x-kom hosting

Xp-Linux-Instalacja-TriumfalnaTurkawka

Galaktus
utworzono
utworzono (edytowane)
Hej wszystkim. Chce zainstalować linuxa Triumfalna Turkawke, ale oczywiście zawsze zdarzy się jakiś problem.
 
Nie ma w komputerze napędu, do którego mógłbym włożyć płytę więc zaistalowałem obraz płyty przy użyciu DaemonTools.
 
Wszedłem w biosa i poczyniłem następujące kroki:
 
"Ustawienia w biosie: 
1. Aby dostać się do biosu, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2) 
2. Korzystając ze strzałek ŕ ß najeżdżamy na pozycję "Advanced BIOS Features" i klikamy enter. 
3. Naszym oczom ukazało się okno konfiguracji zaawansowanych funkcji Biosu, a w nim kolejno napędy Bootowania: pierwszy, drugi i trzeci. Najeżdżamy na opcję "First boot Device" i naciskając kilkakrotnie klawisze "page up" i "page down" ustawiamy w tej opcji "CDROM". Dzięki temu nasz PC będzie teraz początkowo szukał systemu na dysku CD 
4. Wracamy teraz do głównego okna biosu (klikamy ESC). Za pomocą strzałek zaznaczamy "Save & Exit Setup", co oznacza po polsku "Zapisz i opuść program". Wciskamy klawisz Enter. Na ekranie pokazuje się opcja czy naprawdę chcemy opuścić program wraz z zapisaniem wszystkich wprowadzonych zmian. Klikamy na literę Y - Yes (z ang. Tak). Wkładamy do napędu CD płytę z systemem Windows i klikamy na Enter. "
 
I nic się nie działo, tzn nie odczytywało tej płyty, winxp odpalał się normalnie.
 
Wiem, że to wszystko da się jakoś zrobić bo już kiedyś na tym komputerze było zainstalowane ubuntu obok windowsa
 
Dziękuje za odpowiedzi.
 
Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie. Dziękuję.
Edytowane przez Galaktus

bemol911
komentarz
komentarz (edytowane)
Nie ma w komputerze napędu, do którego mógłbym włożyć płytę więc zaistalowałem obraz płyty przy użyciu DaemonTools.

 

No niestety to tak nie zadziała ;)

 

Pobierz universal USB instaler i utwórz bootowalnego pendriva 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Universal-USB-Installer,Program,Windows,38786.html

 

Po instalacji Linuxa obok XP będziesz musiał przywrócić bootloader ponieważ nie będzie menu wyboru i nie będziesz mieć dostępu do XP 

Edytowane przez bemol911
Galaktus
komentarz
komentarz

Zrobiłem jak napisałeś.

I teraz taki błąd..

bemol911
komentarz
komentarz

Ale masz uruchomić komputer z pendrive a nie w windowsie instalować ubuntu 

Galaktus
komentarz
komentarz

Ok zainstalowałem Ubuntu

 

Teraz przy starcie kompa mam do wyboru:

 

* Ubuntu

* Opcje zaawansowane dla systemu ubuntu

      *Ubuntu za pomocą Linux 3.16.0-30-Generic

      *Linux with 3.16.0-30-Generic (recovery)

*Memory test (memtest86+)

*Memory test (memtest86+) serial console 115200

*Win Xp

 

 

Sprawdziłem *Ubuntu i *Ubuntu za pomocą Linux 3.16.0-30-Generic

 

Czarny ekran i nic się nie dzieje :(


Ok. Zrobiłem tak jak napisali tutaj i działa.

http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-11-04-czarny-ekran-podczas-uruchamiania-systemu/

 

Tylko teraz jest tak: rozdzielczość ekranu wynosi 640x480 i wchodząc w opcje ekranu nie mogę tego zmienić. Na win xp korzystam z 1280x1024.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.