x-kom hosting

Instalator XP ze sterownikami AHCI nie widzi AHCI

mjuzik
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, podczas instalacji zaraz po załadowaniu sterowników pojawia się blue screen. Instalka XP zmodyfikowana przez nLite - zawiera sterowniki SATA, z niej zainstalowałem XP na ten sam sprzęt w zeszłym roku i tydzień temu, a dziś odmawia instalacji. Nic nie zmieniałem, wszystko jest tak samo. Poniżej link do fotki:

 

5586a46a932e7cb5m.jpg

 

Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło wydarzyć?  Walczę z tym ale bez skutku, nie wiem co jest grane, na prawdę zgłupiałem...

Edytowane przez mjuzik

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Błąd "7B" jest ściśle powiązany z dyskiem twardym. Problemem może być uszkodzony dysk, wirus zajmujący boot sector albo coś nie tak ze sterownikiem kontrolera SATA.

mjuzik
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc przełączyłem w biosie AHCI na IDE i system się zainstalował, ale tu rodzi się pytanie: dlaczego, skoro instalka zawiera sterowniki AHCI? Dlaczego tydzień temu i w zeszłym roku nie musiałem tego robić? Wychodzi na to, że sterowniki AHCI muszę zainstalować na postawionym XP, kompletna bzdura..


Czy jest możliwe, że powodem może być przełożenie kabla sata do innego gniazda? Oczywiście tez sata, ale innego wejścia


znalazłem to:

 

- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by Intel® Z77, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5, Intel® Rapid Storage and Intel® Smart Response Technology), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions (SATA3_A2 connector is shared with eSATA3 port)

 

więc zamieniłem gniazda i po załadowaniu plików instalator przeszedł wreszcie do kolejnego ekranu, ale po naciśnięciu entera w celu instalacji systemu pojawił się komunikat "instalator nie znalazł dysków twardych...", mam już szczerze dość, klonuję partycję systemową i tyle.

Edytowane przez mjuzik

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.