x-kom hosting

Problem z mikrofonem-Xonar DX

Kuba516
utworzono
utworzono

Witam, dzisiaj zakupiłem kartę dźwiękową Asus Xonar DX pod pci-ex. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony asusa i wszystko działa idealnie... do czasu aż włączę jakąkolwiek grę. Podczas rozmów na skype bądz temspeaku głośniej od mojego głosu słychać buczenie i brzęczenie, wystarczy że zminimalizuje grę i już jest ok, słychać mnie czysto i bez żadnych zakłóceń.

 

Szukałem rozwiązania tego problemu w internecie, jedyne co znalazłem to wyłączenie w biosie karty dzwiękowej na płycie głównej - nic to nie dało

Aktualnie mikrofon mam wpięty w płytę główną i działa to bez problemu, aczkolwiek nie uważam tego za rozwiązanie.

 

Jeśli to ma znaczenie to:

Windows 7 64bit

Gigabyte GA-B75-D3V

Cooler Master GX-Lite 500W

Headset Superlux HMC631

szagus
komentarz
komentarz

Czy tam nie ma w sterownikach jakiejś funkcji "smart coś tam volume", która zgłaśnia Ci i wycisza te programy?

Kuba516
komentarz
komentarz

Owszem jest takowa funkcja, ale włączenie/wyłączenie jej nie daje żadnej różnicy.

szagus
komentarz
komentarz

No cóż, jedyne co mi przychodzi do głowy w takiej sytuacji to zmiana sterowników na starsze, czasami takie coś pomaga.

Kuba516
komentarz
komentarz

Tego też próbowałem.

rapmen123
komentarz
komentarz

Też tak miałem, spróbuj przenieść xonara dalej od karty graficznej jak masz wolny slot, jak nie to kup kartę dziwękową na usb za 10 zł i pomoże :)

Kuba516
komentarz
komentarz

Niestety moja karta graficzna jest tak duża że zasłania 2 pozostałe sloty pci ex, czy taka karta za 10 zł będzie lepsza niż ta na płycie głównej?

szagus
komentarz
komentarz
Niestety moja karta graficzna jest tak duża że zasłania 2 pozostałe sloty pci ex, czy taka karta za 10 zł będzie lepsza niż ta na płycie głównej?

 

Nie, to rozwiązanie jest bez sensu, już lepiej korzystać z mikrofonu na integrze jak do tej pory.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.