x-kom hosting

Pilne -Proszę o pomoc - co robić?

jagodan
utworzono
utworzono

Witam,

prawdopodobnie padl dysk. Blagam o pomoc!

Przez ostatni okres komputer bardzo zamulal, dlatego postanowilam oczyscic go ccleanerem i spy botem. Usuwalam wszystko co wyswietlily programy. Bylo wszystko ok.

Nastepnego dnia zawieszal sie przy każdej operacji. Raz wyswietlil sie komunikat "no bootable device"

zresetowalam i system uruchomil sie, ale nadal sie zawieszal.

Wiec odinstalowalam spybot, a ten wymusil ponowne uruchomienie.

Po nim znowu komunikat no bootable device. Wiec reset. Ponowne uruchomienie zakonczylo sie nieskonczonym uruchamieniem i resetem. Kolejne odpalenie zakonczylo sie czarnym ekranem i kursorem (dzialal ctr altl delete). Reset. Przy nastepnym uruchomieniu pojawil sie blue screen i samoczynny reset. I teraz znowu nieskonczone uruchamianie systemu..

Co robic?

Blagam o pomoc, na dysku mam bardzo wazne pliki na studia..

slivero
komentarz
komentarz

Dysk jest widoczny w BIOS-ie płyty głównej ?

jagodan
komentarz
komentarz

Ne znam sie w ogole na komputerach, wiec nie wiem jak mam to sprawdzic


Po odczekaniu ponad 30 min pojawil sie pulpit, ale nie da sie niczego na komputerze uruchomic,
poniewaz caly czas sie wiesza.. W czym tkwi problem? Dysk? Wirus? Czy cos innego?
r102
komentarz
komentarz

Najsamprzód trzeba ustalić priorytet działań.

 

IMHO są to te "ważne pliki" - ich ewentualne odzyskania.

 

Czyli dysk trzeba już nie używać jako system - by się już nic tam nie nadpisywało - tylko podpiąć go pod inny komputer/uruchomić na komputerku jakiś system livecd - 

i spróbować czy coś na dysku widać, jak widać to skopiować te "pliki" na inny nośnik....

jagodan
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanko- czy to mozliwe aby wymiana na nowy wiekszy dysk przyniosla odwrotny skutek? Po uruchmomieniu przechodzenie miedzy folderami (pustymi) trwalo kilkanascie sekund. Na drugi dzien jest juz szybszy ale wszystkie przegladarki internetowe migaja. Czym to moze byc spowodowane?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.