x-kom hosting

Skaczący ping.

kuba27191
utworzono
utworzono

Witam, od długiego czasu borykam się z problemem niesamowicie denerwującym mnie - jako gracza.

Mam internet 10mbit od interareny. Internet śmiga, wszystko fajnie pięknie, ale w grze np CSGO ping skacze ciągle. Gram, po 3-4 sekundach skok do np 150 i nagle spadek do 60. Później np skok z 60 do 150 i się utrzymuje od 150 aż do 550, trwa ten skok nawet z 20 sekund. Nie mam pojęcia co mam robić, nie da się grać. Nikt mi nie obciąża łącza, reinstalowałem grę, formatowałem komputer, resetowałem router pierdyliard razy, dzwoniłem do interareny mówili, że wszystko jest dobrze. 

Co da się z tym zrobić? Może jest coś z ustawieniami sieci źle? Jakieś błędy czy cokolwiek? Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, a mówię, że ping skacze mi jak pamiętam ciągle, czasami się zdarzało, że np przez 2 minuty nie skoczył, ale normalnie ciągle skacze, bez znaczenia czy ktoś siedzi na innym sprzęcie, czy też nie ma nikogo. 

Pozdrawiam i prosił bym o pomoc.

politolog
komentarz
komentarz

Jaki modem/router posiadasz ? PING skacze na 1 komputerze czy na wiekszej ilości urządzeń podłączonych do tej sieci ? 

kuba27191
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej ping skaczę tylko na jednym sprzęcie, ponieważ nawet na innych nie mam jak sprawdzić bo nie są do grania, a co do routera to jest TP-LINK TL-WR841N.

politolog
komentarz
komentarz

ajprawdopodobniej ping skaczę tylko na jednym sprzęcie, ponieważ nawet na innych nie mam jak sprawdzić bo nie są do grania
Nie chodzi czy inne komputery/urządzenia są do grania , ale o to czy podczas skoków PINGU , problem jest na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci . 
kuba27191
komentarz
komentarz

Mówię, że nawet jeśli nie ma ŻADNYCH innych podłączonych urządzeń do sieci to i tak ping skacze, a po drugie skąd mam wiedzieć, czy na drugim komputerze też ping skacze? Bym musiał siedzieć przy dwóch urządzeniach na raz i obserwować? Ale to przecież bez sensu, bo jak napisałem na początku nawet jak ich nie ma to skacze ping.

politolog
komentarz
komentarz

Ale to przecież bez sensu, bo jak napisałem na początku nawet jak ich nie ma to skacze ping.

Tutaj chodzi o wykluczenie ,, poszczególnych elementów sieci ,, . bo jeżeli wychodzisz z załozenia że to bez sensu , to absurdem jest według ciebie diagnoza . Moja propozycja jest następujaca , zaloguj się do modemu operatora sprawdz SNR i tłumienie potem podłącz tego TP-Linka i obserwuj  wtedy PING .

kuba27191
komentarz
komentarz

Nie wiem czy Ci powiedziałem, ale nie znam się na takich rzeczach, jak to zrobić?


Sprawdzałem przez około minutę pingi w konsoli i co jakiś czas skacze. (taka dodatkowa informacja)

politolog
komentarz
komentarz

Nie wiem czy Ci powiedziałem, ale nie znam się na takich rzeczach, jak to zrobić
Podłączasz się do modemu operatora na kablu ethenet ,oraz logujesz się do jego panelu . https://www.youtube.com/watch?v=ztXB9EjGh70
kuba27191
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, nie byłem w stanie odpowiedzieć na to, co Pan mi wysłał, ale zauważyłem inną kwestie, że ping teraz w ogóle rzadko kiedy spada poniżej 100... ciągle jest w granicach 140-210 - 250-360. Natomiast jak miałem włączoną konsolę to w konsoli raz na 7-8 linijek pingu podskoczyło do 110-120, więc nie tak dużo, jak w csgo, a to co Pan wysłał to nie mam pojęcia o co w tym chodzi, nie ma normalniejszych sposobów?

Edytowane przez kuba27191
KamiliA
komentarz
komentarz

A spróbuj wyłączyć antywirusa mi to pomagało jak ping skakał

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.