x-kom hosting

Windows 8 oem, wymiana dysku brak oryginalnego obrazu iso.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Seskil
utworzono
utworzono

Hej! Nie wiem czy dobry dział, mam jednak nadzieje że tak.

Mam problem, przeszukałem google, przeszukałem stronę microsoftu (dalej ms) i nadal nie wiem co zrobić.

Sprawa wygląda następująco, z 2 lata temu kupiłem Windowsa 8 64 pro oem, chce wymienić dysk, licencja oem podobno na to już zezwala. Brak mi jednak oryginalnego nośnika, na stronie ms można pobrać media creation tool (dalej mct) którym pozwala ściągnąć windowsa 8.1 no i właśnie.

Klucz podobno zapisany jest w biosie, a więc "wypaliłem" obraz za pomocą mct na pendrive, zrobiłem dokładny format (usuwając wszystko z każdej partycji) i ku mojemu zdziwieniu, rzeczywiście system od razu był aktywowany właśnie moim kluczem.

Jednak, czy opcja ta zadziała kiedy, wymienię dysk, i spróbuje zainstalować od razu ten sam obraz windowsa 8.1? Licencja oem zezwala, ale produkt który zakupiłem to windows 8 i do niego mam klucz. Z tego co wyczytałem w internecie potrzebny będzie telefon do mc żeby dali mi "nowy" klucz, i od razu miałbym powiedzieć że do windows 8.1 bo nigdzie nie mogłem pobrać samej ósemki?

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Gość
komentarz
komentarz

Nie powinno być żadnych problemów przy instalacji nawet nie żąda klucza a po podpięciu pod internet sam się aktywuje.

Sprawdzone na laptopie Samsung z Windows 8 a instalacja 8,1 z nośnika pobranego ze strony Microsoft.

Oczywiście tylko wtedy jeśli system był preinstalowany przez producenta a nie kupiony osobno.

Seskil
komentarz
komentarz

No właśnie kupiony osobno, sam komputer to składak, od początku działa na tym systemie. Sęk w tym, że jak dobrze rozumiem windows przy formatowaniu zostawia pewne "pliki" na dysku i to albo z nich wie jaki był uprzednio zainstalowany system, stąd też od razu sam się aktywuje, albo jak ktoś gdzieś pisał informacja ta jest zawarta w biosie. Miałoby to sens, bo licencja oem zezwala wymienić wszystkie podzespoły w komputerze poza płytą główną (wtedy tracimy licencje). Może jeszcze inaczej, da się gdzieś znaleźć sumy kontrolne każdego wydanego przez ms systemu? Czyli jak w moim przypadku Windows 8 Pro oem na rynek polski? Dobra robota ms, znowu...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego nie masz nośnika jeśli kupiłeś system osobno.

Oryginalny Windows to;

1.dowód zakupu

2.certyfikat autentycznosci

3.nosnik odzyskiwania

4.licencja

Punkty 1 i 2 musisz posiadać.

Nie masz żadnego klucza w BIOS musisz w czasie instalacji podać swój i potem aktywować.

Po formacie Windows nie zostawia żadnych plików i musisz podać klucz.

Po co Ci sumy kontrolne, przecież masz legalny system to musisz mieć i nośnik.

Edytowane przez nowy1986
Seskil
komentarz
komentarz

Mam nośnik który "nie działa", może zdjęcie dać? Bo widzę nie zdarzyło ci się zapodziać czy porysować płyty... Następnym razem będę bardziej uważał. :E Gdyby tworzenie kopi zapasowej systemu było nielegalne microsoft nie udostępniałby narzędzi do tego służących.

Gość
komentarz
komentarz

Płyty nie Windowsem nie zdarzyło mi się nigdy zarysować czy zniszczyć, po zakupie systemu od razu robię kopie i z niej zawsze instaluję Windows.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

Pobierz system z tej strony, przy instalacji podaj klucz,potem aktywacja i po problemie.

Seskil
komentarz
komentarz (edytowane)

No mi niestety tak... No i tak jak pisałem, tym narzędziem zrobiłem już Sobie kopie flash usb którą sformatowałem komputer dwa dni temu, klucz działa, owszem. Pytanie jednak brzmi czy zadziała kiedy usunę system z tego dysku, np dban'em, (licencja oem zezwala na użytek na jednym komputerze na raz) zamontuje nowy dysk i zainstaluje tego Windowsa którego mam teraz właśnie na nowym dysku.

1. Czy zadziała klucz, tutaj działa, więc powinien, aczkolwiek nie wiem jak system ms sprawdza czy klucz nie jest aktualnie przypisany do innego komputera (dlatego chce użyć dban'a).
2. Czytałem że możliwe iż będzie wymagany telefon do ms aby dali mi "nowy" klucz, dadzą jeśli wymieniłem cokolwiek poza płytą główną, więc powinni, ale czy taki klucz z ósemki od nich zadziała na 8.1?

Dzięki!

Edytowane przez Seskil
  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

Po wymianie dysku nie będzie żadnych problemów z aktywacja przez internet.

Oczywiście system może być zainstalowany tylko na tym komputerze.

Natomiast czy klucz z 8 zadziała na 8,1 tego nie wiem na laptopach działa bez problemu.

Jeśli nie zadziała używasz tzw. generic key poczytaj na necie nie chce mi się szukać.

  • Dobra wypowiedź 1
Seskil
komentarz
komentarz

No mam już jeden generic który podobno zadziała, dzięki wielkie. Zabieram się do pracy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.