x-kom hosting

Porada ekspertów [2200zł]

HeBlum123
utworzono
utworzono

Witam razem z moją mamą, postanowiliśmy kupić laptopa ,nazwijmy go umownie familijnego, bo gram nie w jakieś wymagajaće tytuły m.in.  Counter strike Global Offensive ,i upatrzyłem myśle laptopa ,który nadaję się i powiedzmy do nie wymagających gier jakże szybkiego i bezproblemowego przeglądania internetu.Niżej załączam link do aukcji na allegro.Proszę was o jakieś rady ,albo jakieś inne modele ,które polecacie; budżet do 2200zł.Jak widać nie ma tam wgranego Windowsa ale myślę ,że to żaden problem i w tym właśnie upatruje oszczędności bo jak wiadomo lepiej mieć dysk 1TB niż 500Gb i Windowsa 8 (teraz to norma)  .Chyba,że macie zgoła inne zdanie liczę na kulturalną dyskusję .Pozdrawiam całe forum i z góry przepraszam za kłopot i dziękuję za nawet kilka słów wypowiedź.

http://allegro.pl/laptop-lenovo-gamer-i5-8gb-1tb-r5-230m-2gb-bonus-i4807504849.html

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Słabiutka karta graficzna na poziomie integry.

 

Już lepiej dołożyć i wziąć Della 3542 z i7ulv + GT840. Wydajny procesor i najmocniejsza karta graficzna, na której bez problemu pograsz w Cs-a. Laptop posiada 2 letnią gwarancję naprawy domowej z serwisem w nast. dniu roboczym. Trochę dopłacasz ale otrzymujesz wydajniejszy sprzęt z lepszym serwisem

 

opcjonalnie Acer E5-572G z i5m + GFT840. Wysoko taktowany procesor oraz ta sama karta. Model posiada matowy ekran, który nie odbija otoczenia oraz 2x dłuższe czasy pracy na baterii. Wydajnościowo to samo.

 

z większych 17,3" masz Lenovo Z710 z i3m + GT840. Trochę słabszy procesor, ta sama karta graficzna. Posiada ekran o rozdzielczości 1600x900px, podświetlaną klawiaturę i lepsze audio firmy JBL

Edytowane przez Krieger
Gość
komentarz
komentarz
Jak widać nie ma tam wgranego Windowsa ale myślę ,że to żaden problem i w tym właśnie upatruje oszczędności

 

Legalnie mozesz wgrać demo Windows7 i 8 na 270 dni max, jeśli chcesz link a nie znajdziesz w google instrukcji napisz na PW to ci podam. 

HeBlum123
komentarz
komentarz

Czy jest możliwe w wymienionych wyżej modelach i w tym ,którego wysłalem możliwośc po czasie zmienienia karty graficznej .Słyszalem ,że w niektorych laptopach to mozliwe ,a gdzie indziej nie (nie wiem czy to prawda; jestem laikiem )

"Słabiutka karta graficzna na poziomie integry."(Będzię to znacząca wpływało na rozgrywkę ,będzie to bardzo uciążliwe .Rozwiń bo nie mam pojęcia o co konkretnie chodzi. Wiem ,że zwykle zintegrowane karty zwykle są do chrzanu, ale jak używam tej lepszej to tamta też wtrąca swoje trzy grosze i jest ważna ?:)

Krieger
komentarz
komentarz
Czy jest możliwe w wymienionych wyżej modelach i w tym ,którego wysłalem możliwośc po czasie zmienienia karty graficznej

Niemożliwe. Jedynie w laptopach klasy DTR ze złączem MXM i to też nie wszystkich

 

Rozwiń bo nie mam pojęcia o co konkretnie chodzi. Wiem ,że zwykle zintegrowane karty zwykle są do chrzanu,

na r5 nie pograsz w gry, te karty nie nadają się do grania.
 

 

ale jak używam tej lepszej to tamta też wtrąca swoje trzy grosze i jest ważna ? :)

Integra działa na pulpicie i wtedy gdy nie potrzeba dużej mocy. W grach laptop przelącza się automatycznie na dedykowaną kartę graficzną a integra odpoczywa.

HeBlum123
komentarz
komentarz

Dobra czyli kolokwailnie mówiąc ta karta sśie pałke (zawsze mnie ciągneło bardziej do Nvidii).Spróbuję namówić mamę i kupić tego Della 3542 z i7ulv + GT840 bo mnie oczarował ;cacuszko .Już dorzucę nawet to 100.:D Ale hipotetycznie jakby mi się nie udało, to oproćz karty nie widzisz tam większych minusów ?

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak na swoją cenę jest to bardzo dobra opcja tym bardziej ze względu na rodzaj gwarancji, gdzie w razie awarii sprzęt jest naprawiany na miejscu bez konieczności wysyłki - dobra opcja studiach gdzie rozstawanie się na dłużej ze sprzętem może być uciążliwe.

 

Lenovo g510 to budzetówka ze słabą matrycę, słabą kartą i niskich lotów obudową. Laptop ma sens jako sprzęt do Internetu za ~1500zł, za 2100 nieopłacalny.

Edytowane przez Krieger
avatarek
komentarz
komentarz

Lenovo z50 z i5ulv + gt840m

nie ma mocniejszej grafiki w tym budżecie. Konfiguracja do csgo wystarczy w zupełności.

MA matryce full hd także neta będzie się wygodnie przeglądało

 

Asus r553 z i5u + 840m

Jedyny laptop w tym budżecie z gt850m z obudową aluminiową

Obudowa stosunkowo kompaktowa i lekka jak na 15"

Normer
komentarz
komentarz

Ja skłaniałbym się w stronę [url="http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11327872#from44348"]Lenovo z50[/url] . 

Wg. mnie jedna z najlepszych konfiguracji w tym budżecie i zupełności wystarczy do twoich potrzeb.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.