej na około 10 min i wkładasz spowrotem. Jeżeli to nie pomoże to winy upatruje się w płycie głównej która nie odcina prądu, ale to tylko przypuszczenia

Zrestartowałem bios i na początku ok, ale później posiedziałem z 3-4godz na kompie i znów nie działało, a co do kart sieciowej instalowałem z 10 razy sterowniki i nic.


CPU kręcony ?

 

BIOS aktualny ?

CPU nie kręcone, BIOS włąśnie aktualizowałem, dam znać czy coś pomogło, ale wątpię.

Youki
komentarz
komentarz

Aktualizacje systemowe także wgrane ?

Chodzi dokładnie o jego wyłączenie, system się zamyka lecz komputer nadal pracuje, wszystkie oświetlenia/wiatraki pracują normalnie

 

Jak zostawisz go na dłużej to tez się nie wyłącza ? 

PLMamutPL
komentarz
komentarz

Aktualizacje systemowe także wgrane ?

 

 

 

Jak zostawisz go na dłużej to tez się nie wyłącza ? 

Wszystkie aktualizacje wgrane, sterowniki najnowsze. Nie wyłącza się nawet  jak sobie będzie stał 4-5godzin.

Youki
komentarz
komentarz

Z usypianiem/hibernacją włączeniem i wyłączeniem nie ma problemów ?

PLMamutPL
komentarz
komentarz

Z usypianiem/hibernacją włączeniem i wyłączeniem nie ma problemów ?

Po uśpieniu nie da się przywrócić do pracy, klawiatura, mysz się odpalają, ale obrazu nie ma. Włącza się normalnie, ale wyłączyć się nie da, gaśnie obraz, programy się zamykają, ale komputer nadal pracuje.

Youki
komentarz
komentarz

Przełącz się na zintegrowany układ graficzny profilaktycznie i zobacz czy masz tak samo. 

PLMamutPL
komentarz
komentarz

Przełącz się na zintegrowany układ graficzny profilaktycznie i zobacz czy masz tak samo. 

To samo, nic nie pomogło

Youki
komentarz
komentarz

 Na Win 7 nie było tego problemu ?

 

Wyłącz opcję szybkiego uruchamiania/zamykania w 8.1 i zobacz czy masz tak samo 

PLMamutPL
komentarz
komentarz

 Na Win 7 nie było tego problemu ?

 

Wyłącz opcję szybkiego uruchamiania/zamykania w 8.1 i zobacz czy masz tak samo 

Na Win7 też było dlatego formatowałem, po formacie to samo, więc 8.1 wgrałem

Youki
komentarz
komentarz

To raczej winę systemu można odrzucić, grzebałeś coś w UEFI ? 

PLMamutPL
komentarz
komentarz

To raczej winę systemu można odrzucić, grzebałeś coś w UEFI ? 

Nie grzebałem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.