x-kom hosting

Monitor do gier, filmów i pracy biurowej - 27cali - do 1000zł

Kevio
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam obecnie monitor Iiyama X2377HDS i jestem z niego bardzo zadowolony gdyby nie fakt, że zaczyna się psuć.

Jako, że nie znam się tak dokładnie na monitorach aby dokonać świadomego i dobrego wyboru to chciałbym was spytać o poradę jaki monitor byłby najlepszy.

 

Obecny monitor ma 23 cale i szczerze powiedziawszy mógłby być nieco większy, dlatego docelowo chciałbym aby to było 27cali.

Co do rozdzielczości to sądzę, że FullHD było by najlepsze jako kompromis między wydajnością w grach a przestrzenią roboczą.

Co do matrycy to bardzo mi odpowiadały kolory Iiyamy i kąty widzenia, bardzo ładnie wyglądały na niej filmy i gry, więc matryce TN pewnie się nie załapią. Dodam tylko, że na monitorze robię praktycznie wszystko: programy CAD, gry, internet, word/pdf, filmy, retusz zdjęć itp.

Jako, że komputer czasami chodzi po 16h dziennie to chciałbym aby nie pobierał zbyt dużo prądu i nie był męczący dla wzroku.

Nie wymagam, żadnych bajerów jak pivot, usb głośniki, słuchawki itp.

 

Z innych spraw to mam kartę R9-290X i trochę z nią pobędę i słyszałem, że jest teraz jakaś technologia FreeSync ale kompletnie nie wiem o co w tym chodzi i jak to się ma do monitorów, czy każdy z displayport to wspiera czy jak?

Co do budżetu to chciałbym się zmieścić w 1000zł, ale może on go przekroczyć pod warunkiem, że monitor będzie miał co najmniej 3 lata gwarancji.

 

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

 

Edit. dodam jeszcze, że zainteresowały mnie dwa monitory BenQ GL2760H i GW2760HM.

Edytowane przez Kevio

Youki
komentarz
komentarz

Generalnie w tej cenie to albo GW2760HM albo ciut drożej http://www.ceneo.pl/26195563#tab=click

Kevio
komentarz
komentarz

Warto dopłacić do tej Iiyamy?

1150zł jest jeszcze ok ale jak różnica w obrazie jest mała to chyba przyoszczędzę te 340zł.

Youki
komentarz
komentarz

Moim zdaniem warto, bo Iiyama ma dość przyzwoite odwzorowanie barw, akceptowalne pokrycie czerni oraz dość niską minimalną wartość luminancji.

Najlepiej jakbyś miał możliwość w jakimś sklepie obejrzeć te monitory. 

Kevio
komentarz
komentarz

A jeśli chodzi o smużenie i takie rzeczy bardziej istotne w grach?

No nie powie to Iiyama mi się z wyglądu podoba, ale mam pewne obawy co do jakości patrząc na to co się dzieje z moim obecnym monitorem.

Youki
komentarz
komentarz

Nie będzie to mocno widoczne.

  • 2 tygodnie później...
Kevio
komentarz
komentarz

Trochę odgrzeje temat. Spotkałem się z opinią, że 27cali i 1080p to fatalne połączenie, ale piksele są zbyt duże i widać to na każdym kroku, że taki monitor to powinien mieć 1440p. Jest to opinia jednej osoby i chciałbym to jakoś skonfrontować.

Youki
komentarz
komentarz

Trochę odgrzeje temat. Spotkałem się z opinią, że 27cali i 1080p to fatalne połączenie, ale piksele są zbyt duże i widać to na każdym kroku, że taki monitor to powinien mieć 1440

Po części to prawda, ale to zależy jak blisko siedzisz od monitora. Poza tym do filmów i internetu sensowne 27 QHD to kwota bliżej 1500 zł, do gier 2000 zł minimum, jeśli do tego mowa jeszcze o 144 Hz

Kevio
komentarz
komentarz

I tak przekroczę 1000zł, ale więcej jak 1500zł to nawet za miesiąc nie będę w stanie wyłożyć.

No to mam niezłego gwoździa zasadzonego. Czy brać sprawdzoną 24' czy zaryzykować 27'.

Jest gdzieś jakaś rozpiska albo poradnik jaka wielkośc monitora i rozdzielczość powinna być w zależności od odległości siedzenia?

Youki
komentarz
komentarz

Czy brać sprawdzoną 24' czy zaryzykować 27'.

Kup 27 przez internet, masz 2 tygodnie na zwrot, przez ten czas zobaczysz jak to wygląda. 

Kevio
komentarz
komentarz

A to wolno tak używać i oddać? Nie robią problemów? Np. gdybym kupował w Morele, to też to tak by działało?

Sądzę, że nawet gydby monitor był średni to bym go zostawił, jedynie jakby to była kompletna porażka to był rozważał zwrot.

Youki
komentarz
komentarz

A to wolno tak używać i oddać?

O ile nie zepsujesz nic (co jest oczywiste) to nie. Jak kupujesz przez internet nową rzecz to możesz oddać do 14 dni bez podawania przyczyny.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Trochę odgrzeje temat. Spotkałem się z opinią, że 27cali i 1080p to fatalne połączenie, ale piksele są zbyt duże i widać to na każdym kroku, że taki monitor to powinien mieć 1440p. Jest to opinia jednej osoby i chciałbym to jakoś skonfrontować.

Miałem okazję używać przez 2 miesiące co dziennie takie monitory http://www.scan.co.uk/products/27-asus-mx279h-ips-led-monitor-1920x1080-5ms-250cd-m-80m1-bang-and-olufsen-icepower-audio-black-silvi http://www.scan.co.uk/products/27-acer-umhb0eea01-144hz-g-sync-3d-gaming-display-displayport-1920x1080-300cd-m2-100m1-1ms-xb270habp i nic takiego nie zauważyłem z tego co ty opisujesz .Jedynie w przypadku 27" Asus MX279H IPS zauważyłem przy grze Fifa 14 że występowało smużenie koło zawodników jak gra miała ze 200 klatek bo w innych produkcjach gdzie było 60 klatek tego nie było
Dżony2
komentarz
komentarz

Ja do pracy biurowej mam Della U2412M. Jak dla mnie jest okej - nie lubię przesadnie dużych monitorów. Oczy się od niego nie męczą. Ja jestem generalnie zadowolony.

Kevio
komentarz
komentarz

Myślę, że zaryzykuje i jak coś to kupię 27' z FullHD i jak się okaże porażką to zwrócę tak jak zasugerował to Youki.

W zasadzie biorę pod uwagę trzy monitory:

BenQ GW2760HM - 810zł

AOC i2757Fm - 1000zł

Iiyama XB2783 - 1230zł (był moment, że stała za w morele za 1080zł)

Poszukam testów i zobaczę jeszcze co zrobią z moim starym monitorem który poszedł na RMA.

Dzięki za porady.

  • 1 rok później...
piterro88
komentarz
komentarz

W tym budżecie zastanawiałbym się nad zakupem monitora od LG. Fakt, że na jakiś super wypaśny ultrapanoramiczny może nie starczyć budżetu, ale monitor 24 cale Led dostaniesz raczej bez problemu. Sam posiadam monitor od tego producenta i jakość obrazu jest naprawdę w porządku. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.