x-kom hosting

KOMPUTER GAMING (Do 12000zł)

bartek22882
utworzono
utworzono

Witam. Co myślicie o takim zestawie? 

Zasilacz : Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD
Płyta głowna: MSI Z97 GAMING 5
Dyski : Digital Red 2TB 3.5 SATA //// Intel 530 Series 120GB SATA3
Procesor: Core i7-4790K
Chłodzenie procesora: Be Quiet! Dark Rock 3 BK018
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 980 4GB GDDR5
Pamięć ram: G.Skill TridentX DDR3 2x8GB

Obudowa: SilentiumPC Gladius X60 Pure Black ( + 4 SilentiumPC Wentylator Zephyr 120x120x25mm )
 

MONITOR : ASUS ROG SWIFT PG278Q

 
Komputer ma służyć do grania,nagrywania,streamowania. Chciałbym grać w takie tytuły jak W3 czy GTA5 na full detalach. Mam nadzieję że starczy on jeszcze na pare ładnych lat. Chciałbym go podkręcać jeśli będzie taka potrzeba by uzyskać trochę więcej. Mam dylemat co do kart.

Ten monitor działa w rozdzielczości 2560 x 1440 co oznacza że będzie potrzebował wiecej mocy. Poniżej pokaz fps różnych kart w różnych rozdzielczościach. http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/6.html   Mam dylemat co do kart. Myślę o kupnie 2 x 970 bądź 2x 980 . Chcę wydać na kompa tyle ile potrzeba by mieć go na lata i nie bawić się w pół środki czy zmniejszanie wymagań. To bardzo drogi komputer ale będzie on pewnie moim ostatnim . Więc dopóki posiadam środki to chcę sobie zbudować taką bestię. Co myślicie ?
 

Avernus
komentarz
komentarz

Kup sobie samochod xD.

A tak serio to może większy zasilacz ?

Akuzativ
komentarz
komentarz (edytowane)

Według mnie w ogóle nie opłacalny zestaw. Ale co kto woli.

I tak czy siak zestaw i za 12 tysi nie będzie służył na lata w ultra w takiej rozdziałce, nie ma szans :P

Edytowane przez Akuzativ
bartek22882
komentarz
komentarz

taki titan nie dał by rady na lata?

babcius
komentarz
komentarz

Chodzi o to, że technologia i gry idą tak szybko do przodu, że kto wie - za rok czy dwa wyjdą takie tytuły, że każdy będzie zmieniał karty. 

Nie tak dawno FHD, teraz 4K, kto wie co wyjdzie jutro? :D

 

Dlatego na Twoim miejscu po prostu tyle bym nie inwestował, tylko kupił cos typu 980, ładny procek i podkręcał. Na obecne gry jak najbardziej wystarczy :)

bartek22882
komentarz
komentarz

więc lepiej kupić coś typu benq 24 i 1x 980?

Cyker
komentarz
komentarz

Tak samo odradzam Ci rzucać tyle kasy na komputer... Przecież za 5000 - 6000 tyś masz potwora, który obecne i przyszłe gry pociągnie na ultra, a w przyszłości będziesz mógł sobie po kolei podzespoły wymieniać, jeśli będzie taka konieczność w ogóle. 1x 980 jak najbardziej wystarczy.

Akuzativ
komentarz
komentarz

To ja już bym radził 970tkę wziąć. Płacić tysiąc złotych blisko za 10~% wydajności więcej. To juz lepiej ten tysiąc zatrzymać i za rok zainwestować w znów jakąś topową kartę :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.