x-kom hosting

Komputer do gier w cenie 3600zł.

BreathShadow
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Mam zamiar jeszcze w tym tygodniu zamówić nowy komputer tylko sam nie potrafię sobie go złożyć. Zastosowanie tego komputera to będą głównie gry typu: GTA 5, CS:GO, Batman Arkham Knight i inne najnowsze gry. Ze starego PC nie mam żadnych części, ponieważ sprzedałem go w całości. Monitor mam ten: Samsung SyncMaster SA300, lecz na  pewno będę chciał podpiąć do komputera drugi (to już będzie telewizor, ale służyć będzie jako drugi monitor). Do wcześniejszego komputera podłączałem ten telewizor wejściem VGA, także fajnie jak by takowe wejście było. Na nowym PC zamierzam zacząć streamować, nie wiem czy w tej cenie to realne, ale czekam na odpowiedzi. Pewnie czegoś zapomniałem tutaj dodać, także napiszę później. 
PS. Zależy mi na odpowiedziach od Youki :)

Aha... Jeszcze bym chciał, abym w przyszłości mógł rozbudować nieco komputer np. wymienić procesor na nowszy bez potrzeby wymiany płyty głównej.

Edytowane przez BreathShadow

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

BreathShadow  w tej cenie można nawet złożyć zestaw do OC procesora, ode mnie taka propozycja:

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Gigabyte GeForce GTX 970 ITX OC 4GB DDR5 256Bit (1076/7000) + Batman

Corsair VS 450W 80+ 120mm

SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)

Razem: 3598 zł

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa.

Dlaczego taki?

Masz tu bardzo dobra płytę główna do OC pod chipset Z87, w świetnej cenie. procesor i5 4690K. Chłodzenie już przyzwoitej wydajności zapewni OC, a jak zabraknie mu mocy dołozysz drugi wentylator. Pamięci ram 2x4Gb 2400 MHZ CL11 z radiatorem dla zachowania niskich temperatur pracy. Dysk twardy 1TB szybki. karta graficzna juz bardzo wydajna GTX 970 od gigabyta w światnej cenie. Zasilacz wystarczajacy do zasilenia tego zestawu. Obudowa przyzwoita konstrukcja z 2 wentylatorami i USB 3.0. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
BreathShadow
komentarz
komentarz

BreathShadow  w tej cenie można nawet złożyć zestaw do OC procesora, ode mnie taka propozycja:

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Gigabyte GeForce GTX 970 ITX OC 4GB DDR5 256Bit (1076/7000) + Batman

Corsair VS 450W 80+ 120mm

SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)

Razem: 3598 zł

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa.

Dlaczego taki?

Masz tu bardzo dobra płytę główna do OC pod chipset Z87, w świetnej cenie. procesor i5 4690K. Chłodzenie już przyzwoitej wydajności zapewni OC, a jak zabraknie mu mocy dołozysz drugi wentylator. Pamięci ram 2x4Gb 2400 MHZ CL11 z radiatorem dla zachowania niskich temperatur pracy. Dysk twardy 1TB szybki. karta graficzna juz bardzo wydajna GTX 970 od gigabyta w światnej cenie. Zasilacz wystarczajacy do zasilenia tego zestawu. Obudowa przyzwoita konstrukcja z 2 wentylatorami i USB 3.0. Pozdrawiam :)

Proszę dla mnie trochę jaśniej, ponieważ nie znam tych skrótów OC itp.. To znaczy, że można to podkręcać czy jak? Czy ten zasilacz na pewno będzie odpowiedni?  I co do obudowy to nie bardzo mi się podoba, można w tej cenie dostać jakąś ładniejszą albo z szybką? I jeszcze czy mógłbyś mi złożyć cały zestaw na morele? :)

Breaky83
komentarz
komentarz

To znaczy, że można to podkręcać czy jak?

tak.

Czy ten zasilacz na pewno będzie odpowiedni?

tak.

I co do obudowy to nie bardzo mi się podoba, można w tej cenie dostać jakąś ładniejszą albo z szybką?

ładniejsza to kwestia gustu, ale w tej cenie nie znajdziesz obudowy z szybką dobrej.

I jeszcze czy mógłbyś mi złożyć cały zestaw na morele? :)

specjalnie składałem zestaw na esc.pl bo taniej, na morele.net wyjdzie drożej, co mija sie z celem, bo nie zmieścisz się w budżecie. Pozdrawiam :)

BreathShadow
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz ładną obudowe z szybką i w dodatku wyciszoną to http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=23767 jest fajna

No, ta mi się bardziej podoba, ale czy wszystko się w niej zmieści i będzie pasować?


