x-kom hosting

Wymiana procesora Intel Pentium G620

Kazechaya
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam procesor Intel Pentium G620 @ 2.60GHz. potrzebuję wymienić go na ciut lepszy z uwagi gdyż przy zakupionej nowej grze zauważyłem niedogodne klatkowanie. Czy procesor Intel Pentium G2130 będzie lepszy od tego mojego? Zauważyłem że ma ciut gorszą grafikę i nie wiem czy kupując go, coś się polepszy... 

Youki
komentarz
komentarz

Ta gra to ?

 

Będzie ciut wydajniejszy, podaj model płyty głównej.

Kazechaya
komentarz
komentarz (edytowane)

ASUSTeK Computer INC. P8H61-M LX a gra to Dragon Ball Xenoverse

 

Poniżej parametry mojego kompa:

 

Intel Pentium G620 @ 2.60GHz

6,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)

W2242 (1680x1050@60Hz) 1023MBNVIDIA GeForce GT 520 (Undefined)
 
Niby na minimalnych powinno śmigać a i tak czuć spore klatki. 

HELP !

Edytowane przez Kazechaya
Youki
komentarz
komentarz

Tutaj lepiej będzie od razu wymienić na coś z serii I3.

 

Ile masz do wydania ?

 

Oczywiście interesują Cię używki ? 

 

Podaj jeszcze model zasilacza.

rafalluz
komentarz
komentarz

Na tym 520 już tak będzie, to nie jest dużo wydajniejsza karta niż integry w tych procesorach.

Kazechaya
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem tak, wszelkie używane procki mnie interesują bo tylko takich szukam :D mój budżet na tą chwile to 200 zł, oczywiście max tak do 500 zł chciałbym się zamknąć. Mój zasilacz: Qoltec power 420, 420W, 230V -50Hz, 4A

 

Odpowiedzcie mi tez panowie czy opłaca mi się kupić  tamtego procka, czy mój boski Xenoverse zacznie mi przyzwoicie chodzić, bo musze gościowi odpisać czy biore tego procka czy nie. Jak sie nie opłaca to doradźcie jakiego wziąć:)

Edytowane przez Kazechaya
Youki
komentarz
komentarz

Szukaj I3 2120 a za resztę zostaję na zasilacz. :) 

Kazechaya
komentarz
komentarz

A dlaczego zasilacz muszę zmienić ?

Youki
komentarz
komentarz

Ten Qoltec to kompletnie niepewna, niesprawdzona jednostka, realnie bez zabezpieczeń, która w każdej chwili trwale może uszkodzić podzespoły Twojego PC.

Kazechaya
komentarz
komentarz

Co do zasilaczy jestem totalnie zielony, pójdę do sklepu to mi wcisną najgorszy chłam ;/ możesz coś polecić niedrogiego?

Youki
komentarz
komentarz

Wystarczy nowy Corsair VS 450W lub SilentiumPC Vero L1 500W 

Kazechaya
komentarz
komentarz

Ale tak wgl to na razie jak bym podłączył tego procka i3 to będzie chodził tak? Tylko potencjalnie może się coś stać tak?

rafalluz
komentarz
komentarz

"Coś się stać" = może się uszkodzić albo spalić.

Kazechaya
komentarz
komentarz

no kurde xD a teraz ten mój procek też może się uszkodzić albo spalić xD ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, istnieje taka możliwość. 

Kazechaya
komentarz
komentarz

A z tym lepszym prockiem taka możliwość będzie większa? Czy to nie ma znaczenia że lepszy procek?

Youki
komentarz
komentarz

Ma znaczenie, chociaż w niedużym stopniu.

 

To jest jak ze skokiem bez żadnej wiedzy z 3 metrów. Nigdy nie masz pewności za którym razem coś sobie zrobisz. 

Kazechaya
komentarz
komentarz

Ok planuję kupić tego i3 za 200 zł tylko że jest on 2 letni, może to być jakiś problem?

Youki
komentarz
komentarz

NIe.

rafalluz
komentarz
komentarz

Ok planuję kupić tego i3 za 200 zł tylko że jest on 2 letni, może to być jakiś problem?

Problem z czym?

Kazechaya
komentarz
komentarz

Chodziło mi że może będzie gorzej działa albo coś w tym stylu... a mam jeszcze jedno ostatnie pytanko, ponieważ kupuję tylko sam procesor bez żadnych dodatków, więc chyba nie powinno być problemów z podłączeniem go prawda?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.