x-kom hosting

Problem z siecią WiFi w nowym notebooku

Kamen31
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem właśnie komputer Acer Aspire V3-371 (V3-371-51GY)

Zainstalowałem oczywiście system Windows 8.1 oraz wszystkie sterowniki

które znajdowały się na dołączonej przez producenta płytce. Instalacja

sterowników przebiegła sprawnie i wszystko w menadżerze urządzeń wygląda

tak jak powinno. Niestety mam problem z siecią WiFi. Mam w domu kilka urządzeń

i wszystkie bez problemu łączą się z moim routerem oraz kilkoma AC.

Niestety V3-371 nie chce się połączyć z żadną z nich. Karta sieciowa wykrywa bez

problemu wszystkie dostępne sieci ale nie chce się w ogóle połączyć z żadną.

 

Co ją boli? Przeinstalowałem oczywiście sterownik od karty oraz zainstalowałem

najnowszy ze strony producenta... niestety nic nie pomaga. Od kilku godzin szukam

pomoc w internecie i nie ma podobnego tematu z moim problemem. Wydaje mi się

że siecówka nie jest uszkodzona skoro wykrywa wszystkie dostępne sieci ale nie wiem

co morze powodować że nie chce się ona połączyć z żadną dostępną siecią...

 

Czy jest ktoś wstanie pomóc mi w tym problemie? Czy winowajcą może być jakaś dziura w Windows 8.1?

Karta sieciowa która znajduje się w notebooku to Qualcomm Atheros AR5BWB222.

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś porady

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie to wygląda na cos z sterownikiem.

 

Odinstaluj starowniki do wifi, zresetuj komputer windows sam Ci zainstuje zobacz czy wtedy sie połączysz. Jak nie bedzie chciało sie połaczyc sproboj z 3-5 razy.

Edytowane przez Gajwer
Kamen31
komentarz
komentarz

Gajwer, próbowałem... Pracuje w branży komputerów i mam pewną wiedzę na temat komputerów i oprogramowania.

Do jednego się przyznam, broniłem się jak długo mogłem przed systemem Win 8. Cały czas związany jestem z Win7

i nigdy ten system nie sprawiał mi problemu. Pierwszy raz spotykam się z prostym problemem którego nie jestem wstanie
rozwiązać. W domu mam 3 komputery na Win7 i tablet na Win8 ale on nie sprawiał problemów. Nie mam ustawionej
filtracji MAC adresów sieciówek w routerze więc nie ma co blokować połączenia w V3-371. 

Gość
komentarz
komentarz

Może pobierz sterownik bezpośrednio ze strony producenta a nie Acera,w Lenovo ponoć tak jest że lepiej działają te od Atherosa a nie Lenovo.

Kamen31
komentarz
komentarz

Instalowałem sterowniki z płyty dołączonej do kompa, ze strony acera i ze strony atheros`a...
Cały czas to samo... :| przy okazji dowiedziałem się że kumpel ma ten sam problem tylko że w Asusie.

Gość
komentarz
komentarz

Może jeszcze uruchom jakiegoś Linuksa z CD tylko pewnie trzeba w BIOS wyłączyć secure boot aby ruszyło.

Kamen31
komentarz
komentarz

Panowie problem rozwiązany... w oprogramowaniu zrobiłem wszystko co możliwe, postanowiłem zajrzeć więc w bebechy i okazało się że chińskie rączki nie podłączyły jednej z anten :) po podłączeniu wszystko wróciło do normy... :) dzięki za powyższe odpowiedzi w moim temacie 

  • 4 tygodnie później...
runny
komentarz
komentarz (edytowane)

Panowie problem rozwiązany... w oprogramowaniu zrobiłem wszystko co możliwe, postanowiłem zajrzeć więc w bebechy i okazało się że chińskie rączki nie podłączyły jednej z anten :) po podłączeniu wszystko wróciło do normy... :) dzięki za powyższe odpowiedzi w moim temacie 

 

Hej, mam ten sam problem z takim samym sprzętem. Czy możesz mi przesłać na prv wskazówki, gdzie szukać tej ew. niepodłączonej anteny?

Edytowane przez runny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.