x-kom hosting

Gaming Work Machine - EVONRIG

evon
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, Jestme tutaj nowy, moja przeslosc z komputerami jest dosc solida ale przestalem interesowac sie kompami tak bardzo i przerzucilem sie na Pleja. Lecz teraz za wymogiem studiów musze powrócić do korzeni. Zaczne tak że składam RIG'a do tworzenia gier, renderingu, multi-taskingu, tworzenia grafiki - ogolnie do zaanwansowanej pracy przy programach takich jak UE4, zBrush, 3DSMAX i takim podobnym. Więc powiedzmy ze na kompa mam w planach wydac kolo 3 tysiecy funtow juz ze wszystkim - buda, klawiatura, mysz, monitor itp.  Pisze ten temat by poznac wasze zdanie co o tym myslicie oraz o to by udokumentowac calego builda smile.png bede tutaj pisał update'y z progresem wiec mozecie smialo sledzic temat jak co idzie.

 

Zacznijmy od listy częsci:

Buda: Corsair Obsidian 900D Super Tower

CA-120-CS_76679_350.jpg

Zasilacz Modularny: Corsair HX1200i 1200W

 

Płyta Główna: MSI X99S Gaming 9 ACK Intel X99 (Socket 2011) DDR4 EATX

MB-282-MS_102304_350.jpg

Procesor: Intel 5820K 3.30GHz (Haswell-E) Socket LGA2011-V3 (zastanawiam sie jeszcze nad wersja 3.50Ghz)

Chłodzenie: Corsair Hydro H100i GTX (musze sprawdzic czy pasuje do budy jeszcze)

HS-032-CS_107847_350.jpg

Grafika: EVGA GeForce GTX 980Ti Superclocked (albo MSI, jak myslicie?) - Z czasem bedą dwie a jak cena totalnie spadnie do 100-200 funtow.. beda cztery pewnie

 

RAM: GeIL Super Luce 16GB (4x4GB) DDR4 3000MHz Quad Channel (lub corsair, do pelnego loopa)

MY-186-GL_110581_350.jpg

SSD: Samsung 400GB SSD 845DC PRO SATA

 

SSHD: Western Digital Caviar Red 4TB

 

To jest plan na pierwszego builda, narazie chlodzenie ciecza bedzie mial tylko procesor bo potrzebuje komputer na szybko a niechce narazie mi sie bawic w pelnego loopa więc narazie będzie grafika chlodzona powietrzem a procek ciecza. No i wiadomo chce zobaczyc jak ten zestaw bedzie pracowal i czy wystarczy mi to, jezeli grafika bedzie sie przegrzewac to bede musial zainwestowac w pelnego loopa a narazie szkoda mi wydawac 80 funtow za chlodnice a potrzeba ich 5..  Narazie tylko zainwestuje w wiatraki juz do tych chlodnic bo wiatraki zawsze sie przydadza zeby stworzyc dobry przeplyw powietrza. Jak bede robil pelnego loopa to najpierw zrobie to na prosty sposob giętkimi wężykami, a pozniej jak bede mial czas i zainwestuje w heat guna to zrobimy z akrylowych rurek ale narazie na to czasu niema..

 

Jeżeli będę chcial zrobic to tak jak chcialem i zeby wygladalo tak jak chcę to dojdą takie części:

 

Blok Procesora: Koolance CPU Water Block

WC-101-KA_61124_350.jpg

Blok Grafiki: XSPC Razor GTX 980Ti Waterblock

WC-322-XS_99231_350.jpg

 

Blok RAM: EK Water Blocks EK-RAM

 

Pompa i Rezerwa: XSPC Twin D5 Dual Bay Reservoir/Pump Combo

WC-163-XS_56761_350.jpg

Dodatkowa Rezerwa: Bitspower Z-Multi 400mm Water Tank

 

Chlodnice: Koolance HX-CU1403V 30 FPI Copper Radiator - 420mm (1x quad, 2x triple, 1x double, 1x single = 5 chlodnic)

 

Juz takich pierdół jak ogumowanie, tuby, klamry, płyny nie bede podawac bo niema sensu (sam zreszta niewiem jaki dokladnie kolor zrobie ani jak) wiem ze bede potrzebowal fan switcha i moze dokupie tez kontroler ale narazie nie potrzebny..

