x-kom hosting

Problem z Internetem. router.chyba.

theslenderskater
utworzono
utworzono

Witam. Od ostatniego czasu mam problem zintenetem, a konkretnie z pingiem.
(Ping podaje z serwerów Velvet)
Kiedyś ping był w granicach 50-60ms
Jednak od jakiegoś czasu ping zaczął skakać
(80-150ms)
Od ostaniego czasu zrobiłem bardzo dużo rzeczy z moim łączem. A mianowicie:
-naprawiałem kabel LAN (kabel został rozcięty, wiec kupilem za 0.50 gr żelową nakładkę ( Nwm jak to się profesjonalnie nazywa :)) i ją zacisnołem
-Aktualizowałem sterowniki do routera.
I tu mam do was pytanie.
Czy to że zaktualizowałem sterowniki do routera mogło wpłynąć na jakość intenetu?
Wątpie że jest to wina kabla bo sam internet jest wiec myślę że to wina routera.
Robiłem testy (ping -t www
Google.com oraz ping -192.168.1.1)
Jednak ping skacze na wszystkim.
Do routera jestem podpięty kablem wiec proszę nie pisać o jakości Wi-Fi itp.
Posiadam internet kablowy.
#plz_help_fast

politolog
komentarz
komentarz
Czy to że zaktualizowałem sterowniki do routera mogło wpłynąć na jakość intenetu

NIE .

 

 

Wątpie że jest to wina kabla bo sam internet jest wiec myślę że to wina routera.

Winny może być  komputer lub dostawca . A jak nazywa sie twój router ? 

szympuszek
komentarz
komentarz

8level NET wrt150

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czasem nowszy soft do sprzętu potrafi robić psikusy. Przykładowo najnowszy soft do mojego Linksysa działa fajnie, tylko ma jeden problem, co około godzinę wywala mi neta, informując o problemie z połączeniem. Zainstalowałem starszy soft na tym Linksysie i już mnie nie wywala, za to pojawiły się skoki ping. Z dwojga złego wolę to.

 

Ogólnie chodzi o to, że producent przypomina klientowi, że pora kupić coś nowszego, czyli jak zwykle chodzi o pieniądze.

szympuszek
komentarz
komentarz

Mam to samo tylko że na odwrót :)
Na początku resetiwało mi wi fi oraz internet a po zaktualziowaniu ping zaczął skakać :)
No dziękuje za odpowiedz.
Przynajmniej wiem ze za dobry sprzęt trzeba zapłacić :)
Jeśli miałby pan polecić jakiegoś routera z którym nie będę miał żadnych problemów.wal :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Póki co, temat wypuszczania wadliwego softu do sprzętu przez producentów jest tematem tabu.

 

Stabilnym sprzętem powinny być platformy dla biznesu, gdyż tam ciężej jest wciskać kit. Jednak ten sprzęt jest dosyć drogi. Na twoim miejscu zorientował bym się, czy nie ma zastępczego oprogramowania typu dd-wrt do routera. Wielu ludzi rezygnuje z oprogramowania producenta, by zyskać nowe funkcje i stabilność pracy na niezależnym oprogramowaniu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.