x-kom hosting

Opinia o Zasilaczu SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: rafalluz ,
kosa12
utworzono
utworzono

Witam, poszukuję opinii o zasilaczu: SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus czy warto kupować? Cena około 250zł, moduły, wygląda fajnie jak na cenę i niezła sprawność.

 

Jeśli ktoś ma ten zasilacz lub słyszał coś złego/dobrego to proszę o opinię :)

rafalluz
komentarz
komentarz

Niewątpliwie Supremo M1 jest lepszą konstrukcją niż Vero M1.

 

By ułatwić decyzję, podlinkuję drugą recenzję:

 

http://infobit.pl/kategoria/hardware/silentiumpc-supremo-m1-gold-550-w

 

Można poczytać obie i sobie przekalkulować, czy, jeśli jest taka możliwość, warto dopłacić, czy też nie.

kosa12
komentarz
komentarz

W sumie to w tym Supremo M1 przekonuje mnie to że kable są dłuższe. Czy jest duża różnica między nimi (pod wzgledem kabli)?

  • Rekomendowana odpowiedź
rafalluz
komentarz
komentarz

Długości wszystkich wiązek zostały podane, więc możesz sobie porównać.

  • Dobra wypowiedź 1
kosa12
komentarz
komentarz

Finalnie chyba zdecyduję się na jeden z tych:

Thermaltake Smart SE Modular 730W - 292zł
Tacens SILVERVALEO V 800W MODULARNY - 315zł
Tacens Valeo V 900W Modularny - 332zł

 

Wybrałem bardziej ,,mocne" sztuki ponieważ prawdopodobnie zmienię płytę główną i chce mieć możliwość zabawienia się w SLI bądź CrossFire.

Który z nich będzie najlepszy (prawdopodobnie 2x Radeon R9 280x) - moim faworytem jest Tacens SILVERVALEO V 800W.

tluk
komentarz
komentarz

Ke? Chcesz świadomie wybrać gorszą opcję? :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jak chcesz robić SLI/Crossfirex to tylko z R9 290x/GTX 970/GTX 980

kosa12
komentarz
komentarz (edytowane)

Może nie tyle gorszą co tańszą :P, 800W starczy?

 

Chodzi mi o to że w moim rozumowaniu skoro ze 15zł więcej dają 100W więcej mocy to chyba musieli przyciąć koszty na kablach itp, ale ja się nie znam :(

Edytowane przez kosa12
rafalluz
komentarz
komentarz

Raczej podejrzewałbym, że wzięli zasilacz 500-600W i sprzedają go jako 800W. Tacensa radzę omijać z daleka, piszę to na podstawie tego.

 

Jak bardzo chcesz 280x CF (co średnio widzę), Thermaltake od biedy mógłby być, ale zapasu na OC wielkiego nie będzie:

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Zasilacz to jedyny podzespół na którym nie warto oszczędzać.

kosa12
komentarz
komentarz (edytowane)

Zdaję sobie sprawę że nie warto oszczędzać na zasilaczu, ale wiecie jak to jest :P. Nie planuję podkręcać kart jak na razie, czyli Thermaltake Smart SE Modular 730W jest w stanie to udźwignąć? Jestem też otwarty na jakieś sugestie :)

 

Próbowałem znaleźć recenzję tego Tacensa na infoBIT.pl ale chyba jestem upośledzony albo ta wyszukiwarka mnie nie trawi :)

Edytowane przez kosa12
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

"Tego" tzn. Valeo V? Nie ma takiej recenzji na infoBIT.pl. I prawdopodobnie nigdzie w necie (przynajmniej jeśli mowa o porządnych recenzjach). Każe to traktować go jako jednostkę niesprawdzoną. A widząc, co ostatnio ta firma wyczynia (patrz MP700), dawanie im kredytu zaufania nie ma sensu.

Edytowane przez rafalluz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.