 

Chcę aby kiedys to wyglądało mniej więcej tak:

blEphlwm.jpg

 

A pewnie bedzie wygladac tak: (bez loopa)

WyyAWAsm.jpg

 

 

 

Jak to wyjdzie i jak bedzie wygladac.. zobaczymy napewno plany na kolorystyke pewnie ujda troche zmianie i w ogole.

 

Inne pomysły jeszcze na wyglad: 

http://i1220.photobu...82/DSC_1018.jpg

http://forum.corsair...98&d=1399033644

http://www.overclock...t/1000/flags/LL

http://www.overclock...184132/flags/LL

 

Teraz tylko musze jutro jechac zobaczyc materialy na biorko bo chce samemu zrobic poniewaz mam bardzo maly pokoj a z taka wielka buda musze dobrze sobie na wymiar zrobic zeby miec wygodne miejsce pracy. Jak biorko bedzie i przyjda fundusze to wkoncu zaczniemy zamawiac czesci i skladac - bede wam o wszystkim mowil co i jak idzie smile.png zdjecia tez beda! smile.png

 

Jak bedziecie chcieli to dam wam informacje ile kazda czesc osobno kosztuje i ile to bedzie kosztowalo - nie chcialem mowic co i ile zebyscie oceniali wylacznie po czesciach. ale jak cos to mówcie jak chcecie wiedziec to zrobie wam liste smile.png A no i jak was ciekawi jak chce zrobic przepływ powietrza to dajcie znac to wam rozrysuje narazie napisze tylko ze z dolu beda 4 wiatraki  z lewej strony(powietrze do obudowy), 2 z prawej(na zewnatrz), 3 z przodu (do budy), 3 u gory( na zewnatrz), 1 z tylu(na zewnatrz)

 

Co do monitora, myszki, i klawy niewiem.. cos co mi dlugo wytrzyma i jest bardzo precyzyjne.. nie nie chodzi mi o to by dobrze strzelac do ludzi w battlefieldzie.. najwazniejsze dla mnie w myszcze jest precyzja, lekkosc klikniec(kółko najwazniejsze), i ergonomika.. klawiatura.. aby sie po prostu dobrze pisalo i bylo wygodnie. (no i musi ladnie wygladac tak samo jak myszka wink.png ) co do monitora.. tutaj mamy pole popisu bo zastanawiam sie nad Widescreen True 4K x2 albo wziac cos w nietypowej rozdzielczosci co zastapi mi 2 monitory, mowie tutaj o Ultra wide.. tylko niestety to jest QHD tylko wiec nici z 4k. teraz pytanie tylko czy potrzebuje Ultra HD czy QHD starczy. 

MO-211-SA_100740_350.jpg

Jezeli chodzi o multitasking i o pracowanie to wydaje mi sie ze ultrawide bedzie lepszy. niewiem jak na nim beda wygladac gry oraz filmy.. jakies porady?

odnosnie RIGa prosze o pytania. bede wam odpisywal jak bede mogl i jak cos ruszy do przodu to dam wam znac! A i jeszcze kiedys pokaze wam moj pokoj i proces robienia biorka bo sam jeszcze nie jestem pewny jaki design bedzie najlepszy. 

 

Teraz zauwazylem że tutaj powinno sie wklejac prośby o złożenie komputera.. to teraz pytanie jak nie tu to gdzie taki temat wkleic ? nie znalazlem dzialu z komputerami uzytkownikow - a moze warto? popatrzec, oceniać? wsumie troche ten temat sie tutaj nadaje bo chcialbym tez sie spytac co o tym zestawie myslicie i czy macie jakies alternatywy na czesci? Jezeli zejdzie mi z kasa dluzej niz tydzien to bede musial popatrzec na inne czesci czy niema czegos lepszego. a no i jeszcze chce dodac ze system chcialbym zeby pociagnal jak najdluzej bez potrzeby wymiany czesci na nowe. 

Beaker
komentarz
komentarz

to teraz pytanie jak nie tu to gdzie taki temat wkleic ?

http://www.forumpc.pl/forum/115-nasze-projekty/

  • 7 miesięcy później...
DaLufuxa
komentarz
komentarz

I co z projektem, bo widzę że cisza, a przeczytałem całą mini lekturę i jestem ciekaw :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.