x-kom hosting

Problem z instajacją Windows XP

MrWejnin
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z zainstalowaniem systemu winxp. Pobrałem polską wersje xp w formie .iso . Użyłem programu imgburn do zgrania go na płytke dvd-r. Stary system mam zrofmatowany i czysty komputer. Teraz gdy próboje zainstalować nowego wyskakuje błąd odczytu danych. Wgrałem pliki z płyty na pendrive (który był czysty) i w biosie na początku ustawiłem aby odczytywało z ubs. Sprawdziłem wszystkie 4 możliwe opcje ubs lecz nadal nic nie działa. Możliwe, ze źle nagrałem obraz z .iso ? Postępowałem zgodnie z poradnikiem znalezionym na google. Spróbować innego windowska z .iso ? Lub posiada ktoś z was folder który mogę rozpakować na płytę, by odrazu działało? Z góry dzięki za odpowiedz :)

Gość
komentarz
komentarz

Ale system to się kupuje na CD a nie pobiera jako .ISO

MrWejnin
komentarz
komentarz

Tak sie składa, ze posiadam kod aktywacyjny na obudowie którym aktywuje windowska. A płytki nie dostałem. Windows był już wgrany

r102
komentarz
komentarz

Z pendrivem to sobie na razie daruj, bo to krew, pot i łzy /Zayfi - do boju - atakuj !!!!

 

A z tą instalacją pewnie problem bo masz dysk twardy na SATA, a windows XP nie obsługuje dysków na łącze SATA tak sam z siebie

/bo w 2001 roku one słabo występowały - to taka moja sugestia...

MrWejnin
komentarz
komentarz

Czyli można coś zrobić,żebym xp miał ?

r102
komentarz
komentarz

Problem w zasadzie z niezauważalnym skutkiem rozwiązuje integracja sterowników SATA z płytą.

 

Tak na początek spróbuj może zainstalować jakiegoś "modowanego" windowsa

stworzonego przez pasjonata komputerków  :cfaniak:

w nich te sterowniki są zawsze dodane...

MrWejnin
komentarz
komentarz

Czyli jeśli bym sszukał takiego windowsa to co bym miał wpisać w nazwie ? :)

r102
komentarz
komentarz

Bojem się. Okrutny cenzor zaraz by mi wpisał karne punkty i przysłał takie dziwne listy n/t "piratowania"...

http://forum.windowsmx.net/wasze-modyfikacje.html

MrWejnin
komentarz
komentarz

Znalazłem i pobralem win na sata. Ale gdy instalacja sie skończy, komputer się resetuje i od nowa uruchamia się menu do wyboru instalacji windowsa. Co może być tego powodem?

r102
komentarz
komentarz

Wyciągnąłeś płytkę ?

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyciągnąłeś płytkę ?

 

cenzuro ratuj, skasuj dubla 

Edytowane przez r102
MrWejnin
komentarz
komentarz

Wyciągnąłeś płytkę ?

 

cenzuro ratuj, skasuj dubla 

Próbowałem z zostawioną i z wyciągniętą płytką. Od nowa włącza sie instalacja po restarcie komputera

r102
komentarz
komentarz

BIOS ustawiony na "defaults" ?

MrWejnin
komentarz
komentarz

Zainstalowalem sobie 7, ale nadal chce mieć xp. Jesli byś mi powiedział jak to sprawdzić, to bym Ci powiedział :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.