x-kom hosting

i5 4690 jaka płyta ?

Sodomka
utworzono
utworzono

posiadam procesor i5 4690 właściwie nawet dwa ale to inna historia oba niestety są bez literki K

 

poszukuje do jednego z nich płyty głównej o jakimś nowym chipsecie (trochę mnie przeraża aktualizowanie biosów etc)

nie mam zamiaru nic podkręcać 

miło by było gdyby płyta posiadała jakieś w miarę przyjemne audio chociaż mam daca to tak bardziej na wszelki wypadek bądź jakbym w przyszłości miała przekładać płytę do innego komputera teraz obecna płyta wyląduje w innym komputerze o ile go nie sprzedam 

 

nie wiem czy to istotne ale posiadam kartę gigabyte 770 i zasilacz thermaltake 630w modular

chciałabym wydać około 400 zł na tą płytę nie więcej niż 500 

im mniej tym lepiej

zastanawiam się też nad ewentualnym sli jako że posiadam dwa praktycznie takie same zestawy komputerów 

więc jeśli w tej cenie to możliwe będę bardzo zadowolona 

 

miłego dnia i przepraszam za brak znaków interpunkcyjnych 

Sodomka
komentarz
komentarz (edytowane)

posiadam procesor i5 4690 właściwie nawet dwa ale to inna historia oba niestety są bez literki K

 

poszukuje do jednego z nich płyty głównej o jakimś nowym chipsecie (trochę mnie przeraża aktualizowanie biosów etc)

nie mam zamiaru nic podkręcać 

miło by było gdyby płyta posiadała jakieś w miarę przyjemne audio chociaż mam daca to tak bardziej na wszelki wypadek bądź jakbym w przyszłości miała przekładać płytę do innego komputera

 

nie wiem czy to istotne ale posiadam kartę gigabyte 770 i zasilacz thermaltake 630w modular

chciałabym wydać około 400 zł na tą płytę nie więcej niż 500 

im mniej tym lepiej

zastanawiam się też nad ewentualnym sli jako że posiadam dwa praktycznie takie same zestawy komputerów 

więc jeśli w tej cenie to możliwe będę bardzo zadowolona 

 

miłego dnia i przepraszam za brak znaków interpunkcyjnych 

Edytowane przez Sodomka
gnuman
komentarz
komentarz

Sprawdź te płyty:

  • Asus H81-Plus ~180zł
  • MSI Z97M-G43 ~ 200zł
  • Gigabyte GA-H97-HD3 ~ 380zł
  • ASUS Z97-P ~ 400zł

Nic lepszego w przedziale cenowym nie ma :)

 

Pozdrawiam, Gnuman.

Youki
komentarz
komentarz

Tutaj w zupełności wystarczy AsRock B85 Pro4 czy teź MSI B85 G43

Sodomka
komentarz
komentarz (edytowane)

zastanawiałam się bardziej nad płytami już z tym najnowszym chipsetem 

np

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

chociaż nie ukrywam że wolałabym coś podobnego koło 400 zł 

 

acha i aby nie robić spamu w tematach mam takie pytanie

jaki 140mm wentylator do zasilacza będzie dobry bo planuje wymienić w thermaltake 630w modular

podobno jest to 2pin 

Edytowane przez Sodomka
Youki
komentarz
komentarz

Tylko na co ?

 

Tego procesora i tak nie podkręcisz, a to główna zaleta Z97. Zakładam, że obsługa RAID, złącz M.2 oraz SATA Express także Ci jest nie potrzebna, więc dopłata zbędna.

Sodomka
komentarz
komentarz

RAID się bardzo przyda jeśli w przyszłości wsadzę tą płytę do komputera który robi za magazyn z muzyką 

Youki
komentarz
komentarz

To wystarczy najtańszy AsRock Z97 Anniversary

gnuman
komentarz
komentarz

Dobry wybór :)

Shinju
komentarz
komentarz

Dobry wybór. Zwłaszcza,że procesor jest bez odblokowanego mnożnika.

Sodomka
komentarz
komentarz (edytowane)

dziękuję bardzo

zależy mi też na ciszy i zamówiłam 4 wentylatory 

sprawdzałam opinię i filmiki i wydały mi się najlepsze do tego celu 

zapytam was o opinię aby już nie robić śmietnika

na przód wybrałam dość tanią opcję ale podobno są to bardzo przyzwoite wentylatory

zastanawiałam się nad noiseblockerami ale jednak padło na to bo ludzie bardzo chwalili

http://www.morele.net/fander-roxo-120mm-lx-frx2-12025-lx-535110/

 

do coolera fera 2 wybrałam już dość drogą opcję ale wydawała mi się najbardziej pewna 

http://www.morele.net/noctua-120x120x25mm-nf-s12b-redux-1200-pwm-646650/

 

a do zasilacza 

http://www.morele.net/noctua-140x140x25mm-nf-p14s-redux-900-645788/

zastanawiałam się też nad enermaxem do zasilacza ale jednak przyznam że opinia noctua mimo ceny jakoś sprawiła że czuje się pewniej 

 

jeśli macie jakieś uwagi bądź opinię na ich temat to z góry dziękuję 

miłej nocy :)

Edytowane przez Sodomka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.