 

 

 

specjalnie składałem zestaw na esc.pl bo taniej, na morele.net wyjdzie drożej, co mija sie z celem, bo nie zmieścisz się w budżecie. Pozdrawiam :)

Ale jeżeli jednak byś mógł zrobić mi koszyk na morele z tymi samymi częściami to byłbym wdzięczny, ponieważ jeżeli wyśle im gotowy koszyk to mogą mi dać jakiś rabat na cały zestaw i wtedy porównam tu i tu jak to wyjdzie cenowo :)

Edytowane przez BreathShadow
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
No, ta mi się bardziej podoba, ale czy wszystko się w niej zmieści i będzie pasować?

tak, pamietaj jednak, że troszkę przekroczysz wtedy budżet. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
BreathShadow
komentarz
komentarz

Gigabyte GeForce GTX 970 ITX OC 4GB DDR5 256Bit (1076/7000) + Batman

Jeszcze co do tej karty, nie mogę znaleźć z nią testów w grach, da ona sobie na pewno radę w tych najnowszych grach na wysokich detalach lub ze streamowaniem?

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Jeszcze co do tej karty, nie mogę znaleźć z nią testów w grach, da ona sobie na pewno radę w tych najnowszych grach na wysokich detalach lub ze streamowaniem?

wystarczy, że poczytasz testy GTX 970 np tutaj i patrz na osiagi referentów będą zbliżone http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/ocuk-geforce-gtx-970-nvidia-970-cooler-edition-review/ .

 

Ale jeżeli jednak byś mógł zrobić mi koszyk na morele z tymi samymi częściami to byłbym wdzięczny, ponieważ jeżeli wyśle im gotowy koszyk to mogą mi dać jakiś rabat na cały zestaw i wtedy porównam tu i tu jak to wyjdzie cenowo

z tych samych częsci niestety się nie da, poza tym będzie to troszke inny zestaw no i droższy, watpię aby ci dali taki rabat, w takiej cenie jak możesz to kupić na esc.pl, ale próbować możesz, wtedy tak:

Płyta główna MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43)

Procesor Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (SPC097)

Pamięć A-Data XPG V1.0 DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 (AX3U2133W4G10-DR)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 970 DC2 OC Black 4GB (256 Bit), DVI, HDMI, 3xDP (GTX970-DC2OC-4GD5-BL) Limitowana Seria!

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500

Obudowa Zalman R1, USB 3.0, Czarna (R1)

Razem: 3875,21  zł

Dałem inna płytę główna bo tamta niedostepna troszkę gorsza, ale nadaję się do OC i jest pod nowszy chipset, dałem inne pamięci ram, dysk twardy, zmieniłem tez kartę graficzną bo tamta od gigabyta na morele.net jest nieopłacalna, lepiej już dopłacic do lepszego modelu, zmieniłem zasilacz. reszta bez zmian, a kwota znacznie wyższa. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
BreathShadow
komentarz
komentarz

z tych samych częsci niestety się nie da, poza tym będzie to troszke inny zestaw no i droższy, watpię aby ci dali taki rabat, w takiej cenie jak możesz to kupić na esc.pl, ale próbować możesz, wtedy tak:

A można jakoś zmodernizować zestaw, żeby była taka karta graficzna http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=63302bo ta malutka jest ponoć bardzo słaba.

Youki
komentarz
komentarz

ta malutka jest ponoć bardzo słaba.

Wydajnościowo GTX 970 to GTX 970, model ITX trochę się grzeje, cichy nie jest, ale się nie przegrzewa, więc nie ma tutaj problemów. 

Geeek
komentarz
komentarz

Mikrus to mikrus :D

Jakby kupił obudowe z oknem to taka duża grafika będzie ładniej wyglądała niż wersja itx

BreathShadow
komentarz
komentarz

A co do podkręcania procesora itp. to nie wiem czy będę to w ogóle robił bo nie mam pojęcia jak. Opłaca się to robić?

Youki
komentarz
komentarz

Jak umiesz to pewnie. 

Breaky83
komentarz
komentarz

Opłaca się to robić?

Opłaca, gdyż już niektóre GRY takie jak np ARMA III wymagają podkręconych procesorów do zpewniania płynności w grze w maksymalnych ustawianiach graficznych. Pozdrawiam :)

Geeek
komentarz
komentarz (edytowane)

To nie jest takie trudne, na youtube jest pełno poradników. Nie powinno ci to zająć więcej niż kilka godzinek(razem z czytaniem,oglądaniem poradników), a zyskujesz sporo na wydajności. 

