x-kom hosting

Zmiana ustawień routera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: piotrekski ,
piotrekski
utworzono
utworzono (edytowane)
witam, AVAST pokazuje mi, że powinienem wyłączyć dostępność do mojego routera przez internet. Jak to zrobić? Wchodzę w ustwienia routera netia spot pod adres https://192.168.1.254i dalej nie wiem co mam zrobić. 
 
 
 
mam taki schemat ustawień ( nie moje zdjęcie)
 
recznybridge.png
 
 
 
proszę o pomoc :)
Edytowane przez piotrekski

antonex
komentarz
komentarz

Szukaj w zakładce Zarządzanie ->Zdalna administracja. Domyślnie powinno być wyłączone.

piotrekski
komentarz
komentarz

nie znalazłem takich zakładek i w dalszym ciągu problem nie rozwiązany. Zależy mi na tym gdyż jest to jedyny problem z siecią jakie pokazuje mi Avast i prawdopodobnie przez to mam wirus na routerze (wyskakujące strony, reklamy mimo blokady).

antonex
komentarz
komentarz

Logujesz się jako admin? Z hasłem admin_netia

piotrekski
komentarz
komentarz (edytowane)

Loguję się jako user :) Ale już wszedłem przez admina i to jest dobry trop, mianowicie:

 

Taka informacja (duże, czerwone litery) Umożliwienie zdalnego zarządzania NETIASPOT stanowi zagrożenie bezpieczeństwa.

 

Oraz takie opcje do zaznaczenia:

 

Zezwalaj na dostęp do panelu konfiguracyjnego Web od strony WAN
 
-Korzystaj z drugiego portu HTTPS (8443)

 

Narzędzia diagnostyczne
 
-Zezwalaj na otrzymywanie od strony WAN pakietów ICMP Echo Requests (np. ping i zapytania ICMP traceroute)
-Zezwalaj na przychodzące od strony WAN zapytania UDP Traceroute

 

 

Czyli chyba brak odpowiedniej :-/

Edytowane przez piotrekski
antonex
komentarz
komentarz

 

Zezwalaj na dostęp do panelu konfiguracyjnego Web od strony WAN

Musi być odznaczone.

piotrekski
komentarz
komentarz

Żadna z 3 opcji nie jest zaznaczona.

antonex
komentarz
komentarz

Czyli avast coś źle interpretuje.

piotrekski
komentarz
komentarz

Więc skąd ciągłe reklamy w postaci dużych okien lub zwykłe na stronach? Jakiś wirus; ale gdzie? Avast nic nie wykrył, wszystkie osłony aktywne, sieć tylko w tym jednym przypadku wykazuje błąd. Brak zbędnych programów działających w tyle.

antonex
komentarz
komentarz

Do DHCP routera dopisz DNS-y z Netii, przeskanuj komputer AdwCleaner, Malwarebytes

szaki
komentarz
komentarz

i zmien login i hasło dostepu do routera

politolog
komentarz
komentarz

Usuń Avasta to szajs i zainstaluj  porządnego antywirusa . 

  • Rekomendowana odpowiedź
piotrekski
komentarz
komentarz (edytowane)

Zacząłem korzystać z Malwarebytes (blokuje reklamy) i antywirusa Kaspersky. Temat do zamknięcia. Dzięki za zainteresowanie się tematem.

 

EDIT- zmieniłem na ESET NOD. Kaspersky spowalniał komputer.

Edytowane przez piotrekski

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.