x-kom hosting

Zepsuty dysk w laptopie żony :)

Buri1920
utworzono
utworzono

Hej.

W laptopie żony padł dysk twardy. Teraz ciągle mi truje że chce wejść na mój i mi to strasznie przeszkadza.

 

Jako że nie do końca wiem jak o dobrać a chce zrobić to sprawnie i szybko.

Potrzebuje dysk do Toshiby satelite a 300 (stary ale wystarczy). Chce go oczywiście wewnątrz nie jako zewnętrzny.

Jak wygląda sprawa ze stykami. Wyciagałem kiedyś i wrzuciłem do szafy dysk z jeszcze starszej toshiby jednak nie pasuje. Czym sie kierować przy zakupie żeby wszystko pasowało styki jak z tą SATA? czy może ssd tu wrzucić.

 

Czy taki by pasowal?

http://www.ebay.de/itm/120GB-SSD-Solid-State-Disk-Festplatte-6-4-cm-2-5-HDD-intern-SATA3-RE107-/291125678922?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item43c871534a

 

To jest zdjęcie mojego aktualnego dysku

 

[attachment=40814:20150623_184855.jpg]

[attachment=40815:20150623_184902.jpg]

 

Pozdrawiam

Jaro070
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz SSD, to kup coś markowego i sprawdzonego np. Plextor M6S 128 GB albo wolniejsze i trochę tańsze Transcend SSD370Crucial BX100.

Gość
komentarz
komentarz

Tam jest maks.SATA2 także nie przeżywaj za bardzo z tą wydajnoscią.

Przy SSD najbardziej liczy się czas dostępu a nie benchmarkowe wyniki.

Sam kupiłbym jakiegoś Cruciala MX100 najlepiej albo M550.

Buri1920
komentarz
komentarz

a z nie ssd co byście polecili? ogólnie mam szukać pod SATA 2 rozumiem? Patrzalem na ceny tych co podaliście i chyba jednak nie chce az tyle inwestowac zwlaszcza ze jestem po zakupie swojego laptopa.

Youki
komentarz
komentarz

Mogą być też i SATA III 

r102
komentarz
komentarz

Jak żonie starczał ten HDD 250 GB, to bym się nie szczypał i brał SSD -  może starczy połowa tej wielkości ???

 

Cena dysku talerzowego do laptopa nowego /używanego to bym się bał kupować/  to minimum prawie 200 zł

/sądzę że za granicami tyle samo/

 

jak starczy ok 120 GB to SSD prawie tyle samo kosztuje, a jak raz popracujesz na SSD 

to nie będziesz już chciał wrócić do talerzowca, naprawdę  :E

Buri1920
komentarz
komentarz

dobra namówiliście mnie na tego.

http://www.ebay.de/itm/141651374850?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Te inne były troche droższe. Mam nadzieje że będzie zadowolona a ja będe miał spokój. Fakt, że dużej pojemności nie potrzebuje. Mamy przecież 2 dyski zewnetrzne po 1 tera. A ten dysk wejdzie bez problemu bez jakiś przejściówek bo pierwszy raz twardy kupuje:)?

 

W Polsce różnica jest niewielka chyba z 3 zł taniej znalazłem.

 

Dzięki wielkie za pomoc

Jaro070
komentarz
komentarz

 

W Polsce różnica jest niewielka chyba z 3 zł taniej znalazłem.

 

65,48 * 4,17 zł = 273 zł. W Polsce za 249 zł można kupić Crucial M550 128 GB, czyli taniej i o klasę wyżej.

MPI serwis
komentarz
komentarz

Ja osobiście polecam jak dla żony żeby dała spokuj najtańszy SATA 2,5" I po sprawie

A jeżeli myślisz o SSD to zamontuj do swojego a swój daj żonie

Pozdrawiam
MPI serwis

Wysłane z mojego P6000 5.0 01 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.