x-kom hosting

Windows 7 czy Windows 8 do gry CS:GO na mój komputer?

Lidex
utworzono
utworzono

Witajcie, próbowałem już wielu kombinacji, ponieważ komputer (stacjonarny) używam tylko i wyłącznie do oglądania filmów na YouTube oraz grania w jedną grę, COunter Strike:Global Offensive, tak więc wszyscy wiemy że w tej grze grafika nie jest najważniejsza a jej płynność i działanie.

 

Zainstalowałem Ubuntu 14.04 LTS - Niestety ale fps były na poziomie 25 - 45, nie dało się grać, mimo iż namęczyłem się z instalacją steam (nie przez wine) ponieważ na 64 bity trzeba było kombinować z dodaniem pakietów 32 bitowych oraz instalacją sterowników niestety to nie pomogło.

 

Kolejny system to Windows 7, gra chodziła bardzo dobrze na średnich ustawieniach a fps dochodziły do 200, gra działała płynnie i bez żadnych problemów. Niestety ale pobrałem program do tworzenia skinów, namieszało się coś w plikach gry no i BAN VAC, zdenerwowałem się, impulsywnie zareagowałem i szukałem rozwiązania, jak jeszcze dopieścić komputer, który nowy nie jest ale żeby mieć spokój, chodził szybko i sprawnie.

 

Czytałem porównania i oglądałem, wyszło na to że Windows 8 jest najlepszy do gier w chwili obecnej, najszybszy i najwydajniejszy niż windows 7, zaczął mi się robić mętlik w głowie, po wielu walkach z windowsem 8 czarnym ekranem z kursorem aktualizacjami itd... działa...

 

Pobieram CS;GO ale długo zejdzie bo niestety mam wykorzystany transfer i idzie po 100KB/S ale dam rade.

 

 

Pytanie do was, proszę o rzeczową i popartą argumentami odpowiedź.

 

 

1.Jaki system rzeczywiście jest najlepszy do gier w chwili obecnej na moją konfiguracje sprzętową?

2.Dlaczego windows 8 zainstalował sam sterowniki nvidia skoro ja ich nie instalowałem stało się to podczas aktualizacji?

3.Czy mój komputer zyska na wydajności zmieniając Windows 7 na Windows 8 ?

 

 

Nie używam żadnych programów, na komputerze tylko zainstalowany Steam + Counter Strike oraz google chrome

 

Programy jakich używam to ccleaner i auslogic defrag disk touch, nic wiecej żadnych śmieci nie mam poinstalowanych.

 

Szukam jeszcze dobrego lekkiego antywirusa (darmowego)

 

Komputera nie chcę modernizować bo nie mam na to funduszy a jesli takowe będą kupie nowy, który juz nie da mi tyle do myślenia i dylematów.

 

 

Moja konfiguracja sprzętowa to

 

INTEL CELERON CPU G550
2,60 GHZ 2,60GHZ 2 rdzenie
4GB ram
Dysk 750GB SATA
Grafika GeForce GT610 1GB
Zasilacz Seasonic g450  450w
Płyta główna H61M-P20 (G3) 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

1.Jaki system rzeczywiście jest najlepszy do gier w chwili obecnej na moją konfiguracje sprzętową?

Skoro Ubuntu odpada z powodu małej ilości FPS to pozostaje Win7 i 8. Skoro zależy Ci tylko na wydajności to możesz brać Windowsa 8, choć różnica wydajności między win7 i win8 nie będzie duża. Tutaj jest test: http://pclab.pl/art55136.html

2.Dlaczego windows 8 zainstalował sam sterowniki nvidia skoro ja ich nie instalowałem stało się to podczas aktualizacji?

Tak, podczas aktualizacji mogą być automatycznie zainstalowane sterowniki.

3.Czy mój komputer zyska na wydajności zmieniając Windows 7 na Windows 8 ?

Raczej nie, czasem nawet Win7 okazywał się lepszy od Ósemki.

civ5_1920.png

Lidex
komentarz
komentarz

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, sprawdziłem i mając w grze ponad 200 fps w Windows 7 tak w windows 8 posiadam ich max 6-70 stale w grze.

 

Nie wiem czy lepiej posiadać 60-70 stałe w win8 czy skaczące od 100 do 300 w w7 ?

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)

Według mnie lepiej mieć skaczące od 100 do 300 FPS. http://pclab.pl/art62858.html

Takie różnice w ilości FPS mogą wynikać z tego, że ustawiłeś inne detale, używasz innych sterowników lub masz lub miałeś zaśmiecony czymś system.

Edytowane przez amb00
Youki
komentarz
komentarz

Jeśli mowa o CS'ie GO to im więcej FPS tym lepiej, nieważne czy skaczą czy nie. 

Lidex
komentarz
komentarz

Ale co ci da powiedzmy 300 fps na 60hz ?? musiał by być monitor 4k z 144hz wtedy to ma sens

 

120 max na 60hz z tego co mi wiadomo, tylko skoki powodują mniajsza płynność .

arkadiusz97
komentarz
komentarz

4k to niekoniecznie, ale przeczytaj test w linku, który wrzuciłem w poprzednim poście:

 

85 kl./s i monitor 60-hercowy. To ustawienie miało pokazać, czy w ogóle jest sens walczyć o większą liczbę klatek na sekundę, niż może wyświetlić monitor 60-hercowy. Okazuje się, że tak. Nowych klatek obrazu nie zobaczymy na ekranie, ale zmniejszy się opóźnienie na urządzeniu wejścia (myszce). Oznacza to możliwość trafienia w większą liczbę celów niż przy 60 kl./s: udało mi się osiągnąć średnią na poziomie 60 trafień.

Lidex
komentarz
komentarz

a czy windows 7 zmieniając na kubuntu zyskam coś ?

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Skoro pod zwykłym Ubuntu marnie to działało to i pod Kubuntu będzie tak samo. Te dwie dystrybucje różnią się środowiskiem graficznym.

Youki
komentarz
komentarz

W grach, niezbyt.

Lidex
komentarz
komentarz

Właśnie myślałem że to unity ma wpływ a lubuntu lxde o wiele lżejsze, pomyślałem że to będzie miało wpływ.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Mesajah
komentarz
komentarz

Chcesz zostać profesjonalnym graczem ?:P

60 hz to tylko do pogrania tak żeby pograć 

120-144hz dla profesjonalistów bo tutaj liczy sie komfort grania.a

Lidex
komentarz
komentarz

Wielu profesjonalistów i naprawdę dobrych graczy nie ma super sprzętu i wymiatają tych z 50 rdzeniowymi procesorami i myszkami chłodzonych azotem :D

 

Myśle że to nie ma reguły ani aż takiego wpływu, trzeba być po prostu dobrym i mieć to coś, dobry koń nawet w błocie pociągnie :)

Mesajah
komentarz
komentarz

Wiem ale zawsze monitor 120-144 hz to jakaś przewaga nad przeciwnikiem :)

  • 2 tygodnie później...
Denyero04
komentarz
komentarz

Myślę, że monitor robi różnice już w naprawdę tych wysokich rangach, chociaż nie zawsze. Tak jak napisał Lidex, żeby dobrze grać w takie gry trzeba mieć już coś w sobie, trzeba mieć szybką rękę i "umieć strzelać" - sam monitor Global Elity Ci nie wbije. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.