x-kom hosting

Jak zrobić grę?

KUŁAK
utworzono
utworzono

Jakiego języka się uczyć?
Chodzi mi o grę fabularną 3D.
Jakim programem ją wykonać lub silnikiem?

PROGer
komentarz
komentarz

Uuuu cięzko Ci będzie :)

Posługujesz się na chwilę obecną jakimś językiem programowania?

KUŁAK
komentarz
komentarz

Posługuje się C#.
Ten mi wystarczy czy uczyć się jeszcze jakiegoś?

PROGer
komentarz
komentarz

Opanuj doskonale C# i spróbuj napisac póki co jakąś prosta grę np. PackMana na własnym silniku. Robiłes już cos takiego?

KUŁAK
komentarz
komentarz

Swojego silnika jeszcze nie miałem okazji zrobić, a co do gier to robiłem już kilka w Unity3D ale były dość słabe.

PROGer
komentarz
komentarz

Wiesz ... nie porywaj się z motyką na słońce. Od razu mega gry nie zrobisz. Moim zdaniem trzeba pomału próbować i robić coraz bardziej zaawansowane.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli szukasz pomysłu na grę to zobacz, że projekt "indie" wcale nie musi być pełen wodotrysków aby odnieść sukces:

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1170

A tutaj masz na kolejne dowody:

http://www.introversion.co.uk/

 

Pomysłów poszukaj wokół siebie. Nigdy nie kopiuj pomysłów, tylko twórz nowe, bo to decyduje o sukcesie niezależnego produktu. Zamiast próbować podrobić Far Cry, lepiej zrobić symulator wysypiska śmieci.

Edytowane przez MasterYoghourt
rafalluz
komentarz
komentarz

^Ale to nadal nie są małe projekty. Niech zacznie od czegoś prostego, np. jakiejś gry logicznej. Większość takich gier nie wymaga ani super grafiki, ani wielkiej ilości kodu.

ktosik99
komentarz
komentarz

wystarczy zrobić irytującą grę jak flappybird i już możesz trzepać 50k $ dziennie :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.