x-kom hosting

Vista uruchamia się w nieskończoność

nanek884
utworzono
utworzono

Witam, miałem problem ze startem Visty, ponieważ wyskakiwał błąd z plikiem sptd.sys i nie włączał się nawet tryb awaryjny, NIC.
Zaznaczam, że płytę recovery z Vistą zgubiłem.
Poczytałem i wiele osób radziło usunąć dzięki linuxowi ten plik C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys więc podpiąłem pendrive z Xubuntu i wywaliłem to i troszeczkę pomogło, ale tylko na tylę, że teraz pojawia się pasek ładowania systemu, ale już nie dochodzi do logowania. Raz tylko załadowało system awaryjny, ale to tylko raz.
Więc możliwe, że np. coś jeszcze siedzi w rejestrze z tym plikiem, w jaki sposób teraz to wyczyścić? Czy można jakoś zdobyć płytkę by naprawiło Vistę?

Błąd pojawił się w momencie gdy nagle wyskoczył niebieski ekran podczas normalnego użytkowania Windowsa, nic nie było instalowanie na minimum 2 dni wcześniej przed błędem. Po restarcie system padł.

Dzięki za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Płytkę z Vistą zgubiłem-brak słów po prostu brak słów.

Nawet nie napisałeś czy to laptop czy PC,jaka to Vista i czy nadal jest czytelny klucz produktu na naklejce bo jeśli jest czytelny to można wgrać czystą Vistę.

Po drugie jeśli to lapek to powinien mieć partycję recovery i z niej można przywrócić Windowsa.

nanek884
komentarz
komentarz

Mieszkałem z kilkoma współlokatorami i jak wiadomo różnie to bywa mieszkając z kims;]

Laptop/Vista home basic.

A jak z partycji to zrobić?

PROGer
komentarz
komentarz

nowy 1986 nie wszystki elaptopy mają Recovery na dysku. Zakladam, że nanek884 ma laptopa z niezłym już starzem skoro to Windows Vista. Ja mam Asusa F3SV z Vistą i Recovery znajduje się tylko i wyłącznie na zewnętrznym nośniku danych czyt. płyta CD.  nanek884 - skoro zawieruszyłeś płytkę, a jak widać przydałaby się reinstalacja systemu, to masz 2 wyjścia:

1. Pożyczyć od znajomego jeśli takową ktoś ma :gobi: 

2. Spróbować ją pozyskać z sieci po czym nagrac na nośnik. Może ten link okaże się pomocny. Zakładam że strona anglojęzyczna nie będzie stanowić dla Ciebie bariery

http://techblissonline.com/vista-recovery-disc-download-and-create-to-recover-windows-vista-32-bit-x86-and-64-bit-x64-editions/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.