x-kom hosting

CS:GO dużo fps - ścinki

domix98765
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 

widzę, że na forum jest dużo tematów dotyczących problemu FPS w cs:go, jednak mój wygląda troszkę inaczej. Na początek sprzęt.

 

Procesor - i5 3330 4x 3.0GHz

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 550Ti

Płyta główna - H61M-DG3

Zasilacz - Jakaś akyga 600W (Jutro będzie u mnie Chieftec gps-600a8)

 

W cs gram na takich ustawieniach osiągając 160-200 FPS. Wszystko chodzi elegancko.

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8702dac43a34ffb8.html]8702dac43a34ffb8m.png[/URL]

 

 

Gdy tylko zmienię detale shadera na inną wartość niż niskie FPS spadają do 90-160 co akurat nie powinno wpływać na płynność gry, ale niestety pojawiają się straszne ścinki. FPS nie spadają niżej, a największe ścinki występują podczas ruchów myszką. Takie jakby przeskakiwanie obrazu.

 

Najpierw grałem na W7 - wszystko było ok

Przesiadłem się na W8 - było ok

Wróciłem na W7 - i tu się zaczęły te ścinki

Kolejny reinstal na W7 i dalej są ścinki

 

Wymiana pasty na karcie (max 67 stopni), wyczyszczenie jej z kurzu, reinstal systemu, aktualizacja sterowników na najnowsze - nic z tych rzeczy nie pomaga. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Teoretycznie jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ale po prostu chciałbym wiedzieć dlaczego przy takim sprzęcie coś takiego występuje.

 

EDIT: Właśnie próbowałem ograniczyć komendą FPS do 60. efektem był falujący pasek na monitorze przez całą długość i z 2cm szeroki. Pojawiał się tylko podczas przesuwania myszką.

Edytowane przez domix98765

Kusza1231
komentarz
komentarz

Gdy tylko zmienię detale shadera na inną wartość niż niskie FPS spadają

 

 

To nie zmieniaj :E 

 

Tryby antyaliazingu i filtrowania obniż i zobacz jak bedzie. Wyłącz renderowanie wielordzeniowe i zobacz jak wyjdzie. Sprawdz spójność plików steam. W teksturach/modelach w grze nic nie mieszałeś ? 

 

W sumie to gram w 1.6 a nie w GO ale mozesz wypróbować starą metodę czyli kopiujesz cfg powiedzmy na pulpit z folderu z gra go usuwasz i odpalasz gre automatycznie tworzy Ci się czysty cfg. Wtedy sprowadzasz ustawienia video jak lubisz i patrzysz co sie dzieje. Bo czasem w cfg jest wpisana jakas komenda która wszystko psuje. 

rapmen123
komentarz
komentarz

daj sobie fps_max 80 najlepiej i powinno być git :D

domix98765
komentarz
komentarz

A możecie mi jeszcze powiedzieć od czego te poziome paski na monitorze? Zauważyłem, że pojawiają się także na niskich ustawieniach, jednak bardzo mało widoczne. Jak ustawiam fps_max 60, czy wysokie ustawienia  to strasznie się tego powiela + dochodzą ścinki, takie milisekundowe (także podczas ruchu myszką). Monitor http://www.ceneo.pl/23955066#tab=specpodłączony standardowo D-sub. W przeglądarce, innych grach, czy na pulpicie tego problemu nie ma. Dzieje się to podczas ruchu myszką. Tak jak by poziomy pasek gruby na ok. 2cm nie nadążał nad resztą i "zostawał w tyle". Zazwyczaj na środku, ale nie tylko.

 

Takie pytanie trochę może głupie, ale może na to mieć jakikolwiek wpływ zasilacz? Aktualnie jak pisałem mam akygę 600W, gdy tylko zaczynam ją obciążać z zasilacza wydobywa się dźwięk trzeszczenia, przepalania coś takiego.

 

@Kusza1231 - próbowałem wszystkiego oprócz cfg, ale wczoraj zainstalowałem cs, więc jest czysty. Nic nie dało efektu. Już nie mam pomysłu :(

domix98765
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem, wiem :) Moja akyga na pierwszym miejscu, najlepsza ;) Chiefteca wysłali dziś z rana, to pewnie jutro będzie. Wieczorem dam znać co i jak.

Edytowane przez domix98765
Kusza1231
komentarz
komentarz

To zmień i wtedy przetestuj jak gra chodzi 

domix98765
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest jakaś szansa, że to wina zasilacza? 

Edytowane przez domix98765
Kusza1231
komentarz
komentarz

Być może bo jeśli w czasie gry karta jest mocno obciążona to zasilacz może nie dawać rady na lini zasilającej karte graficzną ale przekonamy się jak zmienisz

domix98765
komentarz
komentarz (edytowane)

No niestety, zasilacz siedzi, a problem nadal ten sam. Może kabel vga ma na to jakiś wpływ, warto podmieniać? A może po prostu grafa już siada? Da się jakoś sprawdzić jej pełną sprawność oprócz porównań z benchmarkami itd? Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Temperatury w stresie nie przekraczają 67 stopni, ani karta nie wydaję żadnych niepożądanych dźwięków.

Edytowane przez domix98765

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.