Edytowane przez Geeek
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
A można jakoś zmodernizować zestaw, żeby była taka karta graficzna http://www.esc.pl/pr...oducts_id=63302bota malutka jest ponoć bardzo słaba.

słaba wcale nie jest, to nadal GTX 970, który oczywiście nie jest moze wysokotaktowany standardowo i nie ma wysokiego potencjału OC, ale za to jest w bardzo korzystnej cenie, a wydajność jego nie jest wiele niższa niż droższych konstrukcji, bo to nadal GTX 970. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
BreathShadow
komentarz
komentarz

słaba wcale nie jest, to nadal GTX 970, który oczywiście nie jest moze wysokotaktowany standardowo i nie ma wysokiego potencjału OC, ale za to jest w bardzo korzystnej cenie, a wydajność jego nie jest wiele niższa niż droższych konstrukcji, bo to nadal GTX 970.

Czytałem, że się mocno grzeje, a przez to może się coś stać z kartą? FPSy w grach są takie same jak w przypadku innych GTX 970? Przepraszam za te pytania, ale w jestem w tych rzeczach nowy, a wolę się upewnić i dobrać jak najlepszy zestaw, ponieważ musi mi starczyć na kilka dobrych lat :)

Youki
komentarz
komentarz

Temperatury w granicach normy.

 

FPSy w grach są takie same jak w przypadku innych GTX 970?

Tak.

BreathShadow
komentarz
komentarz

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/ Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ SilentiumPC Fortis 2 XE1226 Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda Gigabyte GeForce GTX 970 ITX OC 4GB DDR5 256Bit (1076/7000) + Batman Corsair VS 450W 80+ 120mm SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z) Razem: 3598 zł

Ok... Czyli finalnie pierwsza propozycja jest najlepsza za tą cenę? Tutaj jeszcze bym sobie tylko zmienił na tą obudowę http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=23767czyli wyszło by razem 3664zł. Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie pamięci ram, ale nie ważne. Jeszcze tylko zobaczymy jaki rabat da mi morele :)

Youki
komentarz
komentarz

Pamięci jak pamięci, obudowę możesz zmienić

BreathShadow
komentarz
komentarz

Troszkę zmieniłem koszyk teraz wygląda tak: http://iv.pl/images/38615822255327598654.png
Zmieniłem płytę główną na inną - tańszą (możecie powiedzieć czy wszystko jest ok), tańszy RAM, lepszy zasilacz i dodałem nagrywarkę DVD, ponieważ GTA mam na płycie i nie miał bym jak zainstalować :D Powiedzcie czy wszystko jest dobrze. Trochę wysoka cena wyszła, dlatego moje pytanie jest takie czy to dodatkowe chłodzenie jest potrzebne? To w zestawie z procesorem nie starczy? Trochę by mi to odciążyło budżet.

Youki
komentarz
komentarz

Zostań przy chipsecie Z87/Z97 czyli najtaniej masz AsRock Z87 Extreme i wtedy pamięci 2400 MHz bo w najnowszych grach widać już wzrost wydajności

BreathShadow
komentarz
komentarz

Zostań przy chipsecie Z87/Z97 czyli najtaniej masz AsRock Z87 Extreme i wtedy pamięci 2400 MHz bo w najnowszych grach widać już wzrost wydajności

Ok... Teraz to wygląda tak: http://iv.pl/images/11357952283111744214.png
A dysk ssd na system nie jest wymagany? Na jednym dysku może być system i wszystko inne czyli gry, programy?


Zostań przy chipsecie Z87/Z97 czyli najtaniej masz AsRock Z87 Extreme i wtedy pamięci 2400 MHz bo w najnowszych grach widać już wzrost wydajności

Jeszcze jedno... Jak w przyszłości będę chciał lepszy procesor lub kartę graficzną to będę mógł go wsadzić w tą płyt główną?

Geeek
komentarz
komentarz

A dysk ssd na system nie jest wymagany? Na jednym dysku może być system i wszystko inne czyli gry, programy?

Dysku ssd nie trzeba mieć, jest to taki bajer.

Jeszcze jedno... Jak w przyszłości będę chciał lepszy procesor lub kartę graficzną to będę mógł go wsadzić w tą płyt główną?

Tak, będziesz mógł wsadzić, ale najprawdopodobniej za te kilka lat bardziej będzie się opłacało wymienić płytę na nowe generacje procesorów.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.