x-kom hosting

Postawienie nowego Windowsa 7 a recovery i przyciski funkcyjne.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
xamil54
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam laptopa Asus X73SD K73SD. Na początku był z oryginalnym systemem zainstalowanym oraz z dyskiem 750 GB. Tyle we wstępie.

Kupiłem SSD 128 GB Transcenda, tam skopiowałem system. Zapomniałem o recovery (sformatowałem całe 750 GB i włożyłem do laptopa) i jest to dysk na moje dane. W sumie aż tak bardzo na nim nie zależy. Natomiast, pomimo tego że laptop dobrze chodzi, chcę postawić nowy system, czysty bez tych śmieci od Asusa (kilka już wywaliłem ręcznie) oraz w miarę możliwości wstawić recovery z backupem czystego systemu. I pojawiają się pytania

1. Postawię Windowsa 7, wykorzystam klucz z naklejki z licencją na Home Premnium. Ale boję się o przyciski funkcyjne (Fn+F**) z których często korzystam i nie chcę ich stracić. To kwestia sterowników czy czego? I Asus ma jeden fajny programik Power4Gear Hybrid do regulacji mocy obliczeniowej CPU - chyba że Panel Sterowania --> Ustawienia zasilania ma opcję ustawień żeby podłączony chodził na 100% mocy a na baterii na mniejszej?

2. Recovery. Według Google jest możliwe stworzenie własnego recovery. Pytanie czy można go stworzyć na dysku 750 GB na którym mam dane? Szkoda mi wycinać koło 20 GB z SSD na którym mam system. Chcę zrobić coś takiego, że postawię Windowsa, zainstaluję wszystkie łatki oraz sterowniki i w takim stanie zrobić kopię zapasową wszystkiego do recovery i to wszystko działało na zasadzie jakby fabrycznego recovery (tworzę przycisk F* i tak dalej)


Oczywiście mam w pogotowiu zewnętrzne 320GB to skopiuję teraz tam obecny system jakby coś się działo albo nie wyszło to będę spokojniejszy. 

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&m=X73SD

 

Link do sterowników, pewnie można wybrać stronę po polsku.

Za wyświetlanie ikonek Fn+ w Asusach odpowiada program ATKACPI driver and hotkey z działu utilities masz tam też Power4Gear Hybrid.

Opcje procesora co podałeś można ustawić też w Windowsie w opcjach zasilania.

  • Dobra wypowiedź 1
xamil54
komentarz
komentarz

Bałem się tylko o te przyciski funkcyjne - sterowników do reszty raz dwa znajdę :)

Czekam jeszcze na odpowiedź co do recovery - lepiej go mieć na wszelki W aniżeli w ogóle :)

Zayfi
komentarz
komentarz

Po co takie kombinacje jak kopie systemu można zrobić za pomocą wielu darmowych programów. Recovery to przeżytek.

  • Dobra wypowiedź 1
xamil54
komentarz
komentarz

W sumie.... Wystarczy backup z poziomu Windowsa i zapisać na tym dysku 750 GB i można spać spokojnie? 

xamil54
komentarz
komentarz

To chyba raczej odpuszczę to recovery - mniej więcej wszystko już wiem i czekam aż odzyskam pendrive z gwarancji i zabiorę się za to  :)